Neredekal.com
Üyelik
Giriş Yap
Üye Ol

Kavacık Gezilecek Yerler ve Tarihi Yerler

Kavacık civarında görülmesi gereken 1 yer.
En Çok Tavsiye Ettiklerimiz
Otağtepe

Otağtepe

Ücretsiz
Turistik Yerler
Çalışma saatleri bilinmiyor
Neredekal Değerlendirme4.3/5 Mükemmel
(4.3 yorum)
İstanbul

1 mekandan 1 tanesi gösteriliyor

Kavacık Gezilecek Yerler ve Tarihi Yerler

Türkiye’de İstanbul ve İzmir’de olmak üzere Kavacık ismi ile bilinen iki yerleşim yeri mevcut. İkisi de birbirinden güzel olan bu yerleşim yerlerine gittiğinizde gezebileceğiniz yerleri ve yapabileceğiniz aktiviteleri yazının devamında yer alan kısımdan okuyabilirsiniz.

Böylece bölgeyi gezmeden önce orada bulunan yerler hakkında bilgi sahibi olabilir ve daha rahat bir gezi planlayabilirsiniz. Kavacık Günlük Daireler sizin için uygun olacaktır.

Beykoz Kavacık’ta Nereler Gezilir?

İstanbul Anadolu Yakası’nda konumlanan Beykoz ilçesi doğal güzellikleriyle ön plana çıkıyor. Beykoz Kavacık bölgesinde yer alan turistik mekânları ve gezilecek yerleri sizler için derledik. Bölgede yer alan müze, park ve çeşitli mekânlarda gezinize devam edebilir ve eğlenceli anlar yaşayabilirsiniz.

Beykoz Kavacık gezilecek yerler listenizi oluştururken aşağıda yer alan mekânları inceleyerek gezi rotası oluşturabilirsiniz.

  • Hidiv Kasrı: 1907 yılında yapılan bu mekân günümüze kadar tüm ihtişamı ile gelmiş ve hâlâ tüm ihtişamıyla Beykoz’un en güzel yerleri arasında. Hidiv Kasrı, İtalyan mimar Delfo Seminati tarafından yapılıyor. Bu yapı, Mısır Hidivi Abbas Hilmi Paşa ve ailesinin kullanımına hizmet veriyor.Hidiv Kasrı içinde boğazı seyreden bir kule bulunuyor. Kulenin üstüne çıkarak eşsiz boğaz manzarasını izleyebilirsiniz. Hidiv Kasrı’nın en önemli bir diğer özelliği ise buharla çalışan ilk asansöre sahip olması. Yapının girişinde mermerden çeşme ve çeşme havuzları bulunuyor. Kavacık gezilecek yerler listenize burayı ekleyerek tarihin büyüleyici manzarasına tanık olabilirsiniz.  
  • Beykoz Kasrı: Kavacık tarihî mekânlar arasında yer alan Beykoz Kasrı, 1845 yılında Kavalalı Mehmet Ali Paşa tarafından yaptırılıp elçilerin kabul edilmesi için kullanılmış. Bu mekân daha sonralarda ise yetimler yurdu olarak kullanılıyor. Bu yapı, Osmanlı mimarisi eserleri arasında önemli bir yere sahip. Yapımı 11 yıl boyunca süren bu mekân Osmanlı geleneksel el sanatları ile harmanlanmış ve günümüzde bile hâlâ güzelliğini korumaya devam ediyor. 
  • Otağtepe Fatih Korusu: Halk arasında Otağtepe Parkı olarak bilinen bu yer yeşilin ve mavinin buluştuğu inanılmaz bir doğal güzelliğe sahip. Parkın girişinde iki adet ağaç bulunuyor ve ağaçların birinin üzerinde ise şahlanmış olan bir insan silüeti bulunuyor. İnanılan bir rivayete göre Fatih İstanbul’u fethetmeden önce çadırını bu iki ağaç arasında kurmuş. 
  • Küçüksu Kasrı: Kavacık turistik yerler arasında yerini alan önemli yapılardan biri ise Küçüksu Kasrı oluyor. 1875 yılında kullanılmaya başlanan yapı hâlâ kullanılmaya devam ediliyor. Eşsiz bir mimari özelliğe sahip olan Küçüksu Kasrı denize sıfır konuma sahip. Günümüze kadar küçük onarımlarla gelen bu yapı, her yıl binlerce turisti ağırlıyor.

İzmir Kavacık Turistik Mekanlar

İzmir’de bulunan Kavacık Köyü gezilecek yerler hakkında bilgi sahibi olarak bölge keyifli bir gezi deneyimi yaşayabilirsiniz. İzmir Kavacık gezilecek yerleri listesi oluşturmak için sizlere sunduğumuz önerilere göz atarak rota oluşturabilirsiniz.

  • Kavacık Şelalesi: Doğanın içerisinde yer alan bu şelale eşsiz güzelliğiyle kendine hayran bırakıyor. Şehrin gürültüsünden uzakta sakin bir tatil yapmak isteyenler için ideal bir yer olan bu şelale çevresinde kamp yapabilirsiniz. 
  • İkiz Kardeşler Tepesi: Çatalkaya adı ile de bilinen bu dağlar eski zamanlardan beri bölgeye gelen seyyahların buraya ikiz kardeşler veya iki erkek kardeş demesiyle biliniyor. Uzaktan bakıldığı zaman adeta bir çatalı anımsatan bu tepeler bölgenin simgesi haline gelmiş durumda. Doğa yürüyüşleri ve kamp yapmak için kullanılan bu yer açık hava sporları için sıklıkla tercih ediliyor. Henüz bozulmamış güzelliklere sahip olan bu küçük yeri gezi listenize ekleyerek sizlerde doğayla başbaşa bir tatil keyfi yaşayabilirsiniz. Konaklamak için Kavacık Otelleri size uygun olacaktır. 

Kavacık Gezilecek Yerler ve Tarihi Yerler Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

Kavacık Mah için gezilecek ailelere uygun turistik yerler nelerdir?
Kavacık Mah için gezilecek ailelere uygun turistik yerler : Otağtepe, Kavacık Mah konumundaki tüm seçenekleri incelemek için web sitemizi detaylı inceleyebilirsiniz.
Kavacık Mah için gezilecek ücretsiz yerler nelerdir?
Kavacık Mah için gezilecek ücretsiz yerler : Otağtepe, Kavacık Mah konumundaki tüm seçenekleri incelemek için web sitemizi detaylı inceleyebilirsiniz.
Kavacık Mah için gezilecek kalabalık gruplara yerler nelerdir?
Kavacık Mah için gezilecek kalabalık gruplara yerler : Otağtepe, Kavacık Mah konumundaki tüm seçenekleri incelemek için web sitemizi detaylı inceleyebilirsiniz.
Kavacık Mah için gezilecek yerler nelerdir?
Kavacık Mah için gezilecek yerler : Otağtepe, Kavacık Mah konumundaki tüm seçenekleri incelemek için web sitemizi detaylı inceleyebilirsiniz.