Neredekal.com
Üyelik
Giriş Yap
Üye Ol
Örnek Harita Görseli
Haritayı Görüntüle
Filtreler
Temizle..

Kategori

Aktivite-Eğlence
Turistik Yerler

Kars Gezilecek Yerler

Kars civarında görülmesi gereken 2 yer.
En Çok Tavsiye Ettiklerimiz
Sarıkamış Kayak Merkezi
Aktivite-Eğlence
Çalışma saatleri bilinmiyor
Neredekal Değerlendirme5/5 Mükemmel
(5 yorum)
Kars
Cıbıltepe Kayak Merkezi
Turistik Yerler
Çalışma saatleri bilinmiyor
Neredekal DeğerlendirmeHenüz Puanlanmamış
Kars

2 mekandan 2 tanesi gösteriliyor

Kars Gezilecek Yerler ve Turistlik Yerler

Yalnızca Alpler'de görülen kristal karın sezon boyunca yerden kalkmadığı Sarıkamış Kayak Merkezi'ne ev sahipliği yapan Kars'ta gezip görebileceğiniz pek çok tarihi ve doğal güzellik var.

Kars şehir merkezinde yer alan Kars Müzesi'nde kent ve bölge tarihine ışık tutan buluntular sergileniyor. Kars gezinizin ilk durağı keyifli bir gezinti yapacağınız bu müze olabilir. Konaklama seçenekleri için Kars otel fiyatları sayfamızı inceleyebilirsiniz.

Ani Harabeleri: Ermenistan sınırında yer alan Ani Harabeleri, Kars'ta mutlaka görmeniz gereken yerlerin başında geliyor. Yaklaşık 2500 yıllık bir tarihe sahip olan Ani Örenyeri'nde zamanda yolculuğa çıkacak, İpek Yolu'nun bu önemli durağında eşsiz keşifler yapacaksınız.

Kaleler: Kars'ta gezebileceğiniz bir diğer durak da Kars kaleleri. Kars Kalesi, İnkaya Micingirt Kalesi ve Sürgütüs Zivin Kalesi günümüze dek ulaşabilmiş tarihi kaleler arasında.

Tarihi Yapılar: Binlerce yıllık bir tarihi günümüze taşıyan Kars'ta görebileceğiniz pek çok tarihi yapı bulunuyor.

Bu yapılar arasında en görülmeye değer olanlar ise Havariler Kilisesi, Evliya Camii, Kars Büyük Katedral (Fethiye Camii), Tigran Honents Kilisesi, Genç Kızlar Kilisesi, Yusuf Paşa Camii, Gazi Ahmet Muhtar Paşa Konağı, Kars Selçuklu Sarayı, Kars Beylerbeyi Sarayı, Mazlumoğlu Hamamı, Topçuoğlu Hamamı, İlbeyioğlu Hamamı ve Kars Çayı üzerindeki Taş Köprü.

Doğal Güzellikler: 182 kuş türüne ev sahipliği yapan Kuyucuk Kuş Cenneti, alt paleotik dönemden kalma araçların çıkarıldığı ve tunç devrinden kalma duvar resimlerinin bulunduğu Kurbanağa Mağarası, eşsiz güzelliğe sahip olan Kars yaylaları ve platoları Kars'a gidenlerin görebileceği doğa güzellikler arasında bulunuyor.

Sarıkamış Kayak Merkezi: Eğer kış aylarında Kars'ta bulunacaksanız ve kış sporlarına ilginiz varsa mutlaka Sarıkamış Kayak Merkezi'ne uğramalısınız. Yaklaşık 2500 metre yükselikte, sarıçam ormanları arasında bulunan kayak merkezinde yalnızca Alpler'de bulunan kristal kar bulunuyor. Normal kış koşullarında sezon aralık-mart ayları arasında sürüyor.

Kars Gezilecek Yerler ve Turistlik Yerler Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

Kars için gezilecek ailelere uygun turistik yerler nelerdir?
Kars için gezilecek ailelere uygun turistik yerler : Cıbıltepe Kayak Merkezi, Kars konumundaki tüm seçenekleri incelemek için web sitemizi detaylı inceleyebilirsiniz.
Kars için gezilecek ücretsiz yerler nelerdir?
Kars için gezilecek ücretsiz yerler : Sarıkamış Kayak Merkezi, Cıbıltepe Kayak Merkezi, Kars konumundaki tüm seçenekleri incelemek için web sitemizi detaylı inceleyebilirsiniz.
Kars için gezilecek kalabalık gruplara yerler nelerdir?
Kars için gezilecek kalabalık gruplara yerler : Sarıkamış Kayak Merkezi, Cıbıltepe Kayak Merkezi, Kars konumundaki tüm seçenekleri incelemek için web sitemizi detaylı inceleyebilirsiniz.
Kars için gezilecek yerler nelerdir?
Kars için gezilecek yerler : Sarıkamış Kayak Merkezi, Cıbıltepe Kayak Merkezi, Kars konumundaki tüm seçenekleri incelemek için web sitemizi detaylı inceleyebilirsiniz.