Neredekal.com
Üyelik
Giriş Yap
Üye Ol

Karamürsel Gezilecek Yerler ve Turistlik Yerler

Karamürsel civarında görülmesi gereken 2 yer.
En Çok Tavsiye Ettiklerimiz
Karamürsel Öğretmenevi ve Akşam Sanat Okulu
Öğretmenevi
Çalışma saatleri bilinmiyor
Neredekal DeğerlendirmeHenüz Puanlanmamış
Kocaeli
Çobandede Köprüsü
Tarihi Yerler
Çalışma saatleri bilinmiyor
Neredekal DeğerlendirmeHenüz Puanlanmamış
Kocaeli

2 mekandan 2 tanesi gösteriliyor

Karamürsel Gezilecek Yerler ve Turistlik Yerler

M.Ö. 900'lü yıllara uzanan tarihinde Persler, Fenikeliler, Frigyalılar, Lidyalılar, Romalılar, Bizanslılar ve Osmanlılar gibi bir çok medeniyetin egemenliği altına girmiştir. İlk adı Pronectus olan Karamürsel, Bizans İmparatoru Konstantin'in zamanında ise annesi Helena'nın ismini yüceltmek için Helena Polis adını verdi. Osmanlı Devletinin 2. Padişahı Orhan Gazinin yakın silah arkadaşı olan Kara lakaplı Mürsel Alp tarafından Bursa'nın fethinden önce yani 1324 yılında Osmanlı topraklarına katıldı. Kendi adını verdiği bölgede bir tersanede kurdu ve Osmanlının ilk hafif deniz donanmasını meydana getirdi. İlk kez Bizanslılarla denizden küçük çaplı savaşları ile İzmit Körfezinden Marmara denizi adalara kadar olan bölge Osmanlı topraklarına katılmıştır. 1920 yılında hem İngilizler, hem de Yunanlılar tarafından işgal edilen bölge, 1921 yılında kurtarılmıştır. 1924 yılında Kocaeli'ne bağlı ilçe olarak kurulmuştur.

Karamürsel Gezilecek Yerler ve Turistlik Yerler Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

Karamürsel için gezilecek en popüler tarihi yerler nelerdir?
Karamürsel için gezilecek en popüler tarihi yerler : Çobandede Köprüsü, Karamürsel konumundaki tüm seçenekleri incelemek için web sitemizi detaylı inceleyebilirsiniz.
Karamürsel için gezilecek ücretsiz yerler nelerdir?
Karamürsel için gezilecek ücretsiz yerler : Çobandede Köprüsü, Karamürsel Öğretmenevi ve Akşam Sanat Okulu, Karamürsel konumundaki tüm seçenekleri incelemek için web sitemizi detaylı inceleyebilirsiniz.
Karamürsel için gezilecek kalabalık gruplara yerler nelerdir?
Karamürsel için gezilecek kalabalık gruplara yerler : Çobandede Köprüsü, Karamürsel Öğretmenevi ve Akşam Sanat Okulu, Karamürsel konumundaki tüm seçenekleri incelemek için web sitemizi detaylı inceleyebilirsiniz.
Karamürsel için gezilecek yerler nelerdir?
Karamürsel için gezilecek yerler : Çobandede Köprüsü, Karamürsel Öğretmenevi ve Akşam Sanat Okulu, Karamürsel konumundaki tüm seçenekleri incelemek için web sitemizi detaylı inceleyebilirsiniz.