Neredekal.com
Üyelik
Giriş Yap
Üye Ol

İnebolu Gezilecek Yerler

İnebolu civarında görülmesi gereken 2 yer.
En Çok Tavsiye Ettiklerimiz
İnebolu Abaş Tepesi
Turistik Yerler
Çalışma saatleri bilinmiyor
Neredekal DeğerlendirmeHenüz Puanlanmamış
Kastamonu
İnebolu Evleri
Turistik Yerler
Çalışma saatleri bilinmiyor
Neredekal DeğerlendirmeHenüz Puanlanmamış
Kastamonu

2 mekandan 2 tanesi gösteriliyor

İnebolu Gezilecek Yerler ve Turistlik Yerler

Doğal güzelliklerin ve tarihi dokunun korunduğu nadir yerlerden biridir İnebolu… İnebolu’nun sokaklarında dolaşırken, yüzünüze çarpan rüzgarın geçmişten geldiğini hissedersiniz adeta.

İnebolu, M.Ö 6. yüzyılda Miletler tarafından Poyraltı adıyla, kıyı kolonisi olarak kurulmuş ve İyonlular zamanında İonopolis ismini almıştır. İnebolu’nun, şimdiki ismi ise Selçuklular zamanında değiştirilmiştir.

Yakın tarihimiz açısından da İnebolu oldukça önemli bir yere sahiptir. Kurtuluş Savaşı’nda silah ve mühimmatın Anadolu’ya taşınmasında büyük bir görev üstlenmiştir İnebolu halkı. Yunan işgaline karşı koydukları cesur tavırdan ötürü, 11 Şubat 1924’te TBMM tarafından ‘İstiklal Madalyası’ verilmiştir.

Böylece İnebolu, İstiklal Madalyası sahibi olan tek ilçe olarak adını tarihe yazdırmayı bir kez daha başarmıştır.

Tarihsel geçmişin böylesine derin yaşandığı bir yer olan İnebolu’da gezilecek yerler neresidir diye merak ediyorsanız, sizler için hazırladığımız listemize mutlaka göz atmalısınız.

Ören Yerleri: Tarihsel pek çok yapıya ev sahipliği yapan İnebolu’da İnebolu Geriş Tepesi ve İnebolu Apaş Tepesi’ni mutlaka görmenizi tavsiye ediyoruz.

Anıtlar: İstiklal Harbi sırasında büyük bir öneme sahip olan Hamamcı Kadı Salih Reis Anıtı’nı ve Dr. İsmail Hakkı Bey Anıtı’nı da mutlaka görülmesi gereken yerler listenize eklemeyi ihmal etmeyin.

İnebolu Evleri: İnebolu’nun kentsel mimarisini gözler önüne seren İnebolu Evleri, tarihsel dokuyu ayakta tutmayı başaran eşsiz yapılardır. Kendine özgü mimari tarzı bulunan bu evlerden özellikle Nezihe Battal Kültür Evi’ni ve Pembe Köşk’ü mutlaka görmenizi tavsiye ediyoruz.

Yeni Camii Bahçesi – Güneş Saati: 1903 yılında yapılan İnebolu Yeni Camii’nin bahçesinde yer alan Güneş Saati, dünyanın en iyi güneş saati işlevini hiçbir zaman yitirmemiş. Bu eşsiz saati de görmeyi sakın ihmal etmeyin.

Karaca Mahallesi Camii: Taş minareli ve taştan yapılmış musalla taşına sahip olan bu tarihi camiiyi de mutlaka görmenizi öneriyoruz.

Dibek Köyü Bıçakçılar Mahallesi: İnebolu’ya 17 km mesafede bulunan bu köy, yüzyıllardan beri bıçak, balta, vb. aletlerin üretimini geleneksel olarak sürdürmektedir. Köyün içerisinde bulunan pek çok atölyede, bu faaliyetlere şahit olabilirsiniz.

İnebolu Organik Yöresel Halk Pazarı: Her hafta Salı ve Cuma günleri kurulan ve mimari özelliği ile dikkat çeken İnebolu Halk Pazarı’nda, üretici kadınlar tarafından sunulan yöresel ve ekolojik organik ürünler bulabilirsiniz. Ürünlerin otantik bir şekilde sergilendiği bu pazarı, gezilmesi ve görülmesi gereken yerler listenize mutlaka eklemelisiniz.

İnebolu Gezilecek Yerler ve Turistlik Yerler Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

İnebolu için gezilecek ailelere uygun turistik yerler nelerdir?
İnebolu için gezilecek ailelere uygun turistik yerler : İnebolu Abaş Tepesi, İnebolu Evleri, İnebolu konumundaki tüm seçenekleri incelemek için web sitemizi detaylı inceleyebilirsiniz.
İnebolu için gezilecek ücretsiz yerler nelerdir?
İnebolu için gezilecek ücretsiz yerler : İnebolu Abaş Tepesi, İnebolu Evleri, İnebolu konumundaki tüm seçenekleri incelemek için web sitemizi detaylı inceleyebilirsiniz.
İnebolu için gezilecek kalabalık gruplara yerler nelerdir?
İnebolu için gezilecek kalabalık gruplara yerler : İnebolu Abaş Tepesi, İnebolu Evleri, İnebolu konumundaki tüm seçenekleri incelemek için web sitemizi detaylı inceleyebilirsiniz.
İnebolu için gezilecek yerler nelerdir?
İnebolu için gezilecek yerler : İnebolu Abaş Tepesi, İnebolu Evleri, İnebolu konumundaki tüm seçenekleri incelemek için web sitemizi detaylı inceleyebilirsiniz.