Neredekal.com
Üyelik
Giriş Yap
Üye Ol
Örnek Harita Görseli
Haritayı Görüntüle
Filtreler
Temizle..

Kategori

Spor Kompleksi

Hopa Gezilecek Yerler

Hopa civarında görülmesi gereken 1 yer.
En Çok Tavsiye Ettiklerimiz
Hopa İlçe Stadı
Spor Kompleksi
Çalışma saatleri bilinmiyor
Neredekal DeğerlendirmeHenüz Puanlanmamış
Artvin

1 mekandan 1 tanesi gösteriliyor

Hopa Gezilecek Yerler ve Tarihi Yerler

Karadeniz sahilinin son ilçelerinde olan Hopa, Artvin ilinin sınırları dahilinde yer alan bir ilçe olma özelliği taşıyor. Bunun yanı sıra, Hopa doğal güzellikleri bakımından da ziyaretçilerin ilgisini bir hayli çekmiş durumda.

Ünlü olan ilçeler arasında yer alan Bilhassa doğayı gezip turlamaktan hoşlanan gezginler, bu nedenle bu güzel ilçeyi mutlaka gezi rotası dahilinde değerlendirmeli. Ülkemizin doğu sınırlarında yer alan Artvin Hopa ilçesinin, Sarp Sınır Kapısı’na yaklaşık 20 km. lik bir mesafede yer aldığını belirtmek gerekiyor.

Özellikle, Gürcistan’a vizesiz bir şekilde girmek isteyen kişiler de burayı ziyaret lokasyonları bünyesinde değerlendirebilir. Ormanın ve denizin iç içe geçmiş olduğu bu ilçe, son zamanlarda Karadeniz turlarının olmazsa olmaz duraklarından biri haline gelmiş durumda.

Hopa tarihine baktığımız zaman ise şehrin bugünkü isminin Osmanlı padişahlarından olan Yavuz Sultan Selim tarafından verildiği bilinmekte. Selim Trabzon valisi olduğu esnada, Batum Sancağını almak için düzenlemiş olduğu sefer sırasında bu şehre geldiği vakit Hopa tarihi açısından da önemli sayılan ve Acemcede güzel anlamını ifade eden Hopa ismini vermiş.

Bundan önce de Rum ve Gürcü yönetimlerine giren şehir, bu yıldan itibaren Türk milleti himayesi ve yönetimine girmiş. Nitekim bu bölgede, Gürcü ve Rum kültürünü yansıtacak olan tarihi eserlere de rastlamanız muhtemel. Bu nedenlerden dolayı Hopa tarihi mekanlar bakımından da ünlü olan ilçeler arasında yer alıyor.

Konaklama için Hopa otelleri size uygun olacaktır. Eğer her şey dahil bir otel arıyorsanız Her Şey Dahil Hopa Otelleri size uygun olacaktır.

Hopa Gezilecek Yerler

Hopa ilçesi, tarihinde pek çok medeniyete ev sahipliği yapmış olması bakımından önemli bir ilçe olma özelliği gösteriyor. Bu bakımdan buraya gelen ziyaretçilerin gerek tarihi gerekse turistik mekanları keşfetmesi içten bile değil. Hadi gelin birlikte Hopa gezilecek yerler listesi arasında yer alan bazı rotaları inceleyelim;.

  •  Çamburnu Tabiat Koruma Alanı: Hopa’da gezilecek yerler listesi içinde yer alan Çamburnu Tabiatı Koruma Alanı, Artvin Hopa ilçesinde yer alıyor. Bölgenin özellikleri arasında ise sarıçam ağaçlarının sahile kadar uzanması söz konusu. Aynı zamanda burası, gerek araştırma kaynağı ve turizm gerekse eğitim açısından oldukça önemli bir yer olma özelliği gösteriyor. Yaz tatili veya kültür kapsamında değerlendireceğiniz Artvin’de, gezip görebileceğiniz pek çok eşsiz ve tarihi doğa güzellikleri yer alıyor. Burada aynı zamanda bütçenize uygun olarak ta konaklayabileceğiniz tesis alternatifleri mevcut. Hopa turistik yerler bünyesinde değerlendirebileceğiniz Çamburnu’da dilerseniz arkadaşlarınız ile beraber şehrin en güzel yaylaları arasında yer alan duraklarda çadır kampı kurabilir ve doğa ile iç içe geçirebileceğiniz huzur dolu bir kaç gün planlayabilirsiniz. İsterseniz dağ bisikleti sürmek, trekking yapmak ve rafting gibi doğa sporları yapabileceğiniz ortamlar da oluşturabilirsiniz. Çamburnu Tabiat Koruma Alanı çevresinde öğlenleri, ayrıca piknik ve mangal keyfini doyasıya yaşayabilir ve sabahları organik kahvaltılar yaparak güneşin doğuşunu daha yakından izleyebilirsiniz.  Şehirden ayrılmadan önce, buraya özgü olan yöresel ve organik organik ürünlerden de sevdikleriniz ve kendiniz için satın alabileceğiniz yerler bulunuyor.
  •  Orta Hopa Cami: Artvin Hopa gezilecek yerler listesinde bu kez sizi mistik havası ile Orta Hopa Cami karşılıyor. Orta Mahalle’de yer alan Hopa merkez, Orta Mahalle'de yer alıyor. Kitabesi bulunmayan yapının büyük bir olasılıkla 20.yüzyılın sonlarında inşa edildiği biliniyor. Cephelerinde ise herhangi bir süsleme veya kabartması bulunmayan yapının iç mekan tasarımında yer almakta olan minber, mahfil ve mihrap, tavanında ise birbirinden farklı çeşitli süslemelerin olduğu görülüyor. İç mekanın duvarları boyanmış olup, minber, mahvil ve mihrap’ın ise yeşil renge boyandığı görülmekte. Yapının cephe duvarları, dolgu duvar tekniği ile örülmüş bir halde. Camide düzgün kesme taşlar ve tek tarafı düzeltilmiş olan taşları, çatıda ise alaturka kiremitin kullanıldığı biliniyor. Yakın bir zaman diliminde, aslına uygun olarak yapılmış olan restorasyonlar ile cami yenilenmiş. Orta Hopa Cami aynı zamanda, kubbesi ve tavanının orijinal dokusunun en belirgin özelliklerini yansıtması ile biliniyor. 

Hopa Gezilecek Yerler ve Tarihi Yerler Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

Hopa için gezilecek ücretsiz yerler nelerdir?
Hopa için gezilecek ücretsiz yerler : Hopa İlçe Stadı, Hopa konumundaki tüm seçenekleri incelemek için web sitemizi detaylı inceleyebilirsiniz.
Hopa için gezilecek kalabalık gruplara yerler nelerdir?
Hopa için gezilecek kalabalık gruplara yerler : Hopa İlçe Stadı, Hopa konumundaki tüm seçenekleri incelemek için web sitemizi detaylı inceleyebilirsiniz.
Hopa için gezilecek yerler nelerdir?
Hopa için gezilecek yerler : Hopa İlçe Stadı, Hopa konumundaki tüm seçenekleri incelemek için web sitemizi detaylı inceleyebilirsiniz.