Neredekal.com
Üyelik
Giriş Yap
Üye Ol
Örnek Harita Görseli
Haritayı Görüntüle
Filtreler
Temizle..

Kategori

Aktivite-Eğlence
Turistik Yerler
Müzeler

Heybeliada Gezilecek Yerler ve Tarihi Yerler

Heybeliada civarında görülmesi gereken 8 yer.
En Çok Tavsiye Ettiklerimiz
Hüseyin Rahmi Gürpınar Müzesi
Müzeler
Çalışma saatleri bilinmiyor
Neredekal Değerlendirme5/5 Mükemmel
(5 yorum)
İstanbul
İsmet İnönü Evi
Müzeler
Çalışma saatleri bilinmiyor
Neredekal DeğerlendirmeHenüz Puanlanmamış
İstanbul
Çam Limanı Plajı Heybeliada
Aktivite-Eğlence
Çalışma saatleri bilinmiyor
Neredekal DeğerlendirmeHenüz Puanlanmamış
İstanbul
Heybeliada Sanatoryumu
Turistik Yerler
Çalışma saatleri bilinmiyor
Neredekal DeğerlendirmeHenüz Puanlanmamış
İstanbul
Aya Yorgi Uçurum Kilisesi
Turistik Yerler
Çalışma saatleri bilinmiyor
Neredekal DeğerlendirmeHenüz Puanlanmamış
İstanbul
Heybeliada Çam Limanı
Turistik Yerler
Çalışma saatleri bilinmiyor
Neredekal DeğerlendirmeHenüz Puanlanmamış
İstanbul
Heybeliada Süslü Mezar
Turistik Yerler
Çalışma saatleri bilinmiyor
Neredekal DeğerlendirmeHenüz Puanlanmamış
İstanbul
Heybeliada Deniz Lisesi
Turistik Yerler
Çalışma saatleri bilinmiyor
Neredekal DeğerlendirmeHenüz Puanlanmamış
İstanbul

8 mekandan 8 tanesi gösteriliyor

Heybeliada Gezilecek Yerler ve Tarihi Yerler

İstanbul’da bulunan Heybeliada, Adalar Belediyesi’ne bağlı bir ada. Prens Adaları’nın ikinci büyük adası olan Heybeliada, eğlenceli atmosferiyle doğa ile iç içe tatil yapmak isteyenler için uygun bir ortam sunuyor. Bu nedenle Heybeliada gezilecek yerler bakımından oldukça zengin bir bölge.

Akdeniz ve Karadeniz iklimini bir arada görebileceğiniz ada adını görüntüsünden dolayı alıyor. İlkbahar ve yaz aylarında adanın nüfusu artışı gösteriyor. Tarih boyunca çeşitli medeniyetlerin yaşadığı ada, gezmek için ideal rotalara ev sahipliği yapıyor. Heybeliada gezilecek yerler listesi hazırlayarak adada gezerken planlı bir rota izleyebilirsiniz.

Yıl içerisinde birçok turist ağırlayan ada, turistik ve tarihî yerleriyle de dikkat çekiyor. Geziniz sırasında konaklamak için Heybeliada otelleri sayfasından kendinize uygun oteli seçebilirsiniz.

Heybeliada Gezilecek Yerler

Yeşilin ve mavinin buluşması ile muhteşem bir görsel şölen yaratan bu ada, birçok doğal ve tarihî güzelliği içerisinde barındırıyor. Ayrıca Heybeliada doğal güzellikleri ile birbirinden güzel fotoğraf kareleri yakalayabilir ve farklı bakış açılarıyla eşsiz fotoğraflar elde edebilirsiniz. Adada denize girebilir ve Heybeliada turistik yerler listesindeki adresleri gezebilirsiniz.

Heybeliada’da gezilecek yerler listeniz için yazımızdaki önerilere göz atarak fikir sahibi olabilirsiniz.

  • İsmet İnönü Evi: Heybeliada İsmet İnönü Evi şu an müze olarak kullanılıyor. İsmet İnönü geçirdiği rahatsızlıktan dolayı Heybeliada’ya yerleşiyor. Görevi için adadan ayrılsa bile bölgeyi sevdiği için yaşadığı evi satın almaya karar veriyor. Evi satın aldıktan sonra evin içerisinde bulunan eşyaları ise Gazi Paşa hediye ediyor. Hâlen evin içinde eşyalar İsmet İnönü’nün vefatı üzerine dostlarının da katkılarıya ev şu anki müze hâlini alıyor.  
  • Değirmenburnu Mesire Yeri: Şehrin gürültüsünden uzaklaşarak doğanın tadına varmak isterseniz bu alan ideal bir ortam sunuyor. Sevdikleriniz ile beraber buraya gelerek doğa içinde keyifli vakit geçirebilirsiniz. Mesire alanında; restoran, çocuk oyun alanları ve plaj gibi yerler bulunuyor. Farklı zevklere hitap eden bu mekânlarda eğlenceli zaman geçirebilirsiniz. Alan içindeki plaja yiyecek götürebilirsiniz veya denize girdikten sonra alanda bulunan kafe ve restoranlarda yemek yiyebilirsiniz.  
  • Heybeliada Ruhban Okulu: Heybeliada turistik yerler arasında yer alan bu yer tarihiyle göze çarpıyor. Heybeliada’nın kuzeyinde yer alan okul 9. yüzyılda inşa edilmiş. Demetrios gibi kişilerin öğrenim gördüğü okul din adamı yetiştirmek için kurulmuş ve Atina Üniversitesi İlahiyat Fakültesi’nden sonra açılan bu alanda olan ilk akademik okul olarak biliniyor.  
  • Hüseyin Rahmi Gürpınar Müzesi: Heybeliada müzeleri arasında yer alan Hüseyin Rahmi Gürpınar Müzesi aslında edebiyat alanında tanınmış olan yazarın yaşamını sürdürdüğü ev. Bu yapı daha sonra müze hâline getiriliyor. Müzeyi gezerken Hüseyin Rahmi Gürpınar’a ait eşyaları görebilirsiniz. Pazartesi günleri hariç her gün açık olan müzeye ücretsiz bir şekilde giriş yapabilirsiniz.  

Heybeliada’da Neler Yapılabilir?

Tatilinizi planlarken Heybeliada’ da yapılacaklar listenizi oluşturabilirsiniz. Adaya geldiğiniz zaman öncelikle adada yer alan kültürel alanları gezebilirsiniz. Sevdiklerinizle beraber adayı elektrikli araçlar veya bisikletlerle gezebilir ve böylece Heybeliada sokaklarında eğlenceli zamanlar geçirebilirsiniz. Gezinizi yaparken adada yer alan kafelerde dinlenebilir ve güzel manzaranın tadını çıkarabilirsiniz.

Birbirinden güzel sokaklara, yapılara ve manzaralara sahip olan Heybeliada da fotoğraf çekimleri yapabilir ve unutulmaz kareler yakalayabilirsiniz.

Bunun yanı sıra sevdikleriniz ve arkadaşlarınız ile bölgede yer alan plajlar ve beachlere gelerek keyifli bir tatil geçirebilirsiniz. Heybeliada ada gezilecek yerler listesinde yer alan Green Beach and Club konforlu ve eğlenceli bir tatil arayanların ilk adresi oluyor.

Yeşili, maviyi ve eğlenceyi bir araya getiren bu mekâna gelerek hem suyun hem de müziğin sınırsız eğlencenin tadın çıkarabilirsiniz. Şehrin gürültüsünden uzaklaşmak isteyenlerin tercihi olan Heybeliada, sıklıkla ziyaret edilen yerler arasında yerini alıyor. Buraya geldiğiniz zaman müzik eşliğinde doğa yürüyüşleri yaparak kendinizi ruhsal açıdan da dinlendirebilirsiniz.

Heybeliada Restoranları ve Yemek Yerleri sayfasını inceleyebilirsiniz.

Heybeliada Gezilecek Yerler ve Tarihi Yerler Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

Heybeliada için gezilecek ailelere uygun turistik yerler nelerdir?
Heybeliada için gezilecek ailelere uygun turistik yerler : Heybeliada Sanatoryumu, Aya Yorgi Uçurum Kilisesi, Heybeliada Deniz Lisesi, Heybeliada konumundaki tüm seçenekleri incelemek için web sitemizi detaylı inceleyebilirsiniz.
Heybeliada için gezilecek ücretsiz yerler nelerdir?
Heybeliada için gezilecek ücretsiz yerler : Hüseyin Rahmi Gürpınar Müzesi, İsmet İnönü Evi, Heybeliada Sanatoryumu, Heybeliada konumundaki tüm seçenekleri incelemek için web sitemizi detaylı inceleyebilirsiniz.
Heybeliada için gezilecek kalabalık gruplara yerler nelerdir?
Heybeliada için gezilecek kalabalık gruplara yerler : Hüseyin Rahmi Gürpınar Müzesi, İsmet İnönü Evi, Heybeliada Sanatoryumu, Heybeliada konumundaki tüm seçenekleri incelemek için web sitemizi detaylı inceleyebilirsiniz.
Heybeliada için gezilecek yerler nelerdir?
Heybeliada için gezilecek yerler : Hüseyin Rahmi Gürpınar Müzesi, İsmet İnönü Evi, Heybeliada Sanatoryumu, Heybeliada konumundaki tüm seçenekleri incelemek için web sitemizi detaylı inceleyebilirsiniz.