Neredekal.com
Üyelik
Giriş Yap
Üye Ol
Örnek Harita Görseli
Haritayı Görüntüle
Filtreler
Temizle..

Kategori

Turistik Yerler

Ankara Gölbaşı Gezilecek Yerler

Ankara civarında görülmesi gereken 1 yer.
En Çok Tavsiye Ettiklerimiz
Gölbaşı Mogan Parkı
Turistik Yerler
Çalışma saatleri bilinmiyor
Neredekal DeğerlendirmeHenüz Puanlanmamış
Ankara

1 mekandan 1 tanesi gösteriliyor

Gölbaşı Gezilecek Yerler ve Turistlik Yerler

Ankara ili, ülkemizin baş kenti olmakla birlikte önemli kozmopolit mekanlarından bir tanesi olarak karşımıza çıkıyor. İlde bulunan hemen her bir ilçe, değerli turistik mekanlara sahip. Bu bağlamda Ankara’nın Gölbaşı ilçesi de gezilecek yerler açısından turistlerin sıkça ziyaret ettiği mekanların başında geliyor. Bu bağlamda Gölbaşı’nı ziyaret ettiğinizde karşınıza keyifli rotalar çıkabilir.

Sizler için hazırladığımız Ankara Gölbaşı gezilecek yerler listesini paylaşmak istiyoruz.

Ankara Gölbaşı Gezilecek Yerler

Gölbaşında gezilecek yerler listesi içerisinde doğal güzellikleri ile sizlere gezmenizi önerebileceğimiz çeşitli mekanlar bulunuyor. Eymir Gölü, Mogan Gölü, Mogan Parkı, Beynam Atatürk Ormanı, Atatürk Sahil Parkı gibi alanlar bu bağlamda Gölbaşı gezilecek yerler listesinin üst sıralarında yer alıyor.

Gölbaşı tarihi mekanlar ve turistik alanlar listesi içerisinde de pek değerli yerler karşımıza çıkıyor. Müze Evliyagil, bünyesinde dönemsel olarak düzenlenen sanat etkinlikleri ve sergi salonu ile ziyaretçilerin dikkatini çekiyor.

Gölbaşı tarihi yerler içerisinde bulunan Bezirhane Kalesi ve Bezirhane Cami de Bizans dönemine dek uzanan geçmişi ile ziyaret listesi içerisinde değerli bir yere sahip oluyor. Mehmet Ağa Konağı, Bezirhane Köyü gibi mekanlar da Gölbaşı turistik yerler listesi içerisine ekleyerek ziyaret etmenizi önerdiğimiz lokasyonlar arasında gösteriliyor.

Mogan Gölü: Ankara merkezine yaklaşık 25 kilometrelik bir uzaklıkta bulunan Mogan Gölü, ilçenin öne çıkan turistik değerleri arasında kendisine yer bulunuyor. Gölbaşı gezilecek yerler listesinin bu değerli üyesi, sahip olduğu muhteşem görüntü ile Ankara’nın denizi olarak da değerlendiriliyor.

Hafif tuzlu bir su yapısına sahip olan bu gölün kenar kesiminde restoran ve kafe gibi tesisler yer alıyor. Gölbaşında gezilecek yerler listesinin bu değerli mekanı çeşitli balıkçılık aktivitelerine de olanak sağlıyor. Bunun yanı sıra bölgede çeşitli oteller ve kamp alanları yer alıyor.

Bölge ziyaretinizi günübirlik bir maceradan birkaç gün sürecek bir serüvene çevirmek istiyorsanız Mogan Gölü kenarında bulunan bu tesisleri de tercih edebilirsiniz.

Atatürk Sahil Parkı: Gölbaşı’na bağlı Gaziosmanpaşa Mahallesi içerisinde yer alan Atatürk Sahil Parkı, ilçenin sevilen doğal mekanları arasında karşımıza çıkıyor. Ankara merkezine yaklaşık 23 kilometrelik bir uzaklıkta bulunan park, kuş gözlemcileri tarafından sıklıkla ziyaret ediliyor.

Bununla birlikte şehir halkı da güzel havalar ve tatil günlerinde bu parkı doğa ile iç içe vakit geçirmek için tercih ediyor. Atatürk Sahil Parkı bölgesini ziyaret rotanız içerisine eklediğinizde sizler de sevdikleriniz ve ailenizle keyifli bir gün geçirebilirsiniz.

Bölgede bulunan çay bahçeleri, yürüyüş ve oyun alanları gününüzü güzelleştirmek için sizleri bekliyor.

Müze Evliyagil: Gölbaşı turistik yerler içerisinde önemli bir yere sahip olan Müze Evliyagil, kent merkezine yaklaşık 30 kilometrelik bir mesafede bulunuyor. Hem sergi alanı hem de sanat müzesi olarak değerlendirilen müzenin kuruluşu 2005 senesinde gerçekleştiriliyor.

İlçenin ziyaretçileri tarafından en çok uğranan bu mekan, şehirdeki sanat tutkunlarının da buluşma merkezi olarak değerlendiriliyor. Müze Evliyagil içerisinde sergi alanı, kütüphane, film salonu ve de bahçe bulunuyor. Bu bağlamda burayı ziyarete geldiğinizde karşınıza çeşitli konseptlerde sanat etkinlikleri ve projelerin de çıkması olası gibi görülüyor.

Oldukça popüler bir kültür durağı olan müzenin hafta sonları dışında, Pazartesi günleri de hizmet vermediğini hatırlatmak isteriz. Ankara Gölbaşı gezilecek yerler listenizi oluşturduktan sonra şehrin diğer ilçelerinde bulunan turistik mekanları da ziyaret etmek isteyebilirsiniz. Bu bağlamda sizler için hazırlamış olduğumuz Ankara ili gezi rehberine de göz atmak isteyebilirsiniz.

Sizlere listeleriniz içerisinde bulunan tüm mekanları keşfedebileceğiniz keyifli bir Ankara tatili diliyoruz.

Gölbaşı Gezilecek Yerler ve Turistlik Yerler Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

Gölbaşı için gezilecek ailelere uygun turistik yerler nelerdir?
Gölbaşı için gezilecek ailelere uygun turistik yerler : Gölbaşı Mogan Parkı, Gölbaşı konumundaki tüm seçenekleri incelemek için web sitemizi detaylı inceleyebilirsiniz.
Gölbaşı için gezilecek ücretsiz yerler nelerdir?
Gölbaşı için gezilecek ücretsiz yerler : Gölbaşı Mogan Parkı, Gölbaşı konumundaki tüm seçenekleri incelemek için web sitemizi detaylı inceleyebilirsiniz.
Gölbaşı için gezilecek kalabalık gruplara yerler nelerdir?
Gölbaşı için gezilecek kalabalık gruplara yerler : Gölbaşı Mogan Parkı, Gölbaşı konumundaki tüm seçenekleri incelemek için web sitemizi detaylı inceleyebilirsiniz.
Gölbaşı için gezilecek yerler nelerdir?
Gölbaşı için gezilecek yerler : Gölbaşı Mogan Parkı, Gölbaşı konumundaki tüm seçenekleri incelemek için web sitemizi detaylı inceleyebilirsiniz.