Neredekal.com
Üyelik
Giriş Yap
Üye Ol

Florya Gezilecek Yerler

Florya civarında görülmesi gereken 2 yer.
En Çok Tavsiye Ettiklerimiz
Florya Sahil Parkı
Parklar
Çalışma saatleri bilinmiyor
Neredekal Değerlendirme4/5 Mükemmel
(4 yorum)
İstanbul

2 mekandan 1 tanesi gösteriliyor

Florya Gezilecek Yerler ve Turistlik Yerler

Özellikle yoğun iş temposunun ardından, sıcak yaz mevsiminde bir tatili hak edenlerin, kendilerine en uygun tatil seçeneğini bulmalarında yardımcı olan kriterler bulunur. Kalınacak yerin coğrafyası, bu yerde yaşayan insanlar ve sunulan çeşitli imkanlar ile doğal güzellikler gibi konular tatil sürecini etkileyen unsurlar arasında yer alır.

Bu yazımızda Florya gezilecek yerler ve tatil olanakları hakkında detaylı bilgiye ulaşabilirsiniz. Ayrıca sayfa üzerinden dilediğiniz yerin özelliklerini ve fotoğraflarını da rahatlıkla inceleyebilirsiniz.

Gezinizi daha verimli kılmak için hazırlanan bilgileri inceleyerek Florya tatilinizi planlayabilirsiniz. Hem doğal güzellikler açısından hem de tarih kokan sokakları bakımından Florya oldukça avantajlı bir seçenek. Tatil konusunda sevdikleriniz ile birlikte keyifli vakit geçirerek tüm yılın yorgunluğunu atmada sakin ve huzurlu bir ortam sunar.

Yapılabilecek aktiviteler ve gidilebilecek çeşitli etkinlikler, ziyaret edilebilecek konumlar, farklı yemek kültürünü deneyebileceğiniz kafeler ve restoranlar ile konaklamada avantajlı yerler Florya’nın güzellikleri arasında yer alır.

“Florya’da nereye gidilir, nereleri ziyaret etmelisiniz ya da bu bölgede mutlaka görülmesi gereken yerler nereleridir” gibi soruların kafanızda canlanması oldukça doğal. Özellikle tatil planlamasında yer seçiminin ardından kalınacak yere karar verilememesi sizi panik moduna sokabilir. Florya otelleri, gezilecek yerler ve tarihi mekanlar hakkında detaylı bilgilere bu sayfadan ulaşabilirsiniz.

Böylece en avantajlı ve konforlu yerleri, mutlaka gezilmesi gereken mekanları ve ziyaret edilecek alanları bir arada görerek kendi tatil rotanızı oluşturabilirsiniz.

Florya’da Nereye Gidilir?

Florya güzel yerler bakımından oldukça zengin tatil bölgeleri arasında yer alır. Doğal oluşumlardan farklı park tasarımlarına ve deniz kıyılarına, dilediğiniz ortamda sevdiklerinizle kaliteli zaman geçirmeniz mümkün. Florya sahil gezilecek yerler arasında son dönemlerde oldukça popüler hale gelen ve birçok turistin ilgisini çeken Florya sahil parkı gelir.

Konum olarak Bakırköy taraflarında bulunan ve geniş bir yer kaplayan bu park, sahip olduğu temiz hava sayesinde ziyaret eden kişilerin huzurlu bir ortamda zaman geçirmelerinde destek olur.

Fiziksel özellikleri bakımından 102. 056 metrekarelik alana sahip olması, içerisinde 4 adet çocuk parkı ve spor alanı, yürüyüş yolu ve bisiklet alanı olması Florya sahilini avantajlı kılar. Hem sevdiklerinizle eğlenebilir hem de temiz hava eşliğinde spor yapabilirsiniz. Dilerseniz bisiklet ile sahil etrafında güzel bir gezintiye çıkabilirsiniz.

Özellikle sabah erken saatlerde ya da akşamüstü zaman dilimlerinde spor yapmak isteyenlerin ilk durakları arasında Florya sahili gelir. Deniz kenarının getirdiği serin hava ve deniz kokusu sayesinde oldukça rahatlatıcı bir deneyim elde etmeniz kaçınılmaz olur.

Doğal güzelliklerden tatil boyunca yararlanmak için Florya parklar arasında ziyaret edebileceğiniz bir diğer durak Yeşilköy Parkı olur. Bakırköy gezilecek yerler listesinde bulunan bu park çocuklu ailelerin, spor yapan kişilerin ve huzurlu zaman geçirmek isteyenlerin düzenli ziyaret ettiği konumlar arasında yer alır. 170.

341 metrekarelik alanı bulunan parkta; çocuklar için oyun alanları, 2 adet tenis kortu, 2 adet basketbol sahası yer alır. Bölgeyi daha önce ziyaret edenlerden gelen olumlu yorumlar ışığında; her yaş grubuna hitap eden ve keyifli zaman geçirmek için ilk tercih edilen yerler arasında bulunduğu görülür.

Florya’da Tarihi Mekanlar

Özellikle birçok medeniyetten izlere sahip Florya, tarih kokan yerleri ile sizi kültürel bir yolculuğa çıkarabilir. Tarihi lokasyonları ziyaret etmeden önce gideceğiniz yer hakkında bilgi sahibi olmanız ve hem internet üzerinden hem de bilirkişiler yardımı ile fikirler almanız, gideceğiniz yerden çok daha verimli dönmenizde yardımcı olur.

Tatil için ya da farklı bir kültür görmek için tarihi mekanları ziyaret edebilirsiniz. Size tavsiyemiz ise bölgeyi ve gideceğiniz yerleri daha öncesinden bilen ya da bu mekanların anlatımını meslek olarak icra eden kişiler ile gezmeniz.

Florya tarihi mekanlar arasında ilk öneri Florya Atatürk Deniz Köşkü olur. Özellikle Cumhuriyetin ilk dönemlerinin izlerini görebileceğiniz bu köşk, Atatürk’ün en sevdiği mekanlardan biri olan Florya gezilecek yerler listesinde yer alır.

Atatürk o dönemlerde Florya ve çevresini sıklıkla tatil yeri olarak kullanırken, bunu bilen dönemin belediye başkanı orada bir yazlık yaptırarak Atatürk’e hediye olarak verir. Kendisinin uğrak yeri haline gelen Florya, bu sayede tatil beldesi olarak da son derece popüler hale gelir.

İngiltere Kralı VIII. Edward ve Windsor Düşesi Wallis Simpson gibi tarihi kişiliklere de ev sahipliği yapan Atatürk Deniz Köşkü, Mustafa Kemal’in vefat etmesinin ardından da İsmet İnönü ve Celal Bayar gibi cumhurbaşkanlarının da konakladığı mekanlar arasında yer alır. Günümüzde bir müze olarak kullanılır.

Pazartesi ve Perşembe günleri dışında ziyaret saatlerinde bu eşsiz tarihe şahit olabilirsiniz.

Florya Gezilerinde Dikkat Edilmesi Gerekenler

Her planlamada olduğu gibi Florya çevresinde de gezilecek yer arayışının başından sonuna kadar en konforlu ve rahat deneyimi elde etmek için bilmeniz gereken birkaç önemli nokta bulunur:.

  • Gezi sırasında problem yaşamamak için belli bir bütçe ayırmanız önemli olur.
  • Adım adım yapılacak aktivitelerin ve gezilecek yerlerin planlarını oluşturabilirsiniz. Böylece zaman kaybetmeden günü değerlendirebilirsiniz.
  • Çevreyi bilen kişiler ile gezmeniz hem etraf hakkında daha detaylı bilgiye sahip olmanızı sağlar hem de tarihi yerlerde çok daha kültürlü bir gezi yapmanızı sağlar.
  • Beslenme, uyku ve dinlenme dengesini sağlamalısınız. Yoğun günlerin ardından uykunuzu almalı ve vücudunuzun dinlenmesine izin vermelisiniz.

Florya Gezilecek Yerler ve Turistlik Yerler Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

Florya için gezilecek ücretsiz yerler nelerdir?
Florya için gezilecek ücretsiz yerler : Florya Sahil Parkı, Florya Sosyal Tesisleri, Florya konumundaki tüm seçenekleri incelemek için web sitemizi detaylı inceleyebilirsiniz.
Florya için gezilecek kalabalık gruplara yerler nelerdir?
Florya için gezilecek kalabalık gruplara yerler : Florya Sosyal Tesisleri, Florya konumundaki tüm seçenekleri incelemek için web sitemizi detaylı inceleyebilirsiniz.
Florya için gezilecek yerler nelerdir?
Florya için gezilecek yerler : Florya Sahil Parkı, Florya Sosyal Tesisleri, Florya konumundaki tüm seçenekleri incelemek için web sitemizi detaylı inceleyebilirsiniz.