Neredekal.com
Üyelik
Giriş Yap
Üye Ol

Enez Gezilecek Yerler

Enez civarında görülmesi gereken 2 yer.
En Çok Tavsiye Ettiklerimiz
Altınkum Plajı
Turistik Yerler
Çalışma saatleri bilinmiyor
Neredekal DeğerlendirmeHenüz Puanlanmamış
Edirne

2 mekandan 1 tanesi gösteriliyor

Enez Gezilecek Yerler ve Turistlik Yerler

Adını Yunan prensi Eneyaz'dan alan Enez, eski çağlarda Yunanlılar tarafından kurulmuştur. Büyük İskender İmparatorluğu zamanında gelişip büyüyen kent, Roma İmparatorluğu zamanında ise zengin bir liman kentine dönüşmüştür. Orta çağda, Bizans İmparatorluğu'na bağlı olan Enez, bir Bizans Prensesinin çeyizi olarak Cenevizlilere verilir. 1456 yılında Osmanlı topraklarına katılan, 19.

yy'da iki kez Rusların, 1. Balkan Savaşı'ndan sonra Bulgarların, 1. Dünya Savaşı sonrasında ise Yunanlıların eline geçen Enez, 23 Kasım 1922'de kurtarılır. 1926'dan 1953'e kadar Keşan'ın bir bucağı olan Enez, 1953'de ilçe olmuştur.

Enez Gezilecek Yerler ve Turistlik Yerler Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

Enez için gezilecek ailelere uygun turistik yerler nelerdir?
Enez için gezilecek ailelere uygun turistik yerler : Pırlanta Plajı, Altınkum Plajı, Enez konumundaki tüm seçenekleri incelemek için web sitemizi detaylı inceleyebilirsiniz.
Enez için gezilecek ücretsiz yerler nelerdir?
Enez için gezilecek ücretsiz yerler : Pırlanta Plajı, Altınkum Plajı, Enez konumundaki tüm seçenekleri incelemek için web sitemizi detaylı inceleyebilirsiniz.
Enez için gezilecek kalabalık gruplara yerler nelerdir?
Enez için gezilecek kalabalık gruplara yerler : Pırlanta Plajı, Altınkum Plajı, Enez konumundaki tüm seçenekleri incelemek için web sitemizi detaylı inceleyebilirsiniz.
Enez için gezilecek yerler nelerdir?
Enez için gezilecek yerler : Pırlanta Plajı, Altınkum Plajı, Enez konumundaki tüm seçenekleri incelemek için web sitemizi detaylı inceleyebilirsiniz.