Neredekal.com
Üyelik
Giriş Yap
Üye Ol
Örnek Harita Görseli
Haritayı Görüntüle
Filtreler

Kategori

Aktivite-Eğlence
Doğal Güzellikler
Turistik Yerler

Dikili Gezilecek Yerler

Dikili civarında görülmesi gereken 10 yer.
En Çok Tavsiye Ettiklerimiz
Dikili Öğretmenevi ve Akşam Sanat Okulu
Öğretmenevi
Çalışma saatleri bilinmiyor
Neredekal Değerlendirme3/5 Çok İyi
(3 yorum)
İzmir
Atarneus Antik Kenti
Turistik Yerler
Çalışma saatleri bilinmiyor
Neredekal Değerlendirme5/5 Mükemmel
(5 yorum)
İzmir
Kayra Beach Club
Aktivite-Eğlence
Çalışma saatleri bilinmiyor
Neredekal Değerlendirme3.1/5 Çok İyi
(3.1 yorum)
İzmir
Bademli Ilıcası
Aktivite-Eğlence
Çalışma saatleri bilinmiyor
Neredekal DeğerlendirmeHenüz Puanlanmamış
İzmir
Garip Adası

Garip Adası

Ücretsiz
Doğal Güzellikler
Çalışma saatleri bilinmiyor
Neredekal DeğerlendirmeHenüz Puanlanmamış
İzmir
Çandarlı Kalesi
Turistik Yerler
Çalışma saatleri bilinmiyor
Neredekal Değerlendirme5/5 Mükemmel
(5 yorum)
İzmir
Çandarlı Körfezi
Aktivite-Eğlence
Çalışma saatleri bilinmiyor
Neredekal Değerlendirme4.5/5 Mükemmel
(4.5 yorum)
İzmir
Nebiler Şelalesi
Doğal Güzellikler
Çalışma saatleri bilinmiyor
Neredekal Değerlendirme4/5 Mükemmel
(4 yorum)
İzmir
Pitane Antik Kenti
Turistik Yerler
Çalışma saatleri bilinmiyor
Neredekal DeğerlendirmeHenüz Puanlanmamış
İzmir

10 mekandan 9 tanesi gösteriliyor

Dikili Gezilecek Yerler ve Turistlik Yerler İçin Yapılan Yorumlar
4/5 Mükemmel
Neredekal Değerlendirme
Yorum puanı 1Yorum puanı 2Yorum puanı 3Yorum puanı 4
02.10.2020
Misafir
Nebiler Şelalesi için yapılan yorum
Spor ayakkabıları unutmayalım
Öncelikle Ece çağlayanının da bulunduğu yerdir girişinizden 20-25 dakikalık doğa yürüyüşü sonucu Ece Çağlayanına da ulaşıyorsunuz diğer şelaleye göre ufak ama görülebilecek bir yer . bayağı ilgi çeken bir yer olduğundan sabahın erken saatleri gelinmesini öneririm çünkü çok kalabalık oluyor. Güzel fotoğraflar ve anılar biriktirmek için tercih edilebilir bir yer . Girişinde "Eşinizden sonra gördüğünüz en güzel manzara" tabela yazısı ile karşılanacağınız mekandır. Bu arada bikinileri ve rahat spor ayakkabıları unutmayalım yoksa bu yürüyüş tam bir eziyete dönüşebiliyor
5/5 Mükemmel
Neredekal Değerlendirme
Yorum puanı 1Yorum puanı 2Yorum puanı 3Yorum puanı 4Yorum puanı 5
07.07.2020
Misafir
Dikili Öğretmenevi ve Akşam Sanat Okulu için yapılan yorum
Tavsiye ederim
Gün Batımında çayınızı yudumlayacagınız en güzel mekan. Tavsiye ederim. Mutlaka deneyin
4/5 Mükemmel
Neredekal Değerlendirme
Yorum puanı 1Yorum puanı 2Yorum puanı 3Yorum puanı 4
09.06.2020
Misafir
Çandarlı Körfezi için yapılan yorum
Yaşanılası vatan köşesi
Çandarlı; denizi, doğası ve havasıyla mükemmel yaşanılası vatan köşesi.

Dikili Gezilecek Yerler ve Turistlik Yerler

Dikili Halk Plajı: İzmir’in sevilen ilçesi Dikili sahip olduğu koylar ve plajlar ile özellikle yaz sezonunda yerli ve yabancı pek çok ziyaretçiyi ağırlıyor. Dikili doğal güzellikleri arasında deniz kıyısında bir gün geçirmek isteyen turistler ve yerli halkın en çok tercih ettiği mekan ise Dikili Halk Plajı oluyor.

2002 senesinde mavi bayrak alan bu plaj, tertemiz suları ve sahili ile bir tercih sebebi iken bir de ücretsiz girişe sahip olması plajın tercih edilirliğini artırıyor. Ücretsiz olması sebebiyle özellikle tatil günlerinde bir miktar kalabalık olan bu plajda, şezlong ve de şemsiye kiralama seçeneğiniz de bulunuyor.

Bununla birlikte dilerseniz kendi plaj eşyalarınızı da yanınızda getirebilirsiniz. Serin suyuna eşlik eden basamak basamak derinleşen denizi ile Dikili Halk Plajı, keyifli bir sahil günü için sizleri çağırıyor.

Bademli Köyü: Dikili turistik yerler arasında en çok ziyaret edilen mekanlardan bir tanesi de Bademli Köyü oluyor. Merkeze yaklaşık 9 kilometrelik bir uzaklıkta bulunan bu köy, zeytin ağaçları ile çevrili yemyeşil görüntüsü ile Dikili gezilecek yerler arayışında olan yerli ve yabancı turistleri hemen etkisi altına alıyor.

Bademli köyü, bu güzel doğasının yanı sıra ılıcası ve de plajı ile de meşhur. İzmir’in saklı cennetleri arasında yer alan Bademli köyünü ziyaret rotanız içerisine eklediğinizde gündüz deniz ve güneşin tadını doyasıya çıkarabilir akşam ise sakin kıyı şeridinde keyifli yürüyüşler yapabilirsiniz.

Çandarlı Plajı: Dikili’nin plaj ve sahilleri listesini saymakla bitiremiyoruz. Bölgeyi ziyaret eden misafirler tarafından en çok ziyaret edilen bir diğer Dikili gezilecek yerler mekanı da Çandarlı Plajı olarak karşımıza çıkıyor.

Dikili’nin bu mavi bayrağa sahip plajı, ücretsiz girişe sahip olması sebebi ile hem turistler hem de yöre halkı tarafından sıklıkla ziyaret ediliyor. Bununla birlikte plajın hemen arka kısmında Çandarlı Kalesi de yer alıyor. 13.

Yüzyıla dek uzanan bir geçmişe sahip olan Çandarlı Kalesi, Dikili tarihi yerler listesi içerisinde de yer alıyor. Bu kale aynı zamanda geçmişten günümüze dek uzanan çizgide kendisini koruyabilmiş bir halde ulaşması ile de değerini ve ziyaret edilirliğini artırıyor.

Bu bağlamda deniz keyfinize eşlik edecek ufak bir tarih turu için Çandarlı Plajı ve çevresini Dikili gezi rehberi içerisine eklemenizi tavsiye ediyoruz.

Pissa Plajı: Dikili doğal güzellikler listesinin bir sonraki durağı da Pissa Plajı oluyor. Bu plaj, Bademli köyüne bağlı olarak karşımıza çıkan ve ismini aldığı Pissa Koyu içerisinde yer alıyor.

Bembeyaz kumlara eşlik eden turkuaz suları ile turistleri adeta kendisine çeken Pissa Plajı bölgesini ziyaret listeniz içerisine eklerseniz bu mükemmel sularda yüzebilir aynı zamanda bölgedeki kamp alanlarında konaklayabilirsiniz. Bölgede konaklamak için kamp yapmayı tercih etmiyorsanız, yine bu civarda bulunan butik otel konseptine sahip tesisleri de tercih edebilirsiniz.

Volkanik Karagöl: Dikili gezi rehberi içerisine eklemenizi önerdiğimiz Volkanik Karagöl, sahip olduğu muhteşem doğa ile ziyaretçilerin beğenisini kazanıyor. Dikili’ye bağlı olan Denizköy bölgesinde yer alan bu göl, gözlerden uzak ve henüz keşfedilmemiş yerler arasında bulunuyor. Günümüze gelene dek geçirdiği volkanik olaylar sonucunda oluşan Karagöl, bir krater gölü özelliğini taşıyor.

Karagöl yolculuğunuz esnasında karşınıza çıkan volkanik kayalar, ekolojik turizm açısından da önemli bir yer elde ediyor. Dikili gezilecek yerler listeniz içerisinde yer alan bu doğa harikası yeri ziyaret ettiğinizde bölgede bulunan tabiat parkında keyifli yürüyüşler yapabilirsiniz. Bununla birlikte Karagöl çevresinde piknik ve göl turu yapmanıza olanak sağlayan bölgeler de bulunuyor.

Zindancık Koyu: Kilik Koyu olarak da bilinen Zindancık Koyu, bu bölgenin henüz keşfedilmemiş mekanları arasında yer alıyor. Bölge, sahip olduğu mükemmel doğanın yanı sıra kili ile de ünlü. Bu koyda bulunan doğal killeri yüzüne ve de vücuduna sürerek gençleşmek ve de toksinlerinden arınmak isteyen pek çok misafir buraya akın ediyor.

Denizi ile de dikkatleri üzerine çeken bu bölgeyi dilerseniz bireysel olarak ziyaret edebilirsiniz. Bölgedeki büfe, tuvalet gibi tesisler burayı ziyaretiniz esnasında kamp yapmanıza olanak sağlıyor. Dikili doğal güzellikler listesi içerisinde yer alan Zindancık Koyu bölgesine günübirlik bir gezi yapmak isterseniz de de Dikili merkezden kalkan tekne turlarını tercih edebilirsiniz.

Çünkü Zindancık Koyu, bölgede düzenlenen pek çok tekne gezisinin de uğrak yeri.

Kalem Adası: Dikili gezilecek yerler listesinin bir diğer doğal güzellikleri ile ünlü mekanı ise Kalem Adası oluyor. Bölgedeki pek çok koy gibi burası da tekne gezileri esnasında sık ziyaret edilen rotalar arasında bulunuyor.

Mavi bayraklı bir denize sahip olan bu adayı ziyaret ettiğinizde, burada bulunan ve de ülkemizin ilk ve tek ada oteli olarak bilinen tesisi de görebilir, dilerseniz burada konaklayabilirsiniz. Bu adada konaklamak içinse ne yazık ki başka bir tesis bulunmuyor.

Aşıklar Şelalesi: Aşıklar Şelalesi, Dikili gezi rehberi içerisindeki bir diğer mekan olarak karşımıza çıkıyor. Bu şelale, çevresinde gelişen hikaye ile turistler tarafından büyük bir ilgiyle ziyaret ediliyor. Hikayeye göre, bu bölgede Sümeyra isminde bir padişah kızı yaşıyor. Bu güzel kız, köyün çevresinde yaşayan Ali isminde bir gence aşık oluyor.

Padişah tarafından kavuşmaları engellenen gençler, gizli gizli görüşmeye başlıyorlar. Derken bir gün padişahın askerleri tarafından yakalanan aşıklar öldürülme tehlikesi içerisindeyken sonsuza kadar birlikte olmak için dua ediyorlar ve o anda iki aşık akan bir şelaleye dönüşüyor.

Sonsuza dek bu aşıkların mekanı olduğuna inanılan bu şelale, Dikili doğal güzellikler listesi arasında da önemli bir yer elde ediyor.

Ağlayan Mağara: Sümeyra ile Ali’nin hikayesine konu olan Aşıklar Şelale’sine komşu olarak karşımıza çıkıyor. Hatta iki aşığın hikayesi içerisinde kendisine de bir yer buluyor. Anlatılana göre, kızı Sümeyra’nın ölümünün ardından padişah kendisini buraya kapatıyor ve ağlaya ağlaya gözyaşları da bu mağarada yer ediyor.

Dikkatli ziyaretçilerin gözünden kaçmayan mağaranın duvarındaki gözyaşı damlası şeklindeki damlalar ise hikayeye derin bir anlam katıyor. Dikili gezilecek yerler arasında bulunan bu mekanı da görmeden buradan ayrılmamanızı tavsiye ediyoruz.

İzmir’in bu sevimli ilçesi sahip olduğu doğal güzelliklerin yanı sıra tarihe kaynaklık eden çeşitli mekanlarla da ziyaretçilerin kalbini fethediyor. Pitane Antik Kenti, Hatipler Kalesi, Çandarlı Kalesi gibi yerler Dikili tarihi mekanlar listesi arasında ziyaretçilerin dikkatini çekiyor. Siz de keyifli bir dikili seyahati geçirmek istiyorsanız sitemizde bulunan bu rehberden faydalanabilirsiniz.

Bununla birlikte Dikili’ye kadar gelmişken İzmir’in gezi rotalarını da gezmeyi tercih edebilirsiniz. Sizler için hazırladığımız İzmir gezi rehberine de göz atabilirsiniz.

Bölgeyi ziyaret ettiğinizde konaklamak için kamp, butik otel, pansiyon gibi pek çok konaklama seçeneğine de sahip oluyorsunuz. Bu bağlamda Dikili’nin hemen her bütçeden turistin dikkatini çektiğini söylememiz mümkün oluyor.

Dikili ziyaretiniz esnasında karşınıza çıkabilecek konaklama seçeneklerine göz atmak için de Dikili otelleri sayfamızdan yararlanabilir, bütçeniz ve tatil planınız için en uygun tesise karar verebilirsiniz. Sizlere şimdiden keyifli ve eğlenceli bir Dikili seyahati diliyoruz.

Dikili Gezilecek Yerler ve Turistlik Yerler Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

Dikili için gezilecek ailelere uygun turistik yerler nelerdir?
Dikili için gezilecek ailelere uygun turistik yerler : Atarneus Antik Kenti, Çandarlı Kalesi, Pitane Antik Kenti, Dikili konumundaki tüm seçenekleri incelemek için web sitemizi detaylı inceleyebilirsiniz.
Dikili için gezilecek ücretsiz yerler nelerdir?
Dikili için gezilecek ücretsiz yerler : Atarneus Antik Kenti, Çandarlı Kalesi, Çandarlı Körfezi, Dikili konumundaki tüm seçenekleri incelemek için web sitemizi detaylı inceleyebilirsiniz.
Dikili için gezilecek kalabalık gruplara yerler nelerdir?
Dikili için gezilecek kalabalık gruplara yerler : Atarneus Antik Kenti, Çandarlı Kalesi, Çandarlı Körfezi, Dikili konumundaki tüm seçenekleri incelemek için web sitemizi detaylı inceleyebilirsiniz.
Dikili için gezilecek yerler nelerdir?
Dikili için gezilecek yerler : Atarneus Antik Kenti, Çandarlı Kalesi, Çandarlı Körfezi, Dikili konumundaki tüm seçenekleri incelemek için web sitemizi detaylı inceleyebilirsiniz.