Neredekal.com
Üyelik
Giriş Yap
Üye Ol

Darıca Gezilecek Yerler ve Turistlik Yerler

Darıca civarında görülmesi gereken 1 yer.
En Çok Tavsiye Ettiklerimiz
Bayramoğlu Ada Plaj
Plaj
Çalışma saatleri bilinmiyor
Neredekal DeğerlendirmeHenüz Puanlanmamış
Kocaeli

1 mekandan 1 tanesi gösteriliyor

Darıca Gezilecek Yerler ve Turistlik Yerler

Darıca’ya gelmişken Darıca Hayvanat Bahçesi'ni mutlaka ziyaret etmenizde fayda var. Ayrıca ilçe tarihi açıdan da oldukça zengindir.

Darıca Kalesi: Önceleri Daritzon olarak anılan kale daha sonra Osmanlılar’ın eline geçince Darıca Kalesi adını almıştır. Kıyıdan 200 metre yukarıda ve sahile hakim bir sırt üzerine yapılan kalenin bugün sadece küçük bir sur duvarı ve Bizans tarzı bir hacın da yer aldığı bir burcu vardır. Ayrıca kale içinden geçen gizli bir alt geçitle sahile inmek de mümkündür.

Tarihi Evler: Çoğunlukla tarihi Rum evleri olmak üzere Darıca'da birçok tarihi ev ve köşk bulunmaktadır.

Darıca Deniz Feneri: 1896 yılında gemilere kılavuzluk etmek ve karaya çarpmalarını engellemek amacıyla inşa edilmiştir. Denizden yüksekliği 20 metredir ve 100 yılı aşkın süredir hizmet etmektedir. 15 saniyede bir çakmaya programlanan fener 25 metre uzaklıktaki gemilere hizmet verebilmektedir.

Darıca Hayvanat Bahçesi: Darıca Kuş Cenneti veya Boğaziçi Hayvanat Bahçesi olarak da adlandırılır. Darıca Hayvanat Bahçesi’nde 200 çeşidin üzerinde 3000'e yakın hayvan barınmaktadır.

Darıca Gezilecek Yerler ve Turistlik Yerler Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

Darıca için gezilecek ücretsiz yerler nelerdir?
Darıca için gezilecek ücretsiz yerler : Bayramoğlu Ada Plaj, Darıca konumundaki tüm seçenekleri incelemek için web sitemizi detaylı inceleyebilirsiniz.
Darıca için gezilecek kalabalık gruplara yerler nelerdir?
Darıca için gezilecek kalabalık gruplara yerler : Bayramoğlu Ada Plaj, Darıca konumundaki tüm seçenekleri incelemek için web sitemizi detaylı inceleyebilirsiniz.
Darıca için gezilecek yerler nelerdir?
Darıca için gezilecek yerler : Bayramoğlu Ada Plaj, Darıca konumundaki tüm seçenekleri incelemek için web sitemizi detaylı inceleyebilirsiniz.