Neredekal.com
Üyelik
Giriş Yap
Üye Ol

Büyükçekmece Gezilecek Yerler

Büyükçekmece civarında görülmesi gereken 1 yer.
En Çok Tavsiye Ettiklerimiz
Büyükçekmece Gölü
Aktivite-Eğlence
Çalışma saatleri bilinmiyor
Neredekal DeğerlendirmeHenüz Puanlanmamış
İstanbul

1 mekandan 1 tanesi gösteriliyor

Büyükçekmece Gezilecek Yerler ve Turistlik Yerler

Avrupa yakasında modern bir kıyı yerleşimi olan Büyükçekmece’nin Marmara Denizi kıyısında 25 km uzunluğunda temiz bir sahil şeridi vardır.

İstanbul’un batısında yer alan bir ilçe olan Büyükçekmece; Silivri, Çatalca, Küçükçekmece, Beylikdüzü, Avcılar ve Marmara Denizi ile çevrilidir. Büyükçekmece, İstanbul’un en önemli ve popüler yazlık yerlerinden biridir.

Büyükçekmece geziniz sırasında görmenizi önerdiğimiz yerler şöyle:.

Büyükçekmece, tarihi yapıları bakımından zengin bir ilçedir. İlçe merkezinde ve civarında görebileceğiniz tarihi eserler bulunmaktadır. Bunların başında Büyükçekmece Kervansarayı, Kanuni Sultan Süleyman Köprüsü, Kanuni Sultan Süleyman Çeşmesi, Sokullu Mehmet Paşa Camii, Kurşunlu Han gelmektedir.

İstanbul’un en çok tercih edilen sayfiye yerlerinden biri olan Büyükçekmece’de 5 km uzunluğundaki Kordonboyu görülmeye değer yerlerdendir. Özellikle bahar ve yaz aylarında oldukça canlı ve hareketli olan Kordonboyu pek çok kafe, restoran, bar, çay bahçesi ve plaja ev sahipliği yapar.

Büyükçekmece Gölü, ilçede görebileceğiniz bir diğer yerdir. İstanbul’un su ihtiyacını karşılayan iki doğal gölden biri olan Büyükçekmece Gölü önemli bir doğal yaşam alanıdır. Göl kenarında restoran ve kafeler yer almaktadır.

Büyükçekmece Gezilecek Yerler ve Turistlik Yerler Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

Büyükçekmece için gezilecek ücretsiz yerler nelerdir?
Büyükçekmece için gezilecek ücretsiz yerler : Büyükçekmece Gölü, Büyükçekmece konumundaki tüm seçenekleri incelemek için web sitemizi detaylı inceleyebilirsiniz.
Büyükçekmece için gezilecek kalabalık gruplara yerler nelerdir?
Büyükçekmece için gezilecek kalabalık gruplara yerler : Büyükçekmece Gölü, Büyükçekmece konumundaki tüm seçenekleri incelemek için web sitemizi detaylı inceleyebilirsiniz.
Büyükçekmece için gezilecek yerler nelerdir?
Büyükçekmece için gezilecek yerler : Büyükçekmece Gölü, Büyükçekmece konumundaki tüm seçenekleri incelemek için web sitemizi detaylı inceleyebilirsiniz.