Neredekal.com
Üyelik
Giriş Yap
Üye Ol
Örnek Harita Görseli
Haritayı Görüntüle
Filtreler
Temizle..

Kategori

Aktivite-Eğlence
Spor Kompleksi
Alışveriş Merkezi

Kadıköy Bostancı Gezilecek Yerler

Kadıköy civarında görülmesi gereken 4 yer.
En Çok Tavsiye Ettiklerimiz
Bostancı Sahil
Aktivite-Eğlence
Çalışma saatleri bilinmiyor
Neredekal DeğerlendirmeHenüz Puanlanmamış
İstanbul
İBB Bostancı Sahil Spor Tesisi
Spor Kompleksi
Çalışma saatleri bilinmiyor
Neredekal DeğerlendirmeHenüz Puanlanmamış
İstanbul
Bağdat Caddesi
Alışveriş Merkezi
Çalışma saatleri bilinmiyor
Neredekal DeğerlendirmeHenüz Puanlanmamış
İstanbul
Suadiye Parkı
Aktivite-Eğlence
Çalışma saatleri bilinmiyor
Neredekal DeğerlendirmeHenüz Puanlanmamış
İstanbul

4 mekandan 4 tanesi gösteriliyor

Bostancı Gezilecek Yerler ve Tarihi Yerler

Bostancı sahil şeridi yorucu İstanbul günlük yaşamında bir nefes almak isteyen kişiler için en ideal yerlerden biri. Kafeleri, restoranları ve yürüyüş yolları ile herkesin uğrak adresleri arasında yer alıyor. Bostancı gezilecek yerler arasında en çok bilinenlerden biri de ilçenin sembolü haline gelen Bostancı Vapur İskelesi.

Yoğun bir şekilde kullanılan bu iskele 1913 yılından bu yana hizmet veriyor. Bu sebeple Bostancı tarihi mekânlar arasında en önemlilerinden biri olarak kabul ediliyor. İstanbul Bostancı’da gezilecek yerler hakkında liste yapacak olan kişiler bu tarihi iskeleyi ilk sıralara ekliyor.

İlçenin en güzel noktalarından biri de 1872 yılından bu yana hizmet veren tarihi Bostancı Tren İstasyonu. Şu an hızlı trenler için hizmet veriyor ve Bostancı tarihi mekânlar denince akla ilk gelen yerlerden biri olmaya devam ediyor.

Bostancı turistik yerler hakkında bilgi almak isteyen kişilerin karşılarına ise ilk olarak Bostancı sahil şeridi çıkıyor. Bostancı oldukça uzun ve hareketli bir sahil şeridi ile dikkat çekiyor. İnsanların gün içinde birçok aktivite yapabildikleri ve dinlenebildikleri bir yer olduğu için genellikle kalabalık bir yer.

Özellikle 1950 – 1960’lı yıllarda o zamanın en popüler yerlerinden biri olduğu söyleniyor. Burası yaz aylarının değişmez adreslerinden biri. Bostancı’da gezilecek yerler listesinin başında gelen yerlerden bir diğeri de Bağdat Caddesi. Bilindiği gibi Bağdat Caddesi, yalnızca Bostancı’nın değil İstanbul’un da en popüler adreslerinden biri olarak gösteriliyor.

Aslında Bağdat Caddesi’nin sadece başlangıç noktası Bostancı sınırları içinde kalıyor ancak yine de Bostancı gezilecek yerler listesinde olması gereken bir yer olarak gösterilebilir. Bostancı Aktiviteleri ve Yapılacak Şeyler sayfasını inceleyebilirsiniz.

Bostancı’da Gezilecek Yerler

Bostancı turistik yerler içinde mutlaka görülmesi ve gezilmesi gereken yerler tarihi ve turistik mekânlarıyla ön plana çıkıyor. İlçede gezebileceğiniz yerlerden bazıları şöyle:.

  • Kuloğlu Cami: İlçenin simgelerinden biri olan bu cami 1913 yılında Mimar Kemalettin Bey tarafından yapılmıştı. Her ne kadar çok eski bir cami olmasa da yine de eski Osmanlı mimarisini yansıtması yönünden son derece dikkat çekici. Bu yönüyle de ilçeye giden kişilerin mutlaka görmesi gereken yerler arasında yer alıyor. 
  • Kazım Karabekir Müzesi: Özellikle Sultan İkinci Abdülhamit zamanında yapılan Kazım Karabekir Müzesi akıllara gelen ilk seçenek olarak gösteriliyor. İtalyan Mimar Rozette’ye yaptırılan bu müzenin İstanbul Bostancı gezilecek yerler listesinde mutlaka yer alması gerektiği ifade ediliyor.
  • Bostancı Sahil: Bostancı’da keyifli zaman geçirmek isteyen kişiler Caddebostan Sahili boyunca birçok mekân bulabiliyor. Kafelerden restoranlara ve hatta eğlence mekânlarına kadar birçok seçenek sahil boyunca sıralanıyor. Bu sebeple Bostancı Sahil her zaman hareketli ve aynı zamanda eğlenceli bir yer olarak ön plana çıkıyor. Kadıköy’den başlayıp Tuzla’ya kadar uzanan uzun bir sahil şeridi olduğu için günün tamamı burada geçirilebiliyor.
  • Boğa Heykeli: Bostancı turistik yerler hakkında önerilen en önemli noktalardan biri Boğa Heykeli. 1860 yılında yapılan heykel ilçenin simge yapılarından biri olarak gösteriliyor. Bu sebeple ilçeye giden kişilerin mutlaka bu heykeli de görmeleri öneriliyor. 

Bostancı Tarihi Mekânlar

Eski İstanbul’un sayfiye yerlerinden biri olan Bostancı gezilecek yerler hakkında daha birçok seçenek sunulabiliyor. İstanbul’un en güzel ve en canlı ilçelerinden biri olduğu için her daim kalabalık bir yer olan Bostancı, hem modern hem tarihi yapıları ile öne çıkıyor. Bostancı'da gezilecek yerler her zaman insanların görmek isteyecekleri yerler olarak gösteriliyor.

Özellikle Bostancı Vapur İskelesi ve Bostancı Tren İstasyonu, Bostancı tarihi mekânlar arasından mutlaka gezilip görülmesi gereken yerler olarak dikkat çekiyor. Konaklama ihtiyacınız varsa Bostancı Otelleri sayfasını inceleyebilirsiniz.

Bostancı Gezilecek Yerler ve Tarihi Yerler Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

Bostancı için gezilecek ücretsiz yerler nelerdir?
Bostancı için gezilecek ücretsiz yerler : Bostancı Sahil, Bağdat Caddesi, İBB Bostancı Sahil Spor Tesisi, Bostancı konumundaki tüm seçenekleri incelemek için web sitemizi detaylı inceleyebilirsiniz.
Bostancı için gezilecek kalabalık gruplara yerler nelerdir?
Bostancı için gezilecek kalabalık gruplara yerler : Bostancı Sahil, Bağdat Caddesi, İBB Bostancı Sahil Spor Tesisi, Bostancı konumundaki tüm seçenekleri incelemek için web sitemizi detaylı inceleyebilirsiniz.
Bostancı için gezilecek yerler nelerdir?
Bostancı için gezilecek yerler : Bostancı Sahil, Bağdat Caddesi, İBB Bostancı Sahil Spor Tesisi, Bostancı konumundaki tüm seçenekleri incelemek için web sitemizi detaylı inceleyebilirsiniz.