Neredekal.com
Üyelik
Giriş Yap
Üye Ol
Örnek Harita Görseli
Haritayı Görüntüle
Filtreler
Temizle..

Kategori

Tarihi Yerler
Doğal Güzellikler
Turistik Yerler

Beyşehir Gezilecek Yerler

Beyşehir civarında görülmesi gereken 5 yer.
En Çok Tavsiye Ettiklerimiz
Eşrefoğlu Camii
Tarihi Yerler
Çalışma saatleri bilinmiyor
Neredekal Değerlendirme5/5 Mükemmel
(5 yorum)
Konya
Fasıllar Köyü
Doğal Güzellikler
Çalışma saatleri bilinmiyor
Neredekal DeğerlendirmeHenüz Puanlanmamış
Konya
Eflatunpınar Anıtı
Turistik Yerler
Çalışma saatleri bilinmiyor
Neredekal DeğerlendirmeHenüz Puanlanmamış
Konya
Fasıllar Anıtı
Turistik Yerler
Çalışma saatleri bilinmiyor
Neredekal Değerlendirme5/5 Mükemmel
(5 yorum)
Konya
Kubad Abad Sarayı
Turistik Yerler
Çalışma saatleri bilinmiyor
Neredekal Değerlendirme5/5 Mükemmel
(5 yorum)
Konya

5 mekandan 5 tanesi gösteriliyor

Beyşehir Gezilecek Yerler ve Tarihi Yerler

Beyşehir gezilecek yerler bakımından Türkiye’de ilk sırada gelen ve doğal güzellikleriyle baş döndüren bir ilçe. Eşsiz bir güzelliğe sahip olan bu ilçede dünyaca ünlü olan mağaralara sık rastlayabilirsiniz. Konya iline bağlı olan Beyşehir, çok yönlü olmasından dolayı, turistlerin gözdesi durumunda. Konaklama için Beyşehir otelleri sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

Bunun yanı sıra, birçok tarihi eseri de Beyşehir’de görebilirsiniz. Beyşehir’de gezilecek yerler listesi ise şu şekilde:.

 • Beyşehir Gölü: Beyşehir Gölü, bir milli park alanı. Kaynağını yeraltı sularından alan bu gölü, Toroslar’dan akan yağmur suları oluşturuyor. Türkiye’nin ise en büyük üçüncü tatlı su gölü olan Beyşehir Gölü, üstündeki adacıklarla da dikkat çekiyor. Gölün üzerinde yer alan adacıkların isimleri; Mana, İğneli, Kızıl, Çeçen, Eşek, Kül, Höyük ve Hacı Akif Adası. Aynı zamanda, gölün kıyılarında ve adalarda, kumsallar da yer alıyor. Göl çevresindeki plajların isimlerini ise Karadiken, Tolca, Budak, Bademli ve Kireli olarak sıralamak mümkün. 
 • Mağaralar: Konya iline bağlı olan Beyşehir’de yüzün üzerinde mağara bulunuyor. İlçenin coğrafi yapısının yanı sıra, yeraltı su kaynaklarının zengin olması da ilçeye ayrı bir değer katıyor. Beyşehir’deki mağaralar arasında; Değirmenini, Pınargözü, Körükini, Dibekdüdeni, Balatini, Çobanini, Damlaini, Güvencinini ve Adaini bulunuyor.

Konya Beyşehir’de Gezilecek Yerler

Konya Beyşehir gezilecek yerler bakımından farklı gezi alanlarının bulunduğu bir ilçe. İç Anadolu Bölgesinde yer alan Beyşehir ilçesi, buna rağmen farklı yapıların var olduğu bir yer. Şehrin tarihi geçmişi çok eski çağlara dayanıyor. Buna bağlı olarak da Beyşehir’de tarihi eserlere sık sık rastlayabilirsiniz.

Beyşehir’de yer alan tarihi eserler, adeta kendinizi açık hava müzesinde hissetmenizi sağlayacaktır. Bunların başında yer alan yapılar ise şunlar:.

 • Kıstıfan Höyükleri, 
 • Gündoğdu Höyükleri, 
 • Hitit Tanrı Heykelleri, 
 • Hitit Çeşme Anıtı, 
 • Heraklis Lahdi, 
 • Akburun Köyü Küp Mezar Anıtları 

Yukarıda sıralanan yapıtlar, tarihi açıdan büyük bir öneme sahip. Beyşehir turistik yerler arasına dahil edebileceğimiz Manastır Kara Saz Yerleşimi, Lukyanus Abide ve Kitabesi, Eşrefoğlu Camii ve Türbesi, Köşk Camii, Çifte Hamam, Kale Kapısı, Bezzazlar Hanı ve Bayındır Camii gibi yapıtlar da şehrin tarihi değerlerini gözler önüne seriyor.

Beyşehir’de mesire alanları olarak bilinen birçok yer bulunuyor. Mesire yerlerini İskender, Kosti Yakamanastırı, Göl Çayı ve Afşar olarak sıralamak mümkün. Bu doğal güzelliklerin yanı sıra Beyşehir Gölü'ndeki adaların çoğu da eşsiz görünümlere sahip. Beyşehir, kaplıcalarıyla da ünlenmiş bir ilçe olarak dikkat çekiyor.

Kaplıca ziyaretleri ise turistler tarafından hem tatil hem de sağlık amacıyla yapılıyor. İlçede yer alan Yeşildağ Çamurluğu Kaplıcası, Beyşehir’in en popüler kaplıcası. Bununla birlikte, Köşk ve Çavuş Hamamları da görülmeye değer yapılar arasında.

Beyşehir Doğal Güzellikleri

Konya’nın ilçesi olan Beyşehir doğal güzellikleriyle bilinen bir yer. Beyşehir doğal güzellikler bakımından oldukça ünlü bir ilçe. İlçede yer alan Beyşehir Gölü, ilçe ile özdeşleşmiş yerlerden bir tanesi olarak öne çıkıyor. Türkiye’nin Van ve Tuz gölünden sonra, üçüncü büyük gölü olan Beyşehir, Konya ve Isparta illerinin arasında yer alıyor.

İlçenin doğal güzelliklerini aşağıdaki gibi açıklayabiliriz:.

 • Beyşehir Gölü: Göller yöresinde yer alan Beyşehir Gölü, Milli Parklar Statüsünde. 
 • Fasıllar Köyü: Ülkenin tarım ambarı olarak bilinen Konya’nın Beyşehir ilçesindeki Fasıllar Köyü, tarihi özelliğiyle bilinen bir yer. Hitit, Roma ve Bizans gibi devletlerin abideleri bu köyde bulunuyor. 
 • Beşik Kayası: Konya’nın tarih platformu haline gelen bu yapı, tarihi bir değere de sahip. 
 • Beyşehir Körükini Mağarası: İlçenin en büyük mağaralarından bir tanesi olan Körükini Mağarasının ortasından Uzunsu Deresi geçiyor. 

Yukarıda sıralanan yerlerin yanı sıra, Sonsuz Şükran Köyü, Yakamanastırı Ormanı Tabiat Parkı, Eflatunpınar Hitit Su Anıtı gibi yerleri de mutlaka ziyaret etmelisiniz. Günübirlik gezi planlıyorsanız Beyşehir Günlük Daireler sayfasını inceleyebilirsiniz.

Beyşehir Gezilecek Yerler ve Tarihi Yerler Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

Beyşehir için gezilecek en popüler tarihi yerler nelerdir?
Beyşehir için gezilecek en popüler tarihi yerler : Eşrefoğlu Camii, Beyşehir konumundaki tüm seçenekleri incelemek için web sitemizi detaylı inceleyebilirsiniz.
Beyşehir için gezilecek ailelere uygun turistik yerler nelerdir?
Beyşehir için gezilecek ailelere uygun turistik yerler : Fasıllar Anıtı, Kubad Abad Sarayı, Eflatunpınar Anıtı, Beyşehir konumundaki tüm seçenekleri incelemek için web sitemizi detaylı inceleyebilirsiniz.
Beyşehir için gezilecek ücretsiz yerler nelerdir?
Beyşehir için gezilecek ücretsiz yerler : Eşrefoğlu Camii, Fasıllar Anıtı, Kubad Abad Sarayı, Beyşehir konumundaki tüm seçenekleri incelemek için web sitemizi detaylı inceleyebilirsiniz.
Beyşehir için gezilecek kalabalık gruplara yerler nelerdir?
Beyşehir için gezilecek kalabalık gruplara yerler : Fasıllar Anıtı, Kubad Abad Sarayı, Eflatunpınar Anıtı, Beyşehir konumundaki tüm seçenekleri incelemek için web sitemizi detaylı inceleyebilirsiniz.
Beyşehir için gezilecek yerler nelerdir?
Beyşehir için gezilecek yerler : Eşrefoğlu Camii, Fasıllar Anıtı, Kubad Abad Sarayı, Beyşehir konumundaki tüm seçenekleri incelemek için web sitemizi detaylı inceleyebilirsiniz.