Neredekal.com
Üyelik
Giriş Yap
Üye Ol

Beyoğlu Gezilecek Yerler

Beyoğlu civarında görülmesi gereken 9 yer.
En Çok Tavsiye Ettiklerimiz
İstanbul Yunanistan Konsolosluğu
Resmi Daireler
Çalışma saatleri bilinmiyor
Neredekal DeğerlendirmeHenüz Puanlanmamış
İstanbul
Fransa Konsolosluğu
Resmi Daireler
Çalışma saatleri bilinmiyor
Neredekal DeğerlendirmeHenüz Puanlanmamış
İstanbul
İstanbul Hollanda Konsolosluğu
Resmi Daireler
Çalışma saatleri bilinmiyor
Neredekal DeğerlendirmeHenüz Puanlanmamış
İstanbul
İstanbul Belçika Konsolosluğu
Resmi Daireler
Çalışma saatleri bilinmiyor
Neredekal DeğerlendirmeHenüz Puanlanmamış
İstanbul
İstanbul İtalya Konsolosluğu
Resmi Daireler
Çalışma saatleri bilinmiyor
Neredekal DeğerlendirmeHenüz Puanlanmamış
İstanbul
Doğan Apartmanı
Resmi Daireler
Çalışma saatleri bilinmiyor
Neredekal DeğerlendirmeHenüz Puanlanmamış
İstanbul
İtalyan Sinagogu
Resmi Daireler
Çalışma saatleri bilinmiyor
Neredekal DeğerlendirmeHenüz Puanlanmamış
İstanbul
Azapkapı Camii
Resmi Daireler
Çalışma saatleri bilinmiyor
Neredekal DeğerlendirmeHenüz Puanlanmamış
İstanbul
İstanbul İngiltere Konsolosluğu
Resmi Daireler
Çalışma saatleri bilinmiyor
Neredekal DeğerlendirmeHenüz Puanlanmamış
İstanbul

9 mekandan 9 tanesi gösteriliyor

Beyoğlu Gezilecek Yerler ve Tarihi Yerler

İstanbul’un popüler semtlerinden olan Beyoğlu, şehrin Avrupa Yakası’nda yer konumlanıyor. Bölgeye tatil veya iş için gittiğinizde turistik mekânları gezebilir ve semtin kültürünü yakından tanıyabilirsiniz. İstanbul konumu dolayısıyla birçok milletin merkez şehri olarak tarihteki yerini alıyor. Çok kültürlü yapısı ve köklü geçmişiyle keşfedilecek çok sayıda mekâna ev sahipliği yapıyor.

Yıl boyu bölgedeki seyahatinizde gezebileceğiniz yerler aynı zamanda eğlenceli zaman geçirmenizi sağlıyor. Şehri kapsamlı bir şekilde gezmek için gezi listesi oluşturabilirsiniz. Oluşturduğunuz listeye göre çevreyi hiçbir detayı atlamadan çevreyi keşfedebilirsiniz. İstanbul Restoranları ve Yemek Yerleri sayfasından kendinize yeni mekanlar keşfedebilirsiniz. Beyoğlu gezilecek yerler listeniz için şu mekânları önerebiliriz:.

Beyoğlu Gezilecek Yerler

Beyoğlu turistik yerler açısından oldukça zengin semtler arasında yer alıyor. Kiliseler, camiler ve müzeler gibi eşsiz mimariye sahip mekânlar baştan başa tarihî turistik alanlar olarak karşımıza çıkıyor. İstanbul’un her bir ayrıntısı tarih sahnesindeymiş gibi bir atmosfere sahip. Yürüdüğünüz sokak bile size tarihte bir yolculuğa çıkarıyor.

Mekânlar dışında yer alan tarihî kalıntıları veya çeşitli eserleri içerisinde barındıran müzeleri de gezebilirsiniz. Kültür gezisi kapsamında rotanıza çeşitli müze ve sanat galerini ekleyebilirsiniz.

  • Dini turistik mekânlar arasında yer alan Üç Horan Ermeni Kilisesi, Yerrortutyun Ermeni Kilisesi olarak da biliniyor. Kilise, Balık Pazarı içerisinde yer alıyor. Şu an hâlâ ibadet ve ziyaretçi için hizmet veriyor.
  • Kırım Anglikan Kilisesi, Galip Dede Caddesi üzerinde bulunuyor. Bu kilisenin yapımında kullanılan taşlarının hepsinin Malta’dan getirildiği biliniyor. Kırım Kilisesi, Kırım Rus Savaşı sırasında Kırım için mücadele eden İngiliz askerlerin hatırası üzerine Abdülmecid tarafından yaptırılıyor. Semtin önemli simgeleri arasında yer alan bu yapıyı gezebilirsiniz.
  • Beyoğlu’nda gezilecek yerler arasında Neve Şalom Sinagogu da yer alıyor. Bu sinagog, Türk Yahudilerin en çok ziyaret ettiği mekânlardan biri. Neva Şalom ismi itibarıyla Barış Vahası anlamına geliyor. Sinagog, düğün töreni gibi önemli davetlere ev sahipliği yapıyor.  
  • Farklı dinlere ait ibadethanelerini gezmek isterseniz rotanızı kilise ve sinagoglara çevirebilirsiniz.
  • İstanbul Beyoğlu gezilecek yerler arasında doğal güzellikleriyle sizi karşılayan Haliç bulunuyor. Haliç, Osmanlı döneminde Haliç-i Kostantiniyye olarak isimlendirilen önemli yerleşim yerlerinden biri. Haliç’de yer alan Haliç Kongre Merkezi ise İstanbul’un en büyük kongre merkezleri arasında yer alıyor. 14 çalışma salonu 1120 kişilik tiyatro salonu bulunan bu yapı, yıl boyu farklı etkinliklere ev sahipliği yapıyor. Bu eşsiz mimariye sahip kongre merkezini ve İstanbul’u ikiye ayıran Haliç’i Beyoğlu’nda gezilecek tarihi yerler listenize ekleyebilirsiniz.
  • Beyoğlu müzeler denildiğinde en çok göze çarpan müzeler arasında yer alan Türvak Sinema Müzesi, Türker İnanoğlu’nun kurmuş olduğu sanat müzeleri arasında bulunuyor. Sinema sektörüne ilginiz varsa bu müzeyi gezebilirsiniz. Sinema müzesinde eski projeksiyonlardan tutun da ünlü oyuncuların balmumu heykellerine kadar Türk sinemasıyla ilgili her ayrıntıyı görebilirsiniz. Eğlenceli bir deneyim sunan sinema müzesini gezi rotanıza ekleyebilirsiniz. 
  • Beyoğlu turistlik yerler rotamızın bir diğer müzesi olan Masumiyet Müzesi, ünlü yazar Orhan Pamuk’un aynı adlı eserinden hareketle açtığı karakterlerin eşyalarını bulundurduğu müzesi olarak karşımıza çıkıyor. Kitaptan müzeye dönüşen bu eşya müzesini gezerek kitaptaki karakterleri yakından tanıyabilirsiniz. 

İstanbul Modern Sanat Müzesi de yine sanat severlerin ilgisini çekecek şekilde disiplinlerarası geliştirilen sanat ürünleri sergileniyor. Böylece farklı sanatların farklı bilimlerle iç içe geçişini gözlerinizle görebilirsiniz. Semtte görebileceğiniz diğer bir mekân ise Tophane Kasrı oluyor. Necatibey Caddesi üzerinde konumlanan bu yapı Sultan Abdülmecid tarafından yaptırılıyor.

Tarih boyunca bu mekân yabancı devlet adamlarına ev sahipliği yapmış. Semtin tarihî yapılarından olan bu kasrı gezebilirsiniz. Eğlenceli ve kültür dolu bir deneyim sunan Beyoğlu gezilecek mekânlar sayesinde kapsamlı bir gezi deneyimi elde edebilirsiniz.

Beyoğlu’nda Bulunan Tarihi Camiler

Beyoğlu tarihi camiler arasından mutlaka görülmesi gerekenler şu şekilde;.

Kılıç Ali Paşa Cami, Kaptan-ı Derya Kılıç Ali Paşa tarafından yaptırılmış ve günümüzde Mimar Sinan’ın son eseri olarak sergileniyor. Deniz üstünü toprakla doldurularak inşa edilen cami, semtin önemli ibadethaneleri arasında yer alıyor. Dini turistik mekânlar arasında bir diğer cami olan Piyale Paşa Cami, Mimar Sinan’ın yapıları arasında geliyor.

Kaptan-ı Derya Piyale Paşa tarafından yaptırılarak günümüze gelen bu yapı, turistlerin ilgisini çekiyor. Camide; erkek kuran kursu, şadırvan, morg, gasilhane ve tuvalet bulunuyor. Cami yakınında Gevher Sultan ve yedi kızı ile dört oğlunun türbeleri de yer alıyor. Yel Değirmeni Cami, günümüzde hâla ibadete açık bir şekilde kullanılıyor.

Haşimi Emir Osman Camii ise Beyoğlu Kasımpaşa semtinde konumlanıyor. Mimarinin ismini alan cami ibadete açık. Caminin üst kısmında alan ise kuran kursu olarak kullanılıyor.

Arap Cami, İstanbul’un ilk camisi olarak biliniyor. Arap Cami’nin Bizans’a ait olan bir yapının üzerine kurulduğu tahmin ediliyor. Araştırmalar ise Bizans’a ait olan bir kilisenin yıkılarak yerine bu caminin yapıldığını gösteriyor. Eyüp Sultan Türbesi ise, Eyüp Sultan Cami’nin yanı başında yer alıyor. Eyüp Sultan Türbesi’nin çeşmesinden akan su kutsal sayılıyor.

Bu sebeple pek çok insanın uğrak noktası haline geliyor. Cami içerisinde hattatlar tarafından işlenmiş yazmalar, Kütahya ve İznik çinileriyle kaplı duvarlar bulunuyor. Güzelce Kasımpaşa Cami bir diğer Mimar Sinan eserleri olarak karşımıza çıkıyor. Cami, Kadıköy Bahariye Caddesi üzerinde yer alıyor.

Tek kubbeli ve cemaat yeri girişte bulunacak şekilde dizayn edilen bu cami günümüzde hâlen ibadet için kullanılıyor. Geziniz boyunca konaklama için İstanbul Otelleri size uygun olacaktır.

Beyoğlu Gezilecek Yerler ve Tarihi Yerler Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

Beyoğlu için gezilecek ücretsiz yerler nelerdir?
Beyoğlu için gezilecek ücretsiz yerler : İstanbul Belçika Konsolosluğu, İstanbul Hollanda Konsolosluğu, İstanbul İtalya Konsolosluğu, Beyoğlu konumundaki tüm seçenekleri incelemek için web sitemizi detaylı inceleyebilirsiniz.
Beyoğlu için gezilecek kalabalık gruplara yerler nelerdir?
Beyoğlu için gezilecek kalabalık gruplara yerler : İstanbul Belçika Konsolosluğu, İstanbul Hollanda Konsolosluğu, İstanbul İtalya Konsolosluğu, Beyoğlu konumundaki tüm seçenekleri incelemek için web sitemizi detaylı inceleyebilirsiniz.
Beyoğlu için gezilecek yerler nelerdir?
Beyoğlu için gezilecek yerler : İstanbul Belçika Konsolosluğu, İstanbul Hollanda Konsolosluğu, İstanbul İtalya Konsolosluğu, Beyoğlu konumundaki tüm seçenekleri incelemek için web sitemizi detaylı inceleyebilirsiniz.