Neredekal.com
Üyelik
Giriş Yap
Üye Ol

Beşiktaş Gezilecek Yerler

Beşiktaş civarında görülmesi gereken 1 yer.
En Çok Tavsiye Ettiklerimiz
İnönü - Vodafone Arena Stadyumu
Spor Kompleksi
Çalışma saatleri bilinmiyor
Neredekal Değerlendirme5/5 Mükemmel
(5 yorum)
İstanbul

1 mekandan 1 tanesi gösteriliyor

Beşiktaş Gezilecek Yerler ve Turistlik Yerler

İstanbul Avrupa yakasında boğaza komşu bir şekilde yer alan Beşiktaş, şehrin en renkli ve keyif dolu ilçeleri arasında bulunuyor. Çarşısı, kafeleri ve ziyaret edilmeye değer mekanları ile hem şehir halkının hem de şehri ziyaret eden turistlerin uğrak ilçesi olarak karşımıza çıkıyor.

Bu şekilde düşünüldüğünde ilçeyi ziyaret ettiğinizde attığınız her adımda yaşayan bir İstanbul görmeniz de mümkün hale geliyor. Beşiktaş’ta gezilecek yerler hem tarihle iç içe bir gezinti yapmak isteyen misafirlerin hem de keyifli bir gün geçirmek isteyenlerin isteklerine cevap verecek şekilde şekilleniyor.

İstanbul Beşiktaş Gezilecek Yerler

Beşiktaş gezme yerleri listesi oluşturmak istiyorsanız karşınıza pek çok farklı mekan çıkıyor. Eğer amacınız tarihi mekanları görmek ise bu bağlamda Dolmabahçe Sarayı, Yıldız Sarayı Şale Köşkü, Ihlamur Kasrı, Barbaros Hayrettin Paşa Türbesi, Çırağan Sarayı gibi mekanları tercih edebilirsiniz.

Beşiktaş turistik yerler içerisinde ise Yıldız Parkı Korusu, Beşiktaş Çarşısı, Ortaköy gibi hem şehir halkının hem de turistlerin sıkça ziyaret ettiği yerler bulunuyor. Bununla birlikte ilçe, oldukça merkezi bir konumda. Beşiktaş müzeler arasında da Deniz Müzesi, Aşiyan Müzesi, Dolmabahçe Sanat Galerisi gibi mekanlar da bulunuyor.

Beşiktaş civarı gezilecek yerler içerisinde de Beyoğlu, Şişli gibi yerlerin yanı sıra vapurla keyifli bir seyahatin ardından ulaşabileceğiniz Kadıköy gibi İstanbul’un sevilen turistik mekanları yer alıyor.

Dolmabahçe Sarayı: Beşiktaş gezilecek yerler denince şehir halkı ve turistlerin mutlaka uğradığı yerlerin başında Dolmabahçe Sarayı geliyor. Osmanlı İmparatorluğu’nun son dönem padişahlarına ev sahipliği yapmış olan mekan, Mustafa Kemal Atatürk’ün de ikamet ettiği yerler arasında bulunuyor.

Selamlık, tören salonu ve Harem-i Hümayun olarak toplamda üç bölümden oluşan Dolmabahçe Sarayı hem mimarisi hem de tarihi havası ile ziyaretçilerini etkisi altına alıyor. Dolmabahçe Sarayı’nı ziyaret ettiğinizde hemen yanında bulunan Dolmabahçe Saat Kulesi’ni de ziyaret etmenizi tavsiye ediyoruz.

Beşiktaş tarihi mekanlar listesinin bu değerli iki üyesini ziyaretinizin ardından saat kulesinin yanında bulunan kafede denize nazır lezzetli bir mola da verebilirsiniz.

Beşiktaş Çarşısı: İstanbul Beşiktaş gezilecek yerler listesi oluşturduktan sonra keyifli bir alışveriş günü yaparak kendinize ve sevdiklerinize hediyeler almak istiyorsanız Beşiktaş Çarşısı’na uğramanızı tavsiye ediyoruz. Şehrin atan nabzını hissedebileceğiniz bu mekanda alışveriş merkezlerinin yanı sıra balıkçılar, lokantalar, meyhaneler ve kafeler de yer alıyor.

Dilerseniz İstanbul’da keyifli bir akşam yemeği yemek için de bu çarşı içerisindeki mekanları tercih edebilirsiniz. Tüm bu tatlı karmaşası ve kalabalığı ile Beşiktaş Çarşısı, gezilecek yerler listeniz içerisinde olmayı hak eden bir mekan oluyor.

Bebek Cami: Beşiktaş gezilecek tarihi yerler içerisinde yer alıyor. Resmi adı Hümayun-u Abad Camii olan olarak bilinen Bebek Camii, 1913 senesinde Mimar Kemaleddin tarafından inşa ediliyor. Cami, daha önceki dönemlerde Nevşehirli Damat İbrahim Paşa tarafından inşa edilen bir caminin yerine yaptırılıyor.

Neo-klasik akımın önemli temsilcilerinden olan Bebek Cami, şehrin önemli ziyaret mekanlarından bir tanesi haline geliyor.

Ihlamur Kasrı: İstanbul’un en güzel köşkleri arasında yer alan Ihlamur Kasrı, Beşiktaş gezilecek yerler içerisinde yer alıyor. Osmanlı döneminde şehrin gözde mekanlarından bir tanesi olan Ihlamur Kasrı; günümüzde de şehir sakinleri tarafından sıklıkla ziyaret ediliyor.

İstanbul Beşiktaş gezilecek yerler arasında bulunan bu kasrı ziyaret ettiğinizde sakin havası içerisindeki kafelerde keyifli molalar verebilirsiniz. İstanbul Beşiktaş rotanızı oluşturduktan sonra İstanbul’daki gezi mekanlarını görüntülemek için de sizler için hazırladığımız İstanbul gezi rehberinden faydalanabilirsiniz. Sizlere keyif dolu bir İstanbul gezisi diliyoruz.

Beşiktaş Gezilecek Yerler ve Turistlik Yerler Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

Beşiktaş için gezilecek ücretsiz yerler nelerdir?
Beşiktaş için gezilecek ücretsiz yerler : İnönü - Vodafone Arena Stadyumu, Beşiktaş konumundaki tüm seçenekleri incelemek için web sitemizi detaylı inceleyebilirsiniz.
Beşiktaş için gezilecek yerler nelerdir?
Beşiktaş için gezilecek yerler : İnönü - Vodafone Arena Stadyumu, Beşiktaş konumundaki tüm seçenekleri incelemek için web sitemizi detaylı inceleyebilirsiniz.