Neredekal.com
Üyelik
Giriş Yap
Üye Ol

Bağcılar Gezilecek Yerler ve Turistlik Yerler

Bağcılar civarında görülmesi gereken 2 yer.
En Çok Tavsiye Ettiklerimiz
Güneşli Park AVM
Alışveriş Merkezi
Çalışma saatleri bilinmiyor
Neredekal DeğerlendirmeHenüz Puanlanmamış
İstanbul
212 İstanbul Power Outlet AVM
Alışveriş Merkezi
Çalışma saatleri bilinmiyor
Neredekal DeğerlendirmeHenüz Puanlanmamış
İstanbul

2 mekandan 2 tanesi gösteriliyor

Bağcılar Gezilecek Yerler ve Turistlik Yerler

Osmanlı zamanında Rumların yaşadığı Mahmutbey Nahiyesi'nin köylerinden biri olan Bağcılar, 1929'da Bulgaristan'dan göç eden halkın bölgeye yerleşerek, devletin sağladığı üzüm fideleriyle oluşturdukları üzüm bağlarından almıştır Bağcılar adını.

1992'de Mahmutbey, Kirazlı ve Güneşli semtlerinin birleştirilmesi ile Bakırköy'den ayrılarak ilçe olmuştur Bağcılar.

Bağcılar'daki, tamamı tahrip olmuş tarihi eserler ise; Avrupa'dan gelen tüccar ve gezginlerin konakladıkları ve İstanbul Şehremini'nden, şehre giriş izni aldıkların yer olan han, hamam ve su sarnıcı ile küçük bir külliye olan Kaşıkçı Çeşmesi, Tarihi İpek Yolu güzergâhında bulanan ancak günümüzde herhangi bir kalıntısı bulanmayan Çifte Gelinler Çeşmesi, günümüzde de kullanılan Osmanlı Dönemi'nden kalma Acı Çeşme, Burmalı Çeşme, Hüseyin Ağa Çeşmesi ve Demirli Çeşmeleri, bir zamanlar Tavukçu Deresi üzerinde bulunan ve kesme taştan yapılmış kemerli bir köprü olan Tavukçu Köprüsü, Askeri arazi içindeki halen mevcut olan 2 Su Kemeri, tamamen düz kesme taşların yan yana dizilmesi ile asırlarca hizmet veren ve taşları sökülerek köyün cami ve okul duvarında kullanılan Tarihi İpek Yolu.

Bağcılar Gezilecek Yerler ve Turistlik Yerler Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

Bağcılar için gezilecek ücretsiz yerler nelerdir?
Bağcılar için gezilecek ücretsiz yerler : Güneşli Park AVM, 212 İstanbul Power Outlet AVM, Bağcılar konumundaki tüm seçenekleri incelemek için web sitemizi detaylı inceleyebilirsiniz.
Bağcılar için gezilecek kalabalık gruplara yerler nelerdir?
Bağcılar için gezilecek kalabalık gruplara yerler : Güneşli Park AVM, 212 İstanbul Power Outlet AVM, Bağcılar konumundaki tüm seçenekleri incelemek için web sitemizi detaylı inceleyebilirsiniz.
Bağcılar için gezilecek yerler nelerdir?
Bağcılar için gezilecek yerler : Güneşli Park AVM, 212 İstanbul Power Outlet AVM, Bağcılar konumundaki tüm seçenekleri incelemek için web sitemizi detaylı inceleyebilirsiniz.