Neredekal.com
Üyelik
Giriş Yap
Üye Ol
Örnek Harita Görseli
Haritayı Görüntüle
Filtreler
Temizle..

Kategori

Turistik Yerler
Yerleşkeler
Ulaşım

Ayder Gezilecek Yerler

Ayder civarında görülmesi gereken 3 yer.
En Çok Tavsiye Ettiklerimiz
Huser Yaylası
Yerleşkeler
Çalışma saatleri bilinmiyor
Neredekal DeğerlendirmeHenüz Puanlanmamış
Rize

3 mekandan 1 tanesi gösteriliyor

Ayder Yaylası Gezilecek Yerler ve Turistlik Yerler

1871 tarihli Trabzon Vilayeti Yıllığında, 'Hemşin nahiyesinde Hala deresi civarında Ayder nam mahalde gayet sıcak bir kaplıca olup yel illetine devası meşhur olup lezzeti hiçbir maden suyuna benzemez' şeklindeki ibarede bahsi geçen ve yöre halkının yıllardır bildiği ve faydalandığı Ayder Yaylası, 1987'de Turizm Merkezi, 1994'de Milli Park ilan edilmiştir. Konaklama seçenekleri için uygun Ayder otelleri sayfamıza bakabilirsiniz.

Ayder Kaplıcası nedeniyle öteden beri popüler bir tatil yeri idi. Son yıllarda dağcılar ve yürüyüş grupları eklendi. Bir ara hızlı bir betonlaşmaya uğdıysa da daha sonra korumaya alındı.

1992'de hizmete açılan, 2005'de Sağlık Bakanlığı'ndan Kaplıca Tesisi İşletme İzni alan ve Sağlık Merkezi hüviyeti kazanmıştır Ayder Yaylası'ndaki kaplıca tesisleri.

Ayder Yaylası Gezilecek Yerler ve Turistlik Yerler Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

Ayder için gezilecek ailelere uygun turistik yerler nelerdir?
Ayder için gezilecek ailelere uygun turistik yerler : Tar Deresi Bulut Şelalesi Tabiat Anıtı, Ayder konumundaki tüm seçenekleri incelemek için web sitemizi detaylı inceleyebilirsiniz.
Ayder için gezilecek ücretsiz yerler nelerdir?
Ayder için gezilecek ücretsiz yerler : Huser Yaylası, Tar Deresi Bulut Şelalesi Tabiat Anıtı, Kale (Hala) Köprüsü, Ayder konumundaki tüm seçenekleri incelemek için web sitemizi detaylı inceleyebilirsiniz.
Ayder için gezilecek kalabalık gruplara yerler nelerdir?
Ayder için gezilecek kalabalık gruplara yerler : Huser Yaylası, Tar Deresi Bulut Şelalesi Tabiat Anıtı, Kale (Hala) Köprüsü, Ayder konumundaki tüm seçenekleri incelemek için web sitemizi detaylı inceleyebilirsiniz.
Ayder için gezilecek yerler nelerdir?
Ayder için gezilecek yerler : Huser Yaylası, Tar Deresi Bulut Şelalesi Tabiat Anıtı, Kale (Hala) Köprüsü, Ayder konumundaki tüm seçenekleri incelemek için web sitemizi detaylı inceleyebilirsiniz.