Neredekal.com
Üyelik
Giriş Yap
Üye Ol

Ardeşen Gezilecek Yerler

Ardeşen civarında görülmesi gereken 2 yer.
En Çok Tavsiye Ettiklerimiz
Ardeşen Öğretmenevi Ve Akşam Sanat Okulu
Öğretmenevi
Çalışma saatleri bilinmiyor
Neredekal DeğerlendirmeHenüz Puanlanmamış
Rize
Kumkale Kalesi
Turistik Yerler
Çalışma saatleri bilinmiyor
Neredekal DeğerlendirmeHenüz Puanlanmamış
Rize

2 mekandan 2 tanesi gösteriliyor

Ardeşen Gezilecek Yerler ve Turistlik Yerler

Uzak geçmişi hakkında kesin bir bilgi bulunmayan Ardeşen, uzun yıllar Roma'nın ve Roma'nın ikiye bölünmesi ile Bizans'ın yönetiminde kalmıştır. Daha sonrasında Trabzon Rum Pontus İmparotorluğunun egemenliği altına girmiş, 1461 yılında ise Rum Pontus İmparatorluğunu yıkan Fatih Sultan Mehmet sayesinde de bir süre kendi kendini yönetmiştir.

İlçenin Ardışen adını alması rivayete göre şu şekildedir: Yavuz Sultan Selim'in sancak beyliği yaptığı dönemde Osmanlı tahtına sahip olma amacı ile Kepa sancak beyi olan oğlundan yardım istemiştir ve yardım almaya giderken sahil boyunda bulunan Fırtına Deresinde ağaç parçalarını görmesi ile, boş olan bölgenin yüksek kesimlerinde yerleşim birimlerinin olduğunu ifade etmek için "Bu bölge tenha değildir, bakın yere yonga taşıyor.

Bu bölgenin ardı şendir. " şeklinde konuştuğu ve bölgenin adının Ardışen olarak kaldığı söylenmektedir. Fakat zaman içerisinde Ardışen halk dilinde Ardeşen olarak değişmiştir.

Ardeşen Gezilecek Yerler ve Turistlik Yerler Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

Ardeşen için gezilecek ailelere uygun turistik yerler nelerdir?
Ardeşen için gezilecek ailelere uygun turistik yerler : Kumkale Kalesi, Ardeşen konumundaki tüm seçenekleri incelemek için web sitemizi detaylı inceleyebilirsiniz.
Ardeşen için gezilecek ücretsiz yerler nelerdir?
Ardeşen için gezilecek ücretsiz yerler : Kumkale Kalesi, Ardeşen Öğretmenevi Ve Akşam Sanat Okulu, Ardeşen konumundaki tüm seçenekleri incelemek için web sitemizi detaylı inceleyebilirsiniz.
Ardeşen için gezilecek kalabalık gruplara yerler nelerdir?
Ardeşen için gezilecek kalabalık gruplara yerler : Kumkale Kalesi, Ardeşen konumundaki tüm seçenekleri incelemek için web sitemizi detaylı inceleyebilirsiniz.
Ardeşen için gezilecek yerler nelerdir?
Ardeşen için gezilecek yerler : Kumkale Kalesi, Ardeşen Öğretmenevi Ve Akşam Sanat Okulu, Ardeşen konumundaki tüm seçenekleri incelemek için web sitemizi detaylı inceleyebilirsiniz.