Neredekal.com
Üyelik
Giriş Yap
Üye Ol

Altınoluk Gezilecek Yerler

Altınoluk civarında görülmesi gereken 3 yer.
En Çok Tavsiye Ettiklerimiz
Mecid Dede Kabristanlığı
Turistik Yerler
Çalışma saatleri bilinmiyor
Neredekal DeğerlendirmeHenüz Puanlanmamış
Balıkesir
Altınoluk Amfi Tiyatro
Turistik Yerler
Çalışma saatleri bilinmiyor
Neredekal DeğerlendirmeHenüz Puanlanmamış
Balıkesir
Sabahattin Ali Anıtı
Turistik Yerler
Çalışma saatleri bilinmiyor
Neredekal DeğerlendirmeHenüz Puanlanmamış
Balıkesir

3 mekandan 3 tanesi gösteriliyor

Altınoluk Gezilecek Yerler ve Tarihi Yerler

Altınoluk, Kaz Dağları eteklerinde kurulmuş olan Balıkesir’in Edremit ilçesine bağlı bir mahalle. Kuzey Ege’de tatil amaçlı en fazla tercih edilen bu mahalle, farklı tarihi olaylara da şahitlik etmiş. Yunan Mitolojisi’ne konu olan bu efsane hikayeler, Altınoluk’un şimdilerde tarihi bir yer olmasını sağlıyor.

Altınoluk’un tarihi değerinin yanı sıra, eşsiz doğal güzellikleri turistlerin bölgeye gelmesini sağlayan özellikler arasında. Altınoluk gezilecek yerler ise bu nedenlere bağlı olarak bir hayli fazla. Bu mahalle, turizm değeriyle popüler hale gelmeyi başarmış. Turistlerin ilgisini çekmesi ise Altınoluk’ta tatil yapmak için gelmek isteyenlerin sayısını olumlu yönde etkiliyor.

Altınoluk’ta gezilecek yerler arasında müzeler, doğal güzellikler ve turistik mekânlar yer alıyor.

Balıkesir Altınoluk gezilecek yerler arasında piknik alanları oldukça fazla. Semtin güzelliklerini ve bitki örtüsünü keşfetmek ve tadını çıkarmak için piknik yapabileceğiniz yerleri de tercih edebilirsiniz. Altınoluk civarı gezilecek yerler, buranın daha değerli olmasını sağlıyor.

Altınoluk’un sevilen mekânlarını gezmek için öncelikle ilgi alanlarınız doğrultusunda hareket edebilir ve gezilecek yerlerin listesini çıkarabilirsiniz. Tarihe merakınız varsa, Altınoluk tarihi mekânlar gezisine çıkabilirsiniz. Doğal güzellikleri görmek için şelale ve çağlayanları ziyaret edebilir; yaz turizmi için plajları tercih edebilirsiniz. Konaklamak için Altınoluk Otelleri sayfasını inceleyebilirsiniz.

Altınoluk’ta Mutlaka Görülmesi Gereken Yerler

Altınoluk’ta gezilecek görülecek yerler semtin doğal güzelliklerini ve tarihsel birikimini kapsıyor. Ziyaretçiler bu semte gelmek için turizmini ve tarihi değerleri göz önüne alıyor. Bunun yanı sıra, Ege Denizi kıyısında olan Altınoluk’un zeytinliklerini de görmek isteyen birçok turist bulunuyor. Altınolukta gezilmesi gereken yerler listesi ise şu şekilde:.

 • Tahtakuşlar Etnografya Müzesi: Bu müze, İda Dağı eteklerinde kurulmuş. Türkmenlere ait olan sanat ve kültürel bazı inançları da gözler önüne seriyor. Altınoluk müzeler arasındaki sanat galerisini andıran bu müze beğeni topluyor. 
 • Sütüven Çağlayanı: Bu çağlayan Kızılkeçili Çayı üzerinde yer alıyor. Etrafında ise piknik alanlarını görebilirsiniz. 
 • Hasanboğuldu: Doğal kayaların havuz haline dönüşmüş olduğu bir yer olan Hasanboğuldu, Sütuven Çağlayan’ının ilerisinde bulunuyor. 
 • Zeytinli Altınkum Mevki: Akçay bölgesinde yer alan Altınkum, muhteşem plajlarıyla ziyaretçi akınına uğruyor. 
 • Zeytinli: Bir köy olan Zeytinli, Kaz Dağları eteklerinde kurulmuş. Eski sistem zeytinyağı yapılan fabrikaları da bu köyde görebilirsiniz. 
 • Şahindere Kanyonu: Kaz Dağı’nın batı yamaçlarında yer alan Şahinderesi Kanyonu, rehber eşliğinde gezebileceğiniz bir yer. 
 • Kızılkeçili Çağlayan:; Kızılkeçili Köyü’nün kenarından geçen bu çağlayan piknik tutkunuysanız tam da size göre bir alan.
 • Kadıköy: Tertemiz bir hava ve çam ormanlarıyla kaplı olan Kadıköy, Şıp Şıp Dede Türbesi ile de ün kazanmış. Türbenin alt bölümünde yer alan mağaradan taş alarak dilekte bulunan birçok kişi bulunuyor. 

Altınoluk Turistik Mekanlar

Altınoluk turistik yerler ile ün kazanmış olan bir mahalle. Turizm değeriyle ön plana çıkan Altınoluk, uzun tatiller yapabileceğiniz bir yer. Altınoluk tarihi yerler kadar turistik mekânlarıyla da oldukça ön plana çıkan bir tatil yeri. Altınoluk’ta turistik açıdan önemli olan yerler uzun tatiller yapmak için tercih ediliyor.

Aşağıdaki gezebileceğiniz bazı Altınoluk güzellikleri yer almaktadır:.

 • Antandros Açık Hava Müzesi
 • Altınoluk Sahili
 • Mecit Dede Kabristanlığı 
 • Blue Zest Aqua Park
 • Mahzen Sanat Evi
 • Selma Ablanın Köy Ürünleri
 • Sütüven ve Hasanboğuldu Şelaleleri

Yukarıda sıralanan yerler, Altınoluk’ta turizm açısından büyük bir öneme sahip. Bu yerlerin yanı sıra, Behramkale Köyü, Güre Kaplıcaları ve Assos gibi yerler de semtin doğal ve tarihi güzelliklerine yakın konumda bulunuyor. Altınoluk’a geldiğiniz de bu yerleri de mutlaka ziyaret ederek tatilinizi zenginleştirebilir ve daha da güzelleştirebilirsiniz.

Altınoluk Gezilecek Yerler ve Tarihi Yerler Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

Altınoluk için gezilecek ailelere uygun turistik yerler nelerdir?
Altınoluk için gezilecek ailelere uygun turistik yerler : Sabahattin Ali Anıtı, Mecid Dede Kabristanlığı, Altınoluk Amfi Tiyatro, Altınoluk konumundaki tüm seçenekleri incelemek için web sitemizi detaylı inceleyebilirsiniz.
Altınoluk için gezilecek ücretsiz yerler nelerdir?
Altınoluk için gezilecek ücretsiz yerler : Sabahattin Ali Anıtı, Mecid Dede Kabristanlığı, Altınoluk Amfi Tiyatro, Altınoluk konumundaki tüm seçenekleri incelemek için web sitemizi detaylı inceleyebilirsiniz.
Altınoluk için gezilecek kalabalık gruplara yerler nelerdir?
Altınoluk için gezilecek kalabalık gruplara yerler : Sabahattin Ali Anıtı, Mecid Dede Kabristanlığı, Altınoluk Amfi Tiyatro, Altınoluk konumundaki tüm seçenekleri incelemek için web sitemizi detaylı inceleyebilirsiniz.
Altınoluk için gezilecek yerler nelerdir?
Altınoluk için gezilecek yerler : Sabahattin Ali Anıtı, Mecid Dede Kabristanlığı, Altınoluk Amfi Tiyatro, Altınoluk konumundaki tüm seçenekleri incelemek için web sitemizi detaylı inceleyebilirsiniz.