Neredekal.com
Üyelik
Giriş Yap
Üye Ol
Örnek Harita Görseli
Haritayı Görüntüle
Filtreler

Kategori

Doğal Güzellikler
Turistik Yerler
Yerleşkeler

Akyazı Gezilecek Yerler

Akyazı civarında görülmesi gereken 4 yer.
En Çok Tavsiye Ettiklerimiz
Kuzuluk Kaplıcaları
Turistik Yerler
Çalışma saatleri bilinmiyor
Neredekal Değerlendirme3.3/5 Çok İyi
(3.3 yorum)
Sakarya
Keremali Yaylası
Doğal Güzellikler
Çalışma saatleri bilinmiyor
Neredekal Değerlendirme5/5 Mükemmel
(5 yorum)
Sakarya
Akyazı Acelle Yaylası
Yerleşkeler
Çalışma saatleri bilinmiyor
Neredekal DeğerlendirmeHenüz Puanlanmamış
Sakarya

4 mekandan 3 tanesi gösteriliyor

Akyazı Gezilecek Yerler ve Turistlik Yerler İçin Yapılan Yorumlar
5/5 Mükemmel
Neredekal Değerlendirme
Yorum puanı 1Yorum puanı 2Yorum puanı 3Yorum puanı 4Yorum puanı 5
01.05.2019
Misafir

Akyazı Gezilecek Yerler ve Turistlik Yerler

Karadeniz’in doğal güzelliklerini ve iç açan iklimini İstanbul’dan birkaç saatlik bir araç yolculuğu ile yaşatan Sakarya Akyazı, özellikle doğa aşığı tatilcilerin gözde lokasyonları arasındaki yerini koruyor. Akyazı gerek coğrafi özellikleri gerekse zengin su kaynakları sayesinde birçok doğal güzelliğe ev sahipliği yapıyor.

Bünyesinde termal otellerden, butik apartlara kadar farklı konaklama seçenekleri sunan Akyazı’nın öne çıkan bir diğer özelliği ise temiz havası. Onlarca farklı yaylaya ev sahipliği yapan Sakarya ilinin en yüksek yaylasını barındıran Akyazı’da yemyeşil bitki örtüsü ile çevrili tertemiz bir hava da sizleri bekliyor.

Termal su kaynaklarında şifa arayanların da ilk tercihleri arasında yer alan Akyazı, kaplıca ve ılıcaları ile isim yapmış bir yer olarak karşımıza çıkıyor. Gelin Akyazı gezilecek yerler arayışında olanlar için birbirinden çekici fırsatlar sunan Akyazı’yı birlikte inceleyelim.

Akyazı Doğal Güzellikleri

Sakarya Akyazı gezilecek yerler denince tabii ki akla ilk olarak Akyazı’nın doğal güzellikleri geliyor. Yılın önemli bir kısmında bolca yağış alan ve coğrafi özellikleri sayesinde birçok akar su kaynağına sahip olan Akyazı neredeyse yıl boyunca yemyeşil bir bitki örtüsüyle ziyaretçilerini karşılıyor.

Akyazı’da birçok yayla, mesire yeri, piknik alanı ve kamp severler için eşsiz manzaralar eşliğinde konaklayabilecekleri alanlar Akyazı da gezilecek yerler listesinin olmazsa olmazları arasında yer alıyor. Doğa aşıkları için özellikle Kuzuluk Kaplıcaları ve Keremali Yaylası gibi lokasyonlar ön plana çıkıyor.

Yaprak dökmeyen ağaçlar sayesinde hep yemyeşil kalmayı başaran Akyazı, ziyaretçilerini memnun etmeye devam ediyor.

Milattan önce altıncı yüzyıl Bitinya döneminden, sırasıyla Roma İmparatorluğu, Anadolu Selçuklu İmparatorluğu ve Osmanlı İmparatorluğu dönemlerinde aktif yerleşim yeri olarak kullanılan Akyazı’nın öne çıkan bir diğer özelliği ise termal kaplıcaları. Akyazı binlerce yıldır burada yaşayan birçok millet tarafından kullanılan doğal bir yer altı su kaynağına sahip.

Hala aktif olarak kullanılan bu kaynaktan kaplıca ve ılıca olarak faydalanmak mümkün.

Akyazı çevresinde gezilecek yerler listenizi oluşturmadan önce gelin bu mekanlara birlikte bir göz atalım.

Kuzuluk Kaplıcaları: Termal otel konseptinde hizmet veren mekanları da bünyesinde barındıran Kuzuluk Kaplıcaları, Akyazı’nın doğal ve turistik mekanlarının başında geliyor. Eğer siz de bir Akyazı turistik yerler listesi oluşturuyorsanız, Kuzuluk Kaplıcaları’nı kesinlikle listenize eklemenizi öneririz.

Yeraltı termal su kaynaklarının üzerine konuşlanmış olan alanda, farklı zevk ve bütçelere hitap eden konaklama imkanları bulmanız da mümkün. Yaz, kış ziyaret edebileceğiniz bölgede hem kaplıca hem de ılıca imkanlarına ulaşmanız mümkün. Akyazı’da konaklama seçeneklerinizi değerlendirmek için Akyazı otelleri sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Keremali Yaylası: Akyazı doğal güzellikleri arasında kendine has bir yere sahip olan Keremali Yaylası özellikle İstanbul’a olan yakınlığı sayesinde gözde kaçış rotaları arasında yerini alıyor.

Bünyesinde çeşitli rakımlarda birçok yayla bulunduran Sakarya ilinin en yüksek noktası olma özelliği taşıyan Keremali Yaylası, ziyaret etmeden önce iyi bir planlama ile yola çıkılması gereken yerlerden. Özellikle kış aylarında yaylaya çıkan yolların karla kaplandığını bilmekte fayda var. Yağış alan günlerde de yaylaya ulaşım normalden daha zorlu hale gelebiliyor.

Tüm bu engellere rağmen zirveye ulaştığınızda sizi eşsiz bir manzara ve Türkiye’nin en yüksek rakımlı göllerinden biri olan Çamlıca Gölü karşılıyor. Özellikle doğa aşığı kampçılar için benzersiz bir deneyim sunan yaylada konaklamayı düşünüyorsanız, yaz günlerinde bile geceleri sıcaklığın 2-3 derecelere kadar düşebileceğini hatırlatmak isteriz.

Birbirinden muhteşem doğal güzellikleri, termal otelleri, kaplıca ve ılıcaları ile Akyazı, özellikle İstanbul ve çevresinde yaşayan okurlarımız için ziyaret listelerinin başında gelmesi gereken yerlerden.

Akyazı Gezilecek Yerler ve Turistlik Yerler Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

Akyazı için gezilecek ailelere uygun turistik yerler nelerdir?
Akyazı için gezilecek ailelere uygun turistik yerler : Kuzuluk Kaplıcaları, Akyazı konumundaki tüm seçenekleri incelemek için web sitemizi detaylı inceleyebilirsiniz.
Akyazı için gezilecek ücretsiz yerler nelerdir?
Akyazı için gezilecek ücretsiz yerler : Keremali Yaylası, Kuzuluk Kaplıcaları, Akyazı Öğretmenevi ve Akşam Sanat Okulu, Akyazı konumundaki tüm seçenekleri incelemek için web sitemizi detaylı inceleyebilirsiniz.
Akyazı için gezilecek kalabalık gruplara yerler nelerdir?
Akyazı için gezilecek kalabalık gruplara yerler : Keremali Yaylası, Kuzuluk Kaplıcaları, Akyazı Acelle Yaylası, Akyazı konumundaki tüm seçenekleri incelemek için web sitemizi detaylı inceleyebilirsiniz.
Akyazı için gezilecek yerler nelerdir?
Akyazı için gezilecek yerler : Keremali Yaylası, Kuzuluk Kaplıcaları, Akyazı Öğretmenevi ve Akşam Sanat Okulu, Akyazı konumundaki tüm seçenekleri incelemek için web sitemizi detaylı inceleyebilirsiniz.