Neredekal.com
Üyelik
Giriş Yap
Üye Ol

Aksaray Gezilecek Yerler ve Tarihi Yerler

Aksaray civarında görülmesi gereken 3 yer.
En Çok Tavsiye Ettiklerimiz
Aksaray Otogarı
Yerleşkeler
Çalışma saatleri bilinmiyor
Neredekal DeğerlendirmeHenüz Puanlanmamış
Aksaray
Aksaray Üniversitesi
Yerleşkeler
Çalışma saatleri bilinmiyor
Neredekal DeğerlendirmeHenüz Puanlanmamış
Aksaray
Belisırma Köyü
Yerleşkeler
Çalışma saatleri bilinmiyor
Neredekal Değerlendirme5/5 Mükemmel
(5 yorum)
Aksaray

3 mekandan 3 tanesi gösteriliyor

Aksaray Gezilecek Yerler ve Tarihi Yerler İçin Yapılan Yorumlar
5/5 Mükemmel
Neredekal Değerlendirme
Yorum puanı 1Yorum puanı 2Yorum puanı 3Yorum puanı 4Yorum puanı 5
02.01.2021
Misafir
Belisırma Köyü için yapılan yorum
Mutlaka gidin
Çok güzel bir yer mutlaka gezip görün sakinlik su sesleri kahvaltıda var öğle yemeği mutlaka gidin

Aksaray Gezilecek Yerler ve Tarihi Yerler

Nevşehir ve Aksaray gibi tarihi yerler ile komşu olan Aksaray bu sebeple tarihi bir öneme sahip. Bu sebeple bu bölgede yapacağınız gezilerde Aksaray tarihi yerler mutlaka dikkatinizi çekecek.

Birbirinden önemli tarihi yapıların yer aldığı Aksaray çok eski zamanlardan bu yana farklı medeniyetlere ev sahipliği yaptığı için şu an tam anlamı ile bir açık hava müzesini andırıyor.

Aynı zamanda bu bölgeye yapacağınız gezilerde sadece Aksaray değil aynı zamanda çevre illerde mutlaka gezi listelerinizde olmalı. Çünkü hem Ankara hem de Nevşehir çok önemli tarihi yapıları ile bilinen yerler. Bu sebeple bu şehir için yapacağınız geziler için kaç güne ihtiyacınız olduğunu ancak bu yapılar hakkında araştırma yaparak kararlaştırabilirsiniz.

Konaklamak isterseniz Aksaray otelleri size uygun olacaktır.

Aksaray'da Gezilecek Doğal Yerler

Aksaray doğal güzellikleri ile ön plana çıkan yerlerden biri. Şehir çok güzel ve el değmemiş bir doğaya sahip. Özellikle yeşillikler içindeki ormanları size hem tertemiz bir hava hem de stresten uzak bir sunuyor. Bu sebeple Aksaray'da gezilecek doğal yerler listenizi hazırlayarak öncelikle bu güzel yerleri ziyaret etmelisiniz.

Şehrin en güzel ve en görülesi doğal güzellikleri arasında şunlar ön plana çıkıyorlar;.

1. Ihlara Vadisi.

2. Güzelyurt.

3. Tuz Gölü.

4. Narlı Göl.

5. Hasam Dağı.

6. Ziga Kaplıcaları.

7. Peribacaları.

Aksaray gezilecek yerler listesi hazırlarken bu noktalar her zaman için listenizde en üst sıralarda olmalıdırlar. Her biri ayrı güzelliklere sahip olan bu yerler size Aksaray’ın ne kadar önemli güzelliklere sahip olduğu hakkında ipuçları verebilir.

Aksaray’ın temiz havasını almak ve doğanın tüm güzelliklerine tanık olmak için dilediğiniz zaman bu yerleri ziyaret edebilirsiniz. Aksaray tarihi yerleri ve doğal güzellikleri hakkında bilgi alacağınız herkes veya her kaynak size mutlaka bu listeyi sunar.

Sadece doğal güzellikleri değil aynı zamanda zengin tarihi ile de bilinen Aksaray sayesinde bölgenin tarihi zenginliklerine yakından tanıklık edebilirsiniz. Yüzlerce yıl öncesinden kalan birçok farklı eserin yer aldığı Aksaray’da gezip görmeniz gereken yerlerin sayısı sizi şaşkınlık içinde bırakabilir.

Bu sebeple Aksaray çevresi gezilecek yerler hakkında bir liste yaparken titiz olmalı ve hiçbirini listeye eklemeyi unutmamalısınız.

Aksaray Tarihi Mekanlar

Tarihin her döneminde farklı medeniyetlere ev sahipliği yapan Aksaray sahip olduğu yapılar ile tarih meraklılarının dikkatini çekiyor. Aksaray tarihi mekânlar denince akla gelen ilk seçenekler genellikle şunlar oluyor;.

1. Güzelyurt Evleri.

2. Zinciriye Medresesi.

3. Aksaray Müzesi.

4. Alay Han.

5. Sultan Hanı.

6. Somuncu Baba Külliyesi.

7. Acemhöyük.

8. Aşıklı Höyük.

9. Nora Antik Kenti.

10. Eğri Minare.

İstanbul Aksaray gezilecek yerler saymakla bitmediği gibi bunların çoğunluğu tarihi yapılar ve tarihi yerlerden oluşuyor. Özellikle Ihlara Vadisi artık hem bu şehrin hem de bölgenin simgesi haline gelmiş durumda.

Bu sebeple şehre gelen kişiler kendileri için bir gezi planı oluşturmak istediklerinde Aksaray gezilecek tarihi yerler hakkında mutlaka ilk sırayı bu bölgeye veriyorlar.

Gezip görülmesi gereken birçok yeri olmasından dolayı Aksaray’ı adım adım gezmek ve özellikle tarihini bilmek yapacağınız geziden daha da keyif almanızı sağlayabilir. Aksaray'da gezilecek yerler nereler sorusu ile yapacağınız araştırmalar sayesinde sizde bu güzel şehri karış karış gezebilirsiniz.

Aynı zamanda Güzelyurt Evleri, Ziga Kaplıcaları veya Aksaray Meydanı gibi Aksaray turistik yerler dinlenmek ve stres atmak için size gerekli her türlü olanağı sunabilirler. Aksaray Aktiviteleri ve Yapılacak Şeyler sayfasından gezinizi güzelleştirecek aktiviteler bulabilirsiniz.

Aksaray Gezilecek Yerler ve Tarihi Yerler Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

Aksaray için gezilecek ücretsiz yerler nelerdir?
Aksaray için gezilecek ücretsiz yerler : Belisırma Köyü, Aksaray Otogarı, Aksaray Üniversitesi, Aksaray konumundaki tüm seçenekleri incelemek için web sitemizi detaylı inceleyebilirsiniz.
Aksaray için gezilecek kalabalık gruplara yerler nelerdir?
Aksaray için gezilecek kalabalık gruplara yerler : Belisırma Köyü, Aksaray Otogarı, Aksaray Üniversitesi, Aksaray konumundaki tüm seçenekleri incelemek için web sitemizi detaylı inceleyebilirsiniz.
Aksaray için gezilecek yerler nelerdir?
Aksaray için gezilecek yerler : Belisırma Köyü, Aksaray Otogarı, Aksaray Üniversitesi, Aksaray konumundaki tüm seçenekleri incelemek için web sitemizi detaylı inceleyebilirsiniz.