Neredekal.com
Üyelik
Giriş Yap
Üye Ol

Ağva Gezilecek Yerler ve Tarihi Yerler:

Ağva civarında görülmesi gereken 1 yer.
En Çok Tavsiye Ettiklerimiz
Akçakese Köyü
Yerleşkeler
Çalışma saatleri bilinmiyor
Neredekal Değerlendirme3.7/5 Çok İyi
(3.7 yorum)
İstanbul

Ağva Gezilecek Yerler ve Tarihi Yerler

Ağva, İstanbul’da Şile’ye bağlı doğal güzellikleriyle ünlenmiş olan bir belde. Şirin bir kıyı beldesi olan Ağva: denizi, doğası, nehri, otelleri, eğlenceli mekânları ile ön plana çıkıyor. Bu nedenle, İstanbul’da Ağva gezilecek yerler listesinin ilk sıralarında yer alıyor. Hafta sonu kaçamakları ya da günübirlik ziyaret edebileceğiniz bu beldenin doğal güzelliklerini de mutlaka keşfetmelisiniz. Karadeniz’e de kıyısı olan bu belde, yeşili ve mavisiyle hayran kalacağınız bir yer. Ağva’ya geldiğinizde, Göksu kıyısındaki otellerde konaklayarak derelerde kano ya da deniz bisikleti turu yapabilirsiniz. Ağva otelleri sayfasını inceleyebilirsiniz. Beldede doğa harikası yeşillikler, doğal plajlar ve birçok adacıkta yer almaktadır. Yaz aylarında hafta sonları bu kasabanın nüfusunda artış meydana geliyor.

Ağva’da gezilecek yerler bakımından farklı alternatiflerin yer aldığı bir nokta. Aynı zamanda, doğa ve oksijenin iç içe geçtiği Ağva, yerliler ve yabancılar tarafından ziyaretçi akınına uğruyor. Son zamanlarda, İstanbul’un gürültüsünden uzaklaşmak isteyen yerliler de bu beldeyi sık ziyaret ediyor. Dolayısıyla Ağva’da huzuru bulabileceğinizi söyleyebiliriz. Beldenin turistik değerine köklü tarihi yapısı da ilave edildiğinde tatil için tercih edilmesi gereken yerlerin başında geliyor. Örneğin, Ağva plajları, doğal güzellikleri ve yeşil alanlarının mutlaka görülmesi öneriliyor. 

İstanbul Ağva’da Gezilmesi Gereken Yerler

İstanbul Ağva gezilecek yerler bakımından farklı farklı yerleri görebileceğiniz bir lokasyon.  Ağva’ya geldiğinizde öncelikle bu semtin turistik yerlerini ziyaret etmeniz gerek. Ağva’da popüler yerler ve sembolik yapılara da sıklıkla rastlayabilirsiniz. Semtte gezilip görülmesi gereken yerlerin listesi şu şekilde:

 • Gelin Kayası: Ağva turistik yerler listesinde yer alan bu yapı, doğa severlerin tercih ettiği bir nokta. Beyaz renkte olmasından adını alan Gelin Kayası, sanki ağlıyormuş gibi bir görünüme sahip. 
 • Ağva Feneri: Karadeniz ile Yeşilçay Nehrinin birleştiği yerde bulunan bu fener semtin en uğrak ve hoş yerleri arasında. Rüzgarlı bir akşamüstü fener kıyısında manzarayı seyredebilirsiniz. 
 • Ağva Plajı: Gezilecek yerler arasında plajlar da yer alıyor. Ağva’daki muhteşem sahil şeridinde kumsalda yürüyüş yapmak, denizin soğuk sularına kendinizi bırakmak iyi bir aktivite olabiliyor.
 • Karacaköy Plajı: Karadeniz bölgesinin en gözde plajlarından biri olarak bilinen Karacaköy Plajı turistik öneminin yanı sıra, doğal bir liman olma özelliğiyle de dikkat çekiyor.  
 • Kurfal Altı Plajı: Sessiz ve sakin yerlerden hoşlanıyorsanız Kurfal Altı Plajı ziyareti yapabilirsiniz. Sakin bir gün geçirmek için bu plaj tam da size göre.

Yukarıda sıralanan turistik yapıların yanı sıra Sahilköy Plajı, Doğancılı Plajı, Sofular Plajı ve Şile Halk Plajını da mutlaka ziyaret etmeniz öneriliyor. 

Ağva’daki Doğal Güzellikler

Ağva doğal güzellikleri ile bilinen İstanbul’un en gözde beldelerinden bir tanesi. Ağva’nın bir yanı da dere ile çevrili olduğu için doğal güzelliklere bu beldede sıklıkla rastlayabilirsiniz. Bu beldede, köyler, tarihi yerler, yapabileceğiniz aktiviteler, popüler mekanlar, restoranlar, piknik alanları ve plajlar yer alıyor. Ağva Restoranları ve Yemek Yerleri listesini inceleyerek yeni yerler keşfedebilirsiniz. İstanbul’a 110 kilometre uzaklıkta olan Ağva, doğal güzellikleriyle, yerli ve yabancı turistlerin adeta başını döndürüyor. Aşağıda sıralanan doğal oluşumlar, Şile Ağva gezilecek yerler arasında bulunuyor. 

 • Ağva Plajları
 • Çanak ve Göksu Nehirleri
 • Kadırga ve Kilimli Koyları
 • Yeşilçay Deresi 
 • Kurfallı Köyü ve Ormanı
 • Hacıllı Köyü ve Şelaleleri

Bu alanların yanı sıra Akçakese Köyü de mutlaka görülmesi gereken bir sahil mahallesi. Tarihi bir değeri olan bu köy, eşsiz güzellikleriyle herkesi kendine hayran bırakıyor. Şile’ye 17 kilometre uzaklıkta olan bu sahil köyü, hafta sonu kaçamak yapmak isteyen gezginlerin uğrak noktası. Şile’de farklı bir yer görmek isterseniz, eşsiz doğası ve plajlarıyla Akçakese Köyünü de ziyaret edebilirsiniz. 

Ağva Gezilecek Yerler ve Tarihi Yerler Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

Ağva için gezilecek ücretsiz yerler nelerdir?
Ağva için gezilecek ücretsiz yerler : Akçakese Köyü, Ağva konumundaki tüm seçenekleri incelemek için web sitemizi detaylı inceleyebilirsiniz.
Ağva için gezilecek kalabalık gruplara yerler nelerdir?
Ağva için gezilecek kalabalık gruplara yerler : Akçakese Köyü, Ağva konumundaki tüm seçenekleri incelemek için web sitemizi detaylı inceleyebilirsiniz.
Ağva için gezilecek yerler nelerdir?
Ağva için gezilecek yerler : Akçakese Köyü, Ağva konumundaki tüm seçenekleri incelemek için web sitemizi detaylı inceleyebilirsiniz.