Meis Adası

10puan

Meis Adası Tanıtımı

Şirin ve kendine has bir tavrı olan Meis Adası, Yunanistan'a bağlıdır ve diğer adıyla Kastellorizo olarak da bilinir. Antalya'nın Kaş ilçesine sadece 1300 metre uzaklıktadır ve Akdeniz sularına ayrı bir güzellik katan dost canlısıdır Meis Adası.

Yunanca Göz anlamına gelen Meis, bizim karasularımızdan biri olan Kaş'la bir bütün olmuştur. Kaşla gözün muhteşem uyumu, gören herkesi kendine hayran bırakır. Ayrı ayrı doğal güzelliklerini birleştirirler; Kaş'a gelen Meis Adası'nı görmeden duramaz. Meis'te olanlar Kaş'ı uzaktan izlemek yerine içine girip yeni dünyalar keşfeder. Üstelik bu iki güzel doğa parçasının halkı farklı ülkelere bağlı olduğu kadar birbirlerine de bir o kadar bağlıdırlar. Meis Adası sakinleri her Cuma Kaş'ta alışveriş yapmanın tadını çıkarır. Yani her şeyini paylaşırlar kardeş gibi. Meis Adası'nda tatilinizi geçirirken aynı zamanda iki dostun birbirlerine olan sadakatini görecek ve sıcak bir ortamda kendinizi evinizde hissedeceksiniz.

2 misafir tavsiyesi

  • Tarihe Göre Listele
  • Puana Göre Listele
  • En Faydalılar
10
Mesude Çakır tarafından...

-

Kaş'tan sadece 25 dakikada feribotlarla gidebileceğiniz bu adaya, schengen vizeniz varsa mutlaka gidin. Günübirlik yurt dışı tatili havası alıyor insan. :) Minik evleri, daracık sokaklarında gezerken sanki film setindeymiş gibi hissediyorsunuz. Limanda gezinen kaplumbağaları da kedi gibi sizden yemek bekliyor adeta. :)

  • Faydalı buldum (0)
  • Faydalı bulmadım (0)
10
Meis Adası

-

Meis'in yunan adı Castellorizzo. Nüfusu 2000 yılındaki sayıma göre 406 kişi. Ancak bu rakam yazın 1000'e çıkabilmekteymiş. Adada bir iki kilise (biri camiden dönmüş), müze, küçük bir hastane ve onlarca güzel balık restoranı var. Dar sokaklarda "Ouzo" (yunan rakısı) eşliğinde bağıra çağıra şarkı söyleyenler, sarhoş balıkçılar…

  • Faydalı buldum (0)
  • Faydalı bulmadım (0)

Son İncelenenler