Lefkoşa uçak bileti için en uygun fiyatlar.

Lefkoşa Uçak Bileti

Dünyanın her yerinden Lefkoşa için en yakın yere uçuşlar, en uygun uçak bileti fiyatlarıyla...

Lefkoşa Uçak Bileti

Kuzey ve güney olarak ikiye bölünen tek başkent olma niteliğini taşıyan Lefkoşa, en uygun Lefkoşa uçak bileti fırsatlarını takip eden herkesi Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'ne davet ediyor.

Lefkoşa'nın kuzeyinde Türkler, güneyinde ise Rumlar yaşamaktadır. Bu kent Kıbrıs'ın en kalabalık kenti ve en önemli kültür, ulaşım ve ticaret merkezi sayılmaktadır. Oldukça sıcak ve kurak bir iklime sahip olan Lefkoşa'nın en sıcak geçen ayları temmuz ve ağustos sayılmaktadır. Bu sebeple bölgeye ziyaret için bahar ve yaz ayları tercih edilirken, bu iki ayın yüksek sıcaklığı göz önünde bulundurulmalıdır. Eski adıyla Levkosi olarak bilinen kent, Bizans, Osmanlı ve İngiliz egemenliğine girmesi sebebiyle bölgede hem doğu hem de batı kültürü hakimdir.

Şehir ziyarete gelen misafirlerine kültürel bir gezinin yanı sıra eğlenceli bir gece hayatı da sunmaktadır. Sinemaları, gece kulüpleri ve kumarhaneleriyle dikkat çeken Lefkoşa, eğlenceli bir seyahat planı olanlar için sıklıkla tercih edilmektedir. Bütün bunların yanı sıra kentte bulunduğunuz süre boyunca Sarayönü Camii, Büyük Han ve Bayraktar Camii gibi kentin önemli tarihi mekanlarını seyahat planınıza dahi etmeyi ihmal etmeyin.

Lefkoşa'ya ülkemizden sıklıkla düzenlenen uçak seferleriyle ulaşılmaktadır. Yaz aylarında oldukça yoğun olması sebebiyle bu aylarda uygun fiyatlı Lefkoşa uçak bileti bulmak güçleşmektedir. Bu sebeple erken rezervasyon fırsatlarında faydalanarak önceden yapılan bir plan ile en uygun Lefkoşa uçak biletini edinebilir, seyahatinizi gerçekleştirebilirsiniz. Kente 25 km uzaklıkta yer alan Ercan Uluslararası Havalimanı'na gerçekleştireceğiniz uçuş sonrası taksi ya da otobüs kullanmanın yanı sıra, araç kiralayarak da merkeze ulaşmak mümkündür.

En kısa zamanda şirketlerin Lefkoşa uçak bileti fırsatlarını değerlendirebilir, hayalini kurduğunuz bir tatil geçirme olanağı bulabilirsiniz.

Şimdiden iyi seyahatler dileriz.

Bölgede Son Yorumlananlar