Otelleri Göster

Labranda Antik Kenti Yakınındaki Oteller

Kelime ile arama yap
Temizle x

Bu alandan kelime araması yapabilirsiniz.

Puana göre listele

Görüntülemek istediğiniz puan aralığını seçin.

Gecelik fiyat aralığı

Türü
Konaklama Tipi
Tesis Özellikleri
Oda Özellikleri
Aktiviteler
Yakınındaki oteller

Toplam 7 adet sonuç listelendi.

Sıralama Kriterleri Akıllı Listeleme
  • Akıllı Listeleme Akıllı Listeleme
  • Popülerliğe göre listele Popülerliğe göre listele
  • Yakınlığa göre listele Yakınlığa göre listele
  • Puana göre listele Puana göre listele
  • Fiyata göre (önce en düşük) Fiyata göre (önce en düşük)
  • Fiyata göre (önce en yüksek) Fiyata göre (önce en yüksek)

Labranda Antik Kenti Yakınındaki Oteller

Zeus'a adanmış kutsal bir alan olarak kurulan Labranda Antik Kenti, Muğla'nın Milas ilçesine bağlı olan Kargıcak Köyü'nde bulunmakta. Bölgenin en eski yerleşim alanı olan Labranda'nın M.Ö. 6. yüzyılda kurulduğu tahmin ediliyor. Pers Valisi Mousolos şehri kurmuş olup aynı zamanda şehri Zeus'a adamış olan isimdir.

Labranda Antik Kenti'nde ilk kazı çalışmaları 1948 yılına başlamış ve belli aralıklarla kazı çalışmaları devam etmekte. Burada bulunan kutsal yolun izleri günümüze kadar gelebilmiş durumda ve kent gezinizin en keyifli anları bu yolda yürürken olacak, eminiz... Antik şehrin önemli kalıntıları arasında Zeus Tapınağı, büyük teras duvarı, saray olduğu düşünülen büyük yapılar ve teraslı evleri görmek mümkün. Labranda Antik Kenti Milas'a 14 kilometre uzaklıkta bulunduğu için yakın civarında otel bulabilirsiniz.

Ulaşımı ise biraz zor... İlk başta dar ve virajlı yollar karşılasa da sizleri, sonrasında çam ormanları arasında yeşil bir bitki örtüsü eşliğinde geçecek yolculuğunuz. Milas'taki Herakleia Antik Kenti ve Keramos Antik Kenti de bölgedeki keyifli gezileriniz arasında mutlaka yerini almalı.