Kuzguncuk Gezilecek Yerler

İki üç katlı nostaljik evlerinin her sokağına serpiştiren Üsküdar Kuzguncuk, fotoğraf karelerine farklı güzelliklerini yansıtmaya devam ediyor.Kelime ile arama yap
Temizle x

Bu alandan kelime araması yapabilirsiniz.

Puana göre listele

Görüntülemek istediğiniz puan aralığını seçin.

Türü
Aramanızla ilgili olarak

Toplam 3 adet sonuç listelendi.

Sıralama Kriterleri Akıllı Listeleme
  • Akıllı Listeleme Akıllı Listeleme
  • Popülerliğe göre listele Popülerliğe göre listele
  • Puana göre listele Puana göre listele

Kuzguncuk Tarihi Mekanlar

İki üç katlı nostaljik evlerinin her sokağına serpiştiren Üsküdar Kuzguncuk, fotoğraf karelerine farklı güzelliklerini yansıtmaya devam ediyor.

Kuzguncuk'un tarihine ışık tutan yapıları arasındaki Rum Ayios Panteleimon Kilisesi, bölgenin en çok ziyaret edilen gezi noktalarından biridir. 1831 yılında inşa edilen kilise, İcadiye Caddesi üzerindedir. Geçirdiği bir yangının ardından 1892 yılında mimar Nikola Ziko tarafından tekrar yapılmıştır. Kuzguncuk gezinizde kiliseyi ziyaret edebilirsiniz.

Üsküdar Kuzguncuk'un Üryanizade Sokak da baştan sona gezebileceğiniz noktalardan biridir. Üryanizade Sokak, Mimar Nevzat Sayın'ın mahalle çocuklarıyla birlikte duvar resimleri yaptığı yerdir. Eski evlerin bulunduğu bölgede duvar resimleri farklı bir atmosfer yaratmıştır adeta.

Kuzguncuk'a çok yakın olan Paşalimanı bölgesindeki Fethi Paşa Korusu da gezi listenizde mutlaka yerini almalı. İstanbul Boğazı'na manzarası olan koru, Osmanlı vezirlerinden biri olan Fethi Ahmet Paşa'dan almıştır ismini. Günümüzde halka açık bir park olarak kullanılan Fethi Paşa Korusu, keyifli bir gezi olacak sizler için.

Kuzguncuk'un sahil kıyısında muazzam bir mimariye sahip olan Üryanizade Camii, tarihiyle görülmeye değer bir yapıdır. Camiden çok, şirin bir köşk görüntüsünde olan Üryanizade Camii, 1878-1889 yılları arasında yaptırılmıştır. Cami, II. Abdülhamit döneminde Şeyhülislam olarak görev yapan Esat Efendi'nin küçük bir hatırasıdır İstanbul'a.

Kuzguncuk'un tarihine ve tabiat güzelliğine yakından tanık olmak için, güzel bir gezi listesi hazırlayıp, bölgenin tarihine kısa bir yolculuk yapabilirsiniz.

İlk görüşü siz yazın

Şu ana kadar bir tavsiye yazılmamış.

İlk tavsiyeyi yazmak ister misiniz?

Görüşlerinizi Yazın