Kumcağız Görülecek Yerler

Doğal bir liman özelliğini koruyan Kerpe’nin incisi: KumcağızKumcağız Görülecek Yerler - Kumcağız En İyi 10 Yapılacak Şey

Doğal bir liman özelliğini koruyan Kerpe'nin incisi: Kumcağız
Kumcağız beldesi, Marmara Bölgesi'nde nadir rastlanan güzellikteki plajlardan birine ev sahipliği yapmaktadır. Burada konakladığınız süre boyunca yaz mevsimine denk geldiyseniz plajın, güneşin ve denizin tadını çıkarabilirsiniz. Bölgede can kurtaranlar 24 saat hizmet verdiği için güvenle yüzebilir ve huzurlu bir tatil yapabilirsiniz.

Kumcağız ve çevresinde doğal güzelliklerin yanında tarihi kalıntılar da mevcuttur. Bunlardan birisi Kefken Adası'nda bulunan deniz feneridir. Cenevizlilerden kalma fener daha sonra restore edilip günümüzdeki halini almıştır ve karadan çekilmiş deniz altı hattı sayesinde elektrikle çalışmaktadır.

Ayrıca Kerpe Burnu arkasındaki Miço Limanı'nda bulunan anıt kayalarını ve dehlizlerini görebilirsiniz.

Balıkçılığı sevenlerdenseniz Kerpe yakınlarındaki Sarısu ve Kurtyeri deresinde olta balıkçılığı yapıp sazan avlayabilirsiniz. Ayrıca zıpkınla da avcılık yapabileceğiniz Kerpe Burnu kayalıklarında denize girip kefal, levrek, kofana, karagöz avlayabilirsiniz.

Dinlenmek için ise Kerpe merkeze gidip çay bahçelerinde, cafelerde oturabilir ve bir şeyler atıştırabilirsiniz.

İlk görüşü siz yazın

Şu ana kadar bir tavsiye yazılmamış.

İlk tavsiyeyi yazmak ister misiniz?

Görüşünüzü Paylaşın