Otelleri Göster

Kültepe Örenyeri Yakınındaki Oteller

Kelime ile arama yap
Temizle x

Bu alandan kelime araması yapabilirsiniz.

Puana göre listele

Görüntülemek istediğiniz puan aralığını seçin.

Gecelik fiyat aralığı

Türü
Konaklama Tipi
Tesis Özellikleri
Oda Özellikleri
Aktiviteler
Yakınındaki oteller

Toplam 57 adet sonuç listelendi.

Sıralama Kriterleri Akıllı Listeleme
  • Akıllı Listeleme Akıllı Listeleme
  • Popülerliğe göre listele Popülerliğe göre listele
  • Yakınlığa göre listele Yakınlığa göre listele
  • Puana göre listele Puana göre listele
  • Fiyata göre (önce en düşük) Fiyata göre (önce en düşük)
  • Fiyata göre (önce en yüksek) Fiyata göre (önce en yüksek)

Kültepe Örenyeri Yakınındaki Oteller

Yapılan her kazısı ilgi odağı olan ve merakla takip edilen Kültepe Ören Yeri, Kayseri tatilinizin en güzel ve en etkileyici gezi yerlerinden biri olacak. Kayseri il merkezi 21 kilometre uzaklıkta Karahöyük Köyü yakınında bulunmaktadır. Bir özelliği vardır Kültepe Ören Yeri'nin; bölge Hititlerin kurduğu ilk yerleşim alanıdır. Kültepe Ören Yeri yakınında birçok otel bulunmaktadır ve çoğu aynı zamanda il merkezine de yakındır. Kültepe yakınındaki otellerin birinde konaklayarak bölgeyi kolaylıkla görebilir ve diğer tarihi alanları da rahatlıkla ziyaret edebilirsiniz.

Burada yapılan ilk kazı 1800'lü yıllarda gerçekleşmiştir. O dönemlerde en eski yazılı belgeler gün yüzüne çıkarılmıştır. 1948 yılında yapılan kazılar ise günümüzde hala devam etmektedir. Geç Kalkolitik Çağ, Eski Tunç, Hitit, Frig, Helenistik ve Roma dönemlerinden günümüze kadar varlığını devam ettiren Kültepe Ören Yeri, yerli ve yabancı turistlerin yoğun ilgisini görmektedir.

Kayseri tatilinize eklemenizi önerdiğimiz Kültepe, eğlenceli ve bilgi dolu bir gezi sunuyor sizlere. Kültepe Ören Yeri gezinizin ardından Şahruh Köprüsü, Kayseri Arkeoloji Müzesi, Kayseri Kalesi ve Kapuzbaşı Şelalesi görmenizi önerdiğimiz noktalardan sadece birkaçıdır.