Otelleri Göster

Kozluk Kalesi Yakınındaki Oteller

Kozluk Kalesi Yakınındaki Oteller

Eski dönemlerde Hazo olarak adlandırılan Kozluk, Batman'ın en büyük ilçesi olup, içerisinde önemli kalıntılar barındırmaktadır. Bu sebepten dolayı dönem dönem arkeolojik kazılar yapılmıştır Kozluk'ta. Bu sayfamızda ilçenin önemli yapılarından biri olan Kozluk Kalesi'nden bahsedeceğiz. Kozluk Kalesi, kendi döneminde Erzen bölgesinin önemli kalelerinden biriydi.

Yapılan araştırmalara göre; M.S. 416 yılında inşa edilmiştir. Pers hanedanı için bir dini merkez olarak yapılmıştır. Zaman geçtikçe kendi görevinden uzaklaşmış, Ortaçağ döneminde İpek Yolu'nun ulaşımını kontrol eden bir kale konumuna gelmiştir. Kale, kayalık bir tepede bulunmaktadır. Ulaşımı kolay olup, ilçe merkezine bağlı olan Kale Mahallesi'nde yer almaktadır.

Kozluk Kalesi yakınında oteller bulunmaktadır. Kozluk Kalesi civarındaki oteller, genellikle küçük işletmelerdir. Her bütçeye uygun olup, verilen hizmetlere göre otel fiyatları değişmektedir. Kozluk Kalesi'ne yakın bir otelde konaklayıp, hem kaleyi hem de ilçedeki diğer gezi noktalarına kolayca ulaşabilirsiniz.