Kirazlı Köyü Gezilecek Yerler

Kirazlı Köyü, dağların arasına gizlenmiş bir Ege köyü...Kirazlı Köyü Tarihi Mekanlar

Kirazlı Köyü, dağların arasına gizlenmiş bir Ege köyü...
Çeşit çeşit meyve ve sebzenin özellikle de kara kirazın yurdudur Kazıklı Köyü. Kuşadası'na bağlı Kirazlı köyü, ekolojik üretimin Ege'deki başlıca merkezlerinden de ayrıca.

Kirazlı Köyü, aynı zamanda pek çok doğal güzelliğe ev sahipliği yapmaktadır. Aslanlı Mağarası bunlardan bir tanesidir. Toplam uzunluğu 110 metredir. Kuru bir mağara olan Aslanlı Mağara kısmen dikey, kısmen yatay tipindedir.

Kirazlı geziniz boyunca Buharlı Lokomotifler Müzesi'ni de gezebileceğinizi düşünüyoruz. Kirazlı'dan 7 kilometre mesafededir burası.

1991'de açılan eski buharlı lokomotiflerin ve vagonların sergilendiği açık hava müzesi olan Buharlı Lokomotifler Müzesi eski dönemlerin yaşam tarzına merak duyanların mutlaka görmesi gereken bir yapı.

Efes Antik Kenti , yine kirazlı Köyü'ne yakın olan ve tarihi açıdan önemi oldukça büyük olan yapılardandır. Kentteki en eski buluntular M.Ö. 6. bin yılına kadar dayanmaktadır ve dünyanın dört bir yanından tarih meraklıları burayı görmeye gelmektedirler.

Efes Meryem Ana Kilisesi, yine Kirazlı Köyü'nde iken görmeye gidebileceğiniz yapılardan bir diğeridir. Haç planlı ve kubbeli küçük bir kilise Meryem Ana Evi olarak anılmaktadır.

İlk görüşü siz yazın

Şu ana kadar bir tavsiye yazılmamış.

İlk tavsiyeyi yazmak ister misiniz?

Görüşlerinizi Yazın