Kınalıada Yapılacak Şeyler

İstanbul’un gürültüsünden ve karmaşasından biraz olsun uzaklaşmak isteyenlerin en çok tercih ettiği adrestir Kınalıada… Çünkü içerisinde huzur barındırır. Hatta bu huzura kavuşmanın süresi ise İstanbul’dan sadece 30 dakikadır.Kınalıada Yapılacak Şeyler

İstanbul'un gürültüsünden ve karmaşasından biraz olsun uzaklaşmak isteyenlerin en çok tercih ettiği adrestir Kınalıada… Çünkü içerisinde huzur barındırır. Hatta bu huzura kavuşmanın süresi ise İstanbul'dan sadece 30 dakikadır.

Kınalıada'da yapılacak ilk şey sessizliğin ve sakinliğin tadını çıkarmaktadır. Her ne kadar tarihi açıdan pek fazla doyurucu olmasa da, Kınalıada'da yapılacak pek çok keyifli aktivite vardır.

Kınalıada'da yapılacak şeylerin başında kesinlikle bisiklet kiralamak gelir. İstanbul Adalar kültürünün en bilinenlerinden biridir bisiklet turu. Vapurdan iner inmez, etrafınızda göreceğiniz bisikletlerden birini kiralayarak, ada sokaklarını dolaşabilirsiniz.

Kınalıada'ya gelmişken Manastır Tepesi'ne çıkıp, bu şirin adanın muhteşem manzarasını da mutlaka görmelisiniz. Kendinize eşsiz bir seyir keyfi yaşatmadan asla adadan dönmeyin. Özellikle yaz aylarında Kınalıada'ya gelirseniz, Ayazma'dan denize girebilirsiniz. Hem İstanbul sınırları içerisinde olup, hem de denize girmenin ayrıcalığını burada yaşayabilirsiniz.

Kınalıada'ya gelmişken biraz olsun ağzınızı tatlandırmak isterseniz, Bahar Pastanesi'nden dondurma yiyebilirsiniz.

Kınalıada'da mutlaka yapmanız gereken şeylerden biri de kesinlikle Manastır Tepesi'nde ki büyük ağacın altından İstanbul'u seyretmek olacaktır. İster tek başınıza İstanbul'un eşsiz manzarasına dalıp kendinizi dinleyebilir, isterseniz sevdiğiniz biriyle tatlı tatlı sohbet ederek, bu muhteşem manzaranın keyfini çıkarabilirsiniz.

Kınalıada'nın hangi köşesinde olursanız olun, bol bol fotoğraf çekmeyi asla ihmal etmeyin.

Kınalıada'da keyifli bir akşam geçirmek isterseniz, deniz kıyısındaki restoranlarda rakı – balık keyfi de yapabilirsiniz. Bununla birlikte Kınalıada Meyhanesi'nde felekten bir gece çalabilirsiniz.

Kınalıada'da güzel bir gün ya da hafta sonu planlayan herkese, şimdiden keyifli saatler geçirmelerini dileriz.

İlk görüşü siz yazın

Şu ana kadar bir tavsiye yazılmamış.

İlk tavsiyeyi yazmak ister misiniz?

Görüşlerinizi Yazın