Kilitbahir feribot saatleri ve seferleri.

Kilitbahir Feribot Seferleri

Çanakkale Boğazı'nın yoğun deniz ulaşımında en çok kullanılan feribot hattı Kilitbahir-Çanakkale feribotlarıdır.

Kilitbahir Feribot Seferleri

Çanakkale Boğazı'nın yoğun deniz ulaşımında en çok kullanılan feribot hattı Kilitbahir-Çanakkale feribotlarıdır.
Çanakkale'nin Lapseki ilçesine bağlı bir kıyı beldesi olan Kilitbahir, Çanakkale Boğazı'nın konum olarak en önemli yerinde bulunmaktadır. Tarihte bu stratejik konumu nedeniyle oldukça önemli olan Kilitbahir, günümüzde Çanakkale Boğazı'ndaki deniz taşımacalığında da kilit bir noktadır.

Kilitbahir feribot seferleri boğaz hattında en çok tercih edilen güzergahlardan biridir. Kilitbahir feribotları Çanakkale'de merkez iskelden hareket eder. Karşılıklı olarak haftanın 7 günü devam eden Kilitbahir feribot seferleri gün boyu Çanakkale Kiltbahir arasında işlemektedir.

Kilitbahir'den sabah 08:00, Çanakkale Merkez'den sabah 08:30 ilk feribot hareket eder ve seferler gün boyu saat başı sürer. Akşam 18:45'ten 20:45'e dek Kilitbahir feribot seferleri 30 dakikada bir yapılmaktadır. İskelelerdeki araç yoğunluğuna göre seferler saatsiz de yapılabilmektedir.

Aracınızla ya da yaya olarak binebileceğiniz Kilitbahir feribotlarına biletinizi iskeleden satın alabilirisiniz. Kilitbahir-Çanakkale feribotları için ön rezervasyon yaptırmanız gerekmemektedir.

Kilitbahir feribot seferleri Gestaş Deniz Ulaşım tarafından düzenlenmektedir. Güncel tarife, ücret ve sefer bilgileri için Gestaş'ın web adresini ziyaret edebilirsiniz. Çanakkale için keyifli bir planlama yapmak istiyorsanız Çanakkale otelleri adresini ziyaret etmeyi unutmayın.

İlk görüşü siz yazın

Şu ana kadar bir tavsiye yazılmamış.

İlk tavsiyeyi yazmak ister misiniz?

Görüşünüzü Paylaşın