Kefren Piramidi

10puan

Kefren Piramidi Tanıtımı

Mısır'da gizemli bir yolculuk yapmaya karar verdiyseniz, ilk görmeniz gereken yerler arasına mutlaka Giza Piramitleri'ni dahil etmelisiniz. Giza Piramitleri'nden biri olan Kefren Piramidi, 143,5 metredir. Bu piramidi Firavun Kefren'in oğlu Mikerinos'un yaptığı düşünülmektedir.

Kefren Piramidi'nin en önemli özelliği, en üstünde bulunan koruyucu kaplamanın bozulmamış bir şekilde günümüze kadar gelebilmiş olmasıdır. En üstünde bulunan taş 36 tondur ve taşın oraya nasıl konulduğu hala bilinmemektedir. Kefren Piramidi Keops Piramidi'nden daha küçüktür, fakat yüksek bir zeminde durmasından dolayı Keops'tan daha büyük görünür. Piramidin en üstünde Kraliçe odası bulunurken en altında Kral odası vardır. Giza Piramitleri'ni gezerken göreceğiniz Kefren Piramidi, görkemli yapısıyla içinizde kocaman bir hayranlık duygusu oluşturacak. Tıpkı diğer piramitler gibi…

1 misafir tavsiyesi

  • Tarihe Göre Listele
  • Puana Göre Listele
  • En Faydalılar
10
Kefren Piramidi

-

Kefren Piramidi en iyi korunmuş piramitlerden biri. Alt kısmında daha büyük kireç taşları yer alırken, üst tarafa doğru taşlar gittikçe küçülüyor. Taşlar da kireç taşı ve bu taş Kahire'den çok uzakta, Nil Nehri'nin en alt aşağı kısımlarında bulunuyor. Genel olarak piramitlerin inşasının merak konusu olduğu kadar, taşların binlerce yıl önce uzak bir şehirden nasıl Kahire'ye getirildiği de ayrı bir gizem.

  • Faydalı buldum (0)
  • Faydalı bulmadım (0)

Son İncelenenler