Kazan Katedrali

0.0puan

Kazan Katedrali Tanıtımı

Eğer Rusya'da bir tatil planlıyorsanız ve bu tatiliniz ülkenin turizm noktalarını ziyaret etmekse, eğlenceli ve keyifli günler sizleri bekliyor.

Aurora Kruvazörü, Petergof Yazlık Sarayı, Yeniden Diriliş Kilisesi, Peter Paul Kalesi; tabii bunların yanı sıra Puşkin Müzesi, Rusya Devlet Müzesi ile Aziz İsaak Katedrali listenizde mutlaka olması gereken yerler arasındadır. Rusya'daki günlerinize eklemenizi önerdiğimiz bir yer daha var. Kazan Katedrali…

Saint Petersburg'da bulunan Kazan Katedrali, 1801-1811 yılları arasında inşa edilmiştir. Proje ise Mimar Voronihin'e aittir. Mimari açıdan klasisizm özellikleri taşıyan katedral, görkemiyle sizleri büyüleyecek. Yapının her iki tarafında askeri heykeller vardır ve bu yapı 96 sütundan oluşmaktadır. 1813 yılında Mareşal Kutuzov'un naaşı Kazan Katedrali'ne defnedilmiştir. Aynı zamanda güzel bir bahçeye sahip olan Kazan Katedrali, geziniz sırasında unutamayacağınız noktalardan biri olacak. Kendinizi tarihin huzurlu dönemlerine teslim edeceğiniz Kazan Katedrali'ni fotoğraflamayı unutmayın.

İlk görüşü siz yazın

Şu ana kadar bir tavsiye yazılmamış.

İlk tavsiyeyi yazmak ister misiniz?

Görüşlerinizi Yazın

Son İncelenenler