Katalan Müzik Sarayı, Barselona mekan profili ve Katalan Müzik Sarayı hakkında detaylı bilginin yer aldığı tanıtım sayfası.

Katalan Müzik Sarayı

  • Barselona
0.0puan

Katalan Müzik Sarayı Tanıtımı

Dev bir mimariye sahip olan Katalan Müzik Sarayı, 19. yüzyıl eserleri arasında olup, Barselona'nın gezilecek yerler listesine mutlaka eklenen bir noktadır.

Yakın bir zamanda Barselona gezisi yapmaya hazırlanıyorsanız Katalan Müzik Sarayı'nın görkemli yapısını mutlaka ziyaret etmelisiniz. 1908 yılında içki ve kötü alışkanlıklardan korunmak için kurulan koro için inşa edilmiştir. Domenech i Montaner'in mimarlığını yaptığı sarayın orijinal adı Palau Mussica Catalana'dır.

Katalan Müzik Sarayı'nın içerisine girdiğinizde tavanının camdan yapılmış görselliği, vitrayları dikkatinizi çeken detaylar arasında olacak. Bu mimari yapı, iki bin kişilik bir salona sahiptir. Sürekli olarak konserler düzenlenir sarayda.

Barselona'nın tadına varacağınız noktaların ilk sıralarında olan Katalan Müzik Sarayı'nı gezip gördükten sonra Salvador Dali Müzesi'ni, bölgedeki en ünlü cadde olan Las Ramblas'ı, gün içerisinde sizleri dinlendirecek önemli noktalardan biri olan Park Güell'i ziyaret edebilirsiniz.

İlk görüşü siz yazın

Şu ana kadar bir tavsiye yazılmamış.

İlk tavsiyeyi yazmak ister misiniz?

Görüşlerinizi Yazın

Son İncelenenler