Kelime ile arama yap

Temizle x

Bu alandan kelime araması yapabilirsiniz.

Puana göre listele

Görüntülemek istediğiniz puan aralığını seçin.

Türü

Kartalkaya Gezilecek Yerler

Toplam 1 adet sonuç listelendi.

Sıralama Kriterleri En uygun sonuca göre listele
  • En uygun sonuca göre listele En uygun sonuca göre listele
  • Popülerliğe göre listele Popülerliğe göre listele
  • Puana göre listele Puana göre listele

"Değerli bir kayak alanı"

9.0

Misafir yorumu

1 yorum

Kartalkaya Gezilecek Yerler

Kartalkaya'nın ismi, yolu izi olmayan bir dağ başı ve sadece kartalların barınabileceği bir yer olmasından gelmektedir.

Dağdaki toplam pist uzunluğu 43 kilometreyi, pist sayısı 32'yi ve lift sayısı 19'u buluyor. Türkiye'nin en bakımlı pistlerine sahip olduğunu da eklemeden geçmeyelim.

Kartalkaya, Bolu şehir merkezine 40 kilometre uzaklıktadır. Kartalkaya'da otellerin içinde yüzme havuzu, restoran, bar, 2 tane telesiyej ve 6 adet teleski ile bir kayak merkezinden bekleyebileceğiniz her şeyi size sunuyor.

Kartalkaya'da, farklı aktiviteler de yapmanız mümkün. Telesiyejlerle zirveye çıkabilir, zirveden aşağıya doğru kayak yapmanın verdiği heyecan, tutku ile rüzgâra karşı özgürce kayak yapabilirsiniz. Eğer kayak yapmayı bilmiyorsanız otellerde bulunan kayak hocalarından ders alabilirsiniz. Biraz istek ve dikkatle kısa zamanda öğrenebilirsiniz. İsterseniz kayak yapmak yerine Kartalkaya'nın güzelliklerinin tadını yaşamak, beyazın ve yeşilin her tonunu görebilmek için küçük bir keşfe çıkabilirsiniz.

2200 metrede bulunan zirve kayalık olup çayırlarla kaplıdır. Kış mevsiminde kar kalınlığı zaman zaman 3 metreyi bulur. Kayak sezonu aralık ve nisan ayları arasıdır. Manzara sadece çam ağaçlarıyla sınırlı değildir. Bolu Dağlarını ve Köroğlu Dağlarını rahatlıkla görebilirsiniz. Eteklerinde yaylalar bulunmaktadır. Yazın, doğa yürüyüşü gibi aktiviteler de yapılmaktadır.

Kartalkaya gezilecek yer tavsiyeleri

  • Tarihe Göre Listele
  • En Faydalılar
Kartalkaya Kayak Merkezi
Kartalkaya Kayak Merkezi

-

Değerli bir kayak alanı

Özellikle kaymaya ilk kez başlayanlar için oldukça müsait pistlere sahip. İstanbul ve Ankara üzerinden görece rahat bir ulaşıma sahip olması açısından da değerli bir kayak alanı. Konaklama fiyatları da görece uygun ve piste kolaylıkla çıkma mesafesinde çok daha uygun fiyatlı oteller var.

  • Faydalı buldum (0)
  • Faydalı bulmadım (0)