Kelime ile arama yap

Temizle x

Bu alandan kelime araması yapabilirsiniz.

Puana göre listele

Görüntülemek istediğiniz puan aralığını seçin.

Türü

Kartalkaya Gezilecek Yerler

Toplam 1 adet sonuç listelendi.

Sıralama Kriterleri En uygun sonuca göre listele
  • En uygun sonuca göre listele En uygun sonuca göre listele
  • Popülerliğe göre listele Popülerliğe göre listele
  • Puana göre listele Puana göre listele

Kartalkaya Gezilecek Yerler

Kartalkaya'nın ismi, yolu izi olmayan bir dağ başı ve sadece kartalların barınabileceği bir yer olmasından gelmektedir.

Dağdaki toplam pist uzunluğu 43 kilometreyi, pist sayısı 32'yi ve lift sayısı 19'u buluyor. Türkiye'nin en bakımlı pistlerine sahip olduğunu da eklemeden geçmeyelim.

Kartalkaya, Bolu şehir merkezine 40 kilometre uzaklıktadır. Kartalkaya'da otellerin içinde yüzme havuzu, restoran, bar, 2 tane telesiyej ve 6 adet teleski ile bir kayak merkezinden bekleyebileceğiniz her şeyi size sunuyor.

Kartalkaya'da, farklı aktiviteler de yapmanız mümkün. Telesiyejlerle zirveye çıkabilir, zirveden aşağıya doğru kayak yapmanın verdiği heyecan, tutku ile rüzgâra karşı özgürce kayak yapabilirsiniz. Eğer kayak yapmayı bilmiyorsanız otellerde bulunan kayak hocalarından ders alabilirsiniz. Biraz istek ve dikkatle kısa zamanda öğrenebilirsiniz. İsterseniz kayak yapmak yerine Kartalkaya'nın güzelliklerinin tadını yaşamak, beyazın ve yeşilin her tonunu görebilmek için küçük bir keşfe çıkabilirsiniz.

2200 metrede bulunan zirve kayalık olup çayırlarla kaplıdır. Kış mevsiminde kar kalınlığı zaman zaman 3 metreyi bulur. Kayak sezonu aralık ve nisan ayları arasıdır. Manzara sadece çam ağaçlarıyla sınırlı değildir. Bolu Dağlarını ve Köroğlu Dağlarını rahatlıkla görebilirsiniz. Eteklerinde yaylalar bulunmaktadır. Yazın, doğa yürüyüşü gibi aktiviteler de yapılmaktadır.

İlk görüşü siz yazın

Şu ana kadar bir tavsiye yazılmamış.

İlk tavsiyeyi yazmak ister misiniz?

Görüşlerinizi Yazın