Kars uçak bileti için en uygun fiyatlar.

Kars Uçak Bileti

Dünyanın her yerinden Kars için en yakın yere uçuşlar, en uygun uçak bileti fiyatlarıyla...

Kars Uçak Bileti

Doğu'nun gizemli dünyasına ışık tutan ve oldukça otantik bir atmosfere sahip olan Kars şehri, fazlasıyla gelişmiş havalimanı ve ucuz uçak bileti fırsatları ile bizleri adeta keşfe davet ediyor…

Ülkemizin en doğu ucunda bulunan ve otantik ortamıyla tüm şehirlerden ayrılan Kars, son zamanlarda turizm potansiyelini bir hayli arttırdı. Geçmişten günümüze ilginin yoğun bir şekilde artmasıyla, bu güzide şehri keşfetmek artık farz oldu. Tarihi dokusu, doğal güzellikleri, türlü maceraları ve lezzetli mutfağı ile Kars, hayatınızın en unutulmaz yolculuklarından biri olacak hiç şüphesiz.

Şehir merkezinde yer alan Kars Müzesi, Ani Harabeleri ve Kars Kalesi görülmesi gereken tarihi mekanların başında geliyor. Doğal güzelliğe ve maceraya doymanız açısından ise Çıldır Gölü görülmesi gereken bir diğer yer Kars'ta. Son zamanlarda ününü iyice artıran ve yalnızca Alpler'de görülen kristal nitelikli karı ile fark yaratan Sarıkamış Kayak Merkezi ise bu şehre gelmek için bir başka sebep.

Tüm bunlar Kars'a olan iştihanızı kabartmaya yettiyse, şimdi akılda tek bir soru kalmıştır haliyle; Kars'a nasıl gidilir? Kars'a ulaşmanın en maceralı ve güzel yollarından biri hiç şüphesiz Ankara'dan hareket eden Doğu Ekspresi. Ancak her ne kadar bu harika bir macera gibi görünse de, yolculuk süresi 24,5 saat sürüyor ve bu da Kars için fazlaca vakit ayırmanız gerektiği anlamına geliyor. Kars'a en rahat ve en hızlı ulaşım yolu bu noktada kesinlikle havayolu oluyor.

Kars'ın çok güzel ve donanımlı bir havalimanı var. Üstelik Kars Merkez'e de oldukça yakın. Kars Havalimanı'ndan araçla 10-15 dakika içerisinde kendinizi şehir merkezinde bulabiliyorsunuz. Ülke içerisinde en uzun uçuşlardan biri olduğu için (yaklaşık 2 saat) Kars uçak bileti ne yazık ki biraz pahalı. Normal şartlarda Avrupa'ya gidebileceğiniz bir fiyata Kars'a gitmek durumunda kalabiliyorsunuz. Ancak bizim gibi önceden davranır ve az biraz da şansınız yaver giderse, en uygun Kars uçak biletini bulabilirsiniz.

Kars uçak bileti fiyatı ne kadar olduğu konusu ise oldukça değişken. Ancak her şehirde olduğu gibi, bizim de gözlemlediğimiz kadarıyla Kars uçak biletinin en ucuz olduğu günler Salı ya da Çarşamba. Eğer şöyle dolu dolu bir dört gününüz varsa, Doğu Ekspresi ile Kars'a gidip, dönüşünüzü Kars uçak bileti alarak gerçekleştirebilirsiniz.

Kars'ı araçla çok rahat gezebileceğinizi de hatırlatmak isteriz. Bu nedenle şehir merkezinden ya da Kars Havalimanı'ndan araç kiralamanızı tavsiye ederiz.

Şimdiden keyifli bir tatil geçirmenizi dileriz.