Karnak Tapınağı

0.0puan

Karnak Tapınağı Tanıtımı

Mısır'ın küçük bir köyü olan ve tapınak kompleksiyle Giza Piramitleri'nden sonra en çok ziyaret edilen Karnak, Luksor'un 2,5 km kuzeyinde bulunmaktadır.

Karnak Tapınağı, aslında bitmemiştir. Mısır'daki her firavun kendinden bir önceki firavunun yaptığı eklemelerden daha fazlasını yapmıştır. Bu sebepten dolayı Karnak Tapınağı'nın yapımı 2000 yıldan fazla sürmüştür. Birçok firavunun izlerini taşıyan tapınağa yıl içerisinde birçok turist yoğun ilgi gösterir.

Bölgede arkeolojik kazılar hala devam etmekdir ve yapılan kazılarda önemli bulgular ortaya çıkarılmıştır. 8000 dak taşı, 10'a yakın sfenks ve 450 heykel bu görkemli yapının içinde yer alır. Büyük bir açık hava müzesi olan Karnak Tapınağı, Mısır tatilinizin önemli duraklarından biri olmaya hazır. Tatil planınızı gerçekleştirmenize çok az kaldıysa Karnak Tapınağı yakınındaki otellerin birinde rezervasyon yaptırabilir ve sizi büyüleyecek olan tapınağı kolaylıkla ziyaret edebilirsiniz. Mısır'da bulunan Papirüs Müzesi, Luxor Tapınağı, Hatşepsut Tapınağı, Sfenks Heykeli ve Kahire Müzesi'ni de yolculuk yapacağınız keşif duraklarınızın arasına dahil edebilirsiniz.

İlk görüşü siz yazın

Şu ana kadar bir tavsiye yazılmamış.

İlk tavsiyeyi yazmak ister misiniz?

Görüşlerinizi Yazın

Son İncelenenler