Otelleri Göster

Karatay Medresesi Yakınındaki Oteller

Kelime ile arama yap
Temizle x

Bu alandan kelime araması yapabilirsiniz.

Puana göre listele

Görüntülemek istediğiniz puan aralığını seçin.

Gecelik fiyat aralığı

Türü
Konaklama Tipi
Tesis Özellikleri
Oda Özellikleri
Aktiviteler
Yakınındaki oteller

Toplam 43 adet sonuç listelendi.

Sıralama Kriterleri Akıllı Listeleme
  • Akıllı Listeleme Akıllı Listeleme
  • Popülerliğe göre listele Popülerliğe göre listele
  • Yakınlığa göre listele Yakınlığa göre listele
  • Puana göre listele Puana göre listele
  • Fiyata göre (önce en düşük) Fiyata göre (önce en düşük)
  • Fiyata göre (önce en yüksek) Fiyata göre (önce en yüksek)

Karatay Medresesi Yakınındaki Oteller

Günümüzde Çini Müzesi olarak hizmet veren Karatay Medresesi, kendi döneminin en büyük medresesidir. Konya tatilinizde bir gezi listesi oluşturmaya başladıysanız Karatay Medresesi'ni mutlaka eklemelisiniz.

Selçuklu döneminin önde gelen eğitim kurumlarından biri olan medresede, eşsiz çinilerin yanı sıra seramik tabaklar, kandiller ve alçı buluntuları sergilenmektedir. Konya'da hem bir müze hem de tarihi bir yapıya şahit olmak istiyorsanız Karatay Medresesi sizleri bekliyor olacak.

Konya Emiri Celalettin Karatay tarafından 1251 yılında inşa ettirilen medresenin özellikle kapısı ilgi odağı durumundadır. Selçuklu taş işçiliğinin en güzel örneklerinden olan kapısı gibi daha birçok detay sizleri büyüleyecektir. Derler ki; Mevlana bu medresede ders vermiştir.

Karatay Medresesi yakınındaki otellerin birinde konaklayarak hem medreseyi hem de diğer tarihi alanları kolaylıkla ziyaret edebilirsiniz. Yerli ve yabancı turistlerin yoğun ilgi gösterdiği Konya'da gezi alanlarının çokluğu sebebiyle, oteller doluluk oranına ulaşmaktadır. İnternet üzerinden Karatay Medresesi yakınındaki otelleri araştırıp erken rezervasyon yaptırmayı unutmayın.

Mevlana Türbesi'yle, İnce Minareli Medresesi'yle, Konya Selimiye Camisi'yle ve Alaeddin Camisi'yle yıl içerisinde yoğun bir ilgi gören Konya, Karatay Medresesi'yle de tarih yolculuğunuzu devam ettirecek.