Kaleköy Yapılacak Şeyler

Gökçeada’nın sakin ve şirin beldesi Kaleköy, şehir karmaşasından uzakta, huzur dolu bir tatilin güzide adreslerinden biri…Kelime ile arama yap

Temizle x

Bu alandan kelime araması yapabilirsiniz.

Puana göre listele

Görüntülemek istediğiniz puan aralığını seçin.

Türü

Kaleköy Yapılacak Şeyler

Toplam 1 adet sonuç listelendi.

Sıralama Kriterleri En uygun sonuca göre listele
  • En uygun sonuca göre listele En uygun sonuca göre listele
  • Popülerliğe göre listele Popülerliğe göre listele
  • Puana göre listele Puana göre listele

Kaleköy Yapılacak Şeyler

Gökçeada'nın sakin ve şirin beldesi Kaleköy, şehir karmaşasından uzakta, huzur dolu bir tatilin güzide adreslerinden biri…

Gökçeada'nın deniz kıyısında bulunan şirin mi şirin bir yerleşim beldesi Kaleköy. Eskiden liman olarak kullanılan bu güzide belde, daha da eski dönemlerde pek çok medeniyetin hakimiyeti altına girmiş. Hatta bunun izlerini hala daha görebilmek mümkün Kaleköy'de. Son dönemlerde Gökçeada'nın turizmine bir hayli hareketlilik katan Kaleköy'de yapılacak şeyler nelerdir diye merak ediyorsanız, bu yazımıza mutlaka göz gezdirmelisiniz.

Rüzgar Sörfü: Kaleköy, rüzgar sörf için oldukça elverişli bir yer. Hatta pek çok kişi Kuzey Ege'nin rüzgarında sörf yapmak için Kaleköy'ü tercih ediyor.

Eski Rum Evlerini Görün: Gökçeada ve Kaleköy dendi mi akla ilk gelen şeylerden biri Rum evleri. Görüntüleriyle bile insanın içini huzurla dolduran eski Rum evlerini mutlaka görmelisiniz Kaleköy'e geldiğinizde.

Köy Kahvesinde Soluklanın: Kaleköy gibi küçük beldelerin meydanlarında, ulu ağaçların gölgelediği köy kahveleri bulunur. Kaleköy'ün sokaklarını gezdikten sonra, o kahvelerden birinde oturup soluklanmak gibisi yoktur.

Kaleköy Kalesi'ni Görün: Kaleköy'e geldiğinizde, bir kısım surlarının hala daha ayakta olduğu Kaleköy Kalesi'ni mutlaka görmenizi tavsiye ediyoruz.

Denizin Tadını Çıkarın: Kaleköy'ün o saf ve tertemiz sularına bırakın tüm stresinizi ve yorgunluğunuzu. Su ilk başta dondurucu soğuğuyla sizi kendinize getirecektir. Neyse, girince alışıyor insan. :)

Hediyelik Alışverişi Yapın: Kaleköy'ün sahil kısmında kurulan tezgahlara mutlaka göz atmalısınız. Gerçekten de çok zevkli ve el emeği göz nuru hediyelikler satılıyor.

Kaleköy'de Yaz Geceleri: Kaleköy'de yaz geceleri oldukça keyiflidir. Kordonda, çay bahçelerinde ve barlarında hareketli ve eğlenceli bir gece geçirebilirsiniz.

İlk görüşü siz yazın

Şu ana kadar bir tavsiye yazılmamış.

İlk tavsiyeyi yazmak ister misiniz?

Görüşlerinizi Yazın