Otelleri Göster

Kalehöyük Arkeoloji Müzesi Yakınındaki Oteller

Kalehöyük Arkeoloji Müzesi Yakınındaki Oteller

Kırşehir'in Kaman ilçesinde bulunan Kalehöyük Arkeoloji Müzesi'nin diğer müzelerden bir farkı vardır. Japonların Kültürel Mirası Koruma hibesi altında Türk taşeronlarla birlikte çalışmalar yaparak hayata geçen bir projedir.

2009 yılında Kırşehir Müze Müdürlüğüne bağlanan Kalehöyük Arkeoloji Müzesi, bir höyük görünümündedir ve Çağırkan beldesinde bulunmaktadır. Adından da anlaşılacağı gibi yapımında Kalehöyük'ten esinlenilmiştir.

Bu müzeyi diğer müzelerden ayıran bir diğer özellik ise; ziyaretçilere kazı yöntemlerini ve kazılan, çıkarılan kalıntıları görme imkanı veren bir özellikle şekillendirilmiş olmasıdır. Müzede; sinevizyon köşesi, kütüphane, laboratuvar, eser depoları ve idari-teknik odalar bulunmaktadır. Müze binası toplam 1500 metrekarelik bir alana kurulmuştur.

Kırşehir gezinizde Kalehöyük Arkeoloji Müzesi'ne yakın bir otelde konaklayacaksanız eğer, müzeyi mutlaka gezmenizi öneririz. Hemen hatırlatalım; Kalehöyük Arkeoloji Müzesi yakınındaki otelleri her bütçeye uygundur. Bu gezi diğer müze gezilerinden oldukça farklı ve keyifli saatler sunacak sizlere.