Kahramanlar Meydanı

0.0puan

Kahramanlar Meydanı Tanıtımı

Macaristan'ın başkenti olan Budapeşte'de bir tatil planlıyorsanız ve bunu hayata geçirmeye hazırlanıyorsanız, şehrin gezilecek yerlerini liste haline getirme vakti de geldi. Büyülü bir atmosfere sahip olan Budapeşte'de görülmesi gereken çok yer var. Gellert Tepesi, Zincirli Köprü, Budapeşte Kraliyet Sarayı, Matyas Kilisesi, Gül Baba Türbesi listenizde olmasını önerdiğimiz yerler arasında.

Listenizin ilk sıralarından olması gereken noktalardan biri de “'Hösök Tere”' olarak da bilinen Kahramanlar Meydanı'dır. Kahramanlar Meydanı, içindeki heykellerle ve etrafında bulunan turistik gezi alanlarıyla ilk görmeniz gereken yerlerin başında gelen noktalardan biridir. Kahramanlar Meydanı'nın ortasında büyük bir sütun vardır. Sütunun altındaki heykeller, Macaristan tarihinde önemli kahramanlara aittir. İçerisinde bir hayvanat bahçesi de bulunmaktadır. Meydanın doğu tarafındaki Güzel Sanatlar Müzesi de bölgede gezebileceğiniz yerler arasında. Kahramanlar Meydanı'nda heykelleri bulunan kahramanların arasında; Kral Hunyadi Janos ve Tököli İmre bulunuyor.

Büyük bir alana hakim olan Kahramanlar Meydanı gezinizde şehrin tarihine şahit olacak ve bolca fotoğraf çekme ası yakalayacaksınız. Budapeşte Tatilinizde Kahramanlar Meydanı yakınındaki otellerin birinde konaklayarak şehrin gezilecek yerlerine kolaylıkla ulaşabilirsiniz.

İlk görüşü siz yazın

Şu ana kadar bir tavsiye yazılmamış.

İlk tavsiyeyi yazmak ister misiniz?

Görüşlerinizi Yazın

Son İncelenenler