Jeronimos Manastırı

0.0puan

Jeronimos Manastırı Tanıtımı

Portekiz'in başkenti Lizbon'da güzel bir tatil yapmayı planlıyorsanız, kendinize bir gezi listesi hazırlamayı unutmayın. Listenizde Belem Bölgesi kesinlikle olmalı. Tarihi turistik gezi alanlarının birçoğunu içinde barındıran Belem semtinde; Belem Kulesi, 25 Nisan Köprüsü ve Güneş Kapısı görmeniz gereken noktalar arasındadır.

Tatiliniz sırasında Jeronimos Manastırı'nı da ziyaret etmenizi öneririz. Jeronimos Manastırı, 1983 yılında UNESCO Dünya Miras Listesi'ne girmiş ve bölgenin en görkemli yapıları arasında yerini almıştır. Manastır yapıldığı sıralarda her yıl 70 kg altın harcanmıştır. 1501 yılında yapımına başlanmış ve tam 70 yıl sonra bitirilmiştir. Manuelin tarzının en başarılı örneklerinden biri olan Jeronimos Manastırı, Lizbon'un en çok ziyaret edilen yerlerinden biridir. Manastırın mimarisi sizleri büyülerken, yapının içine girdiğinizde kendinizi kocaman bir dünyada hissedeceksiniz.

Portekiz bir keşif için en ideal ülkelerden biridir. Portekiz tatilinize keşif dolu günler ve unutamayacağınız anılar yaşamanız dileğiyle…

Keyifli tatiller.

İlk görüşü siz yazın

Şu ana kadar bir tavsiye yazılmamış.

İlk tavsiyeyi yazmak ister misiniz?

Görüşlerinizi Yazın

Son İncelenenler