Otelleri Göster

İstanbul Arkeoloji Müzeleri Yakınındaki Oteller

Kelime ile arama yap
Temizle x

Bu alandan kelime araması yapabilirsiniz.

Puana göre listele

Görüntülemek istediğiniz puan aralığını seçin.

Gecelik fiyat aralığı

Türü
Konaklama Tipi
Tesis Özellikleri
Oda Özellikleri
Aktiviteler
Yakınındaki oteller

Toplam 944 adet sonuç listelendi.

Sıralama Kriterleri Akıllı Listeleme
  • Akıllı Listeleme Akıllı Listeleme
  • Popülerliğe göre listele Popülerliğe göre listele
  • Yakınlığa göre listele Yakınlığa göre listele
  • Puana göre listele Puana göre listele
  • Fiyata göre (önce en düşük) Fiyata göre (önce en düşük)
  • Fiyata göre (önce en yüksek) Fiyata göre (önce en yüksek)

İstanbul Arkeoloji Müzeleri Yakınındaki Oteller

İstanbul'un en kapsamlı müzelerinden biridir İstanbul Arkeoloji Müzeleri. Fatih-Sultanahmet'te bulunmakla birlikte Gülhane Parkı ile Topkapı Sarayı arasında kalmaktadır. Eğer büyük bir tarihin yattığı bu şehri daha yakından tanımak istiyorsanız İstanbul Arkeoloji Müzeleri'ni mutlaka ziyaret etmelisiniz. Müzenin isminin çoğul olması, bünyesinde üç müze bulundurmasıdır. Eski Şark Eserleri Müzesi, Çinili Müze ve Arkeoloji Müzesi…

İstanbul Arkeoloji Müzeleri'nin kuruluşu Osmanlı dönemine kadar uzanmaktadır. Ülkemizin ilk müzecilik çalışmalarının sonucudur ve 1869 yılında kurulan Müze-i Hümayun'un devamıdır. Gerek Çinili Köşk gerek Şark Eserler Müzesi gerekse Arkeoloji Müzesi zengin koleksiyonlarıyla yerli turistlerin olduğu kadar yabancı turistlerin de yoğun ilgisini görmektedir.

İstanbul Arkeoloji Müzeleri Fatih ilçesinde bulunmasından dolayı birçok otele oldukça yakındır. Müze yakınındaki oteller ve otel fiyatları hakkında bilgi edindikten sonra bütçenize uygun bir konaklama tesisinde rezervasyon yaptırabilirsiniz. İstanbul Arkeoloji Müzesi'nin çevresindeki oteller şehrin önemli yapılarına da oldukça yakındır.

Sultanahmet Camii, Süleymaniye Camisi, Yerebatan Sarnıcı, Kariye Müzesi, Eyüp Sultan Camisi bu yapıların sadece birkaçıdır. İstanbul tatilinizde Atatürk Havalimanı'nı ve Sabiha Gökçen Havalimanı'nı kolay bir ulaşım için tercih edebilirsiniz.