Otelleri Göster

İslahiye Medresesi Yakınındaki Oteller

Kelime ile arama yap
Temizle x

Bu alandan kelime araması yapabilirsiniz.

Puana göre listele

Görüntülemek istediğiniz puan aralığını seçin.

Gecelik fiyat aralığı

Türü
Konaklama Tipi
Tesis Özellikleri
Oda Özellikleri
Aktiviteler
Yakınındaki oteller

Toplam 8 adet sonuç listelendi.

Sıralama Kriterleri Akıllı Listeleme
  • Akıllı Listeleme Akıllı Listeleme
  • Popülerliğe göre listele Popülerliğe göre listele
  • Yakınlığa göre listele Yakınlığa göre listele
  • Puana göre listele Puana göre listele
  • Fiyata göre (önce en düşük) Fiyata göre (önce en düşük)
  • Fiyata göre (önce en yüksek) Fiyata göre (önce en yüksek)

İslahiye Medresesi Yakınındaki Oteller

Bitlis'e yakın bir zamanda seyahat etmeyi planlıyorsanız ve şehrin gezilecek alanlarını merak ediyorsanız bu sayfamızda sizlere gezebileceğiniz noktalar arasındaki İslahiye Medresesi'nden bahsedeceğiz. Selçuklu eserlerinin en iyi örneklerinden biri olan İslahiye Medresesi, 1216 yılında inşa edilmiştir. 1589 yılında ise Bitlis Hanlarından 5. Şerefhan tarafından onarılıp yenilenmiştir.

Dikdörtgen şeklinde inşa edilen İslahiye Medresesi, günümüzde arkeoloji müzesi olarak hizmet vermektedir. Medresenin mimari yapısı ve iç bölümleri kadar bahçesindeki türbe de dikkat çekicidir. Türbede; II. Şerefhan, Veli Şemseddin, Ziyaeddin Han'ın mezarı bulunmaktadır.

Bitlis seyahatinizde İslahiye Medresesi çevresindeki otellerin birinde konaklamayı tercih edebilirsiniz. İslahiye Medresesi yakınındaki otelleri ve otel fiyatlarını internet üzerinden inceleyebilirsiniz. Medrese yakınındaki oteller bölgedeki diğer gezi alanlarına da kolay bir ulaşım sağlayacaktır.

Bitlis'te gezip görmenizi önerdiğimiz diğer noktalar; Gökmeydan Camii, Kureyşi Camisi, Bitlis Ulu Cami ve Bitlis Kalesi'dir. Gezi listenizde olan yerlerden istediğinizi ilk sıraya alabilir, güzel bir şehir keşfine başlayabilirsiniz.