Otelleri Göster

İnce Minareli Medrese Yakınındaki Oteller

Kelime ile arama yap
Temizle x

Bu alandan kelime araması yapabilirsiniz.

Puana göre listele

Görüntülemek istediğiniz puan aralığını seçin.

Gecelik fiyat aralığı

Türü
Konaklama Tipi
Tesis Özellikleri
Oda Özellikleri
Aktiviteler
Yakınındaki oteller

Toplam 47 adet sonuç listelendi.

Sıralama Kriterleri Akıllı Listeleme
  • Akıllı Listeleme Akıllı Listeleme
  • Popülerliğe göre listele Popülerliğe göre listele
  • Yakınlığa göre listele Yakınlığa göre listele
  • Puana göre listele Puana göre listele
  • Fiyata göre (önce en düşük) Fiyata göre (önce en düşük)
  • Fiyata göre (önce en yüksek) Fiyata göre (önce en yüksek)

İnce Minareli Medrese Yakınındaki Oteller

Tarihi turistik gezi yerlerinden biri olan İnce Minareli Medrese, Konya'nın Selçuklu ilçesinde bulunmaktadır. Selçuklu mimarisinin en güzel örneklerinden biri olan İnce Minareli Medrese, özellikle taç kapısıyla diğer Selçuklu eserlerinden ayrılır. Konya gezinizin ilk sıralarında olmasını önerdiğimiz medrese, 19. yüzyıla kadar kullanılmıştır.

II. İzzettin Keykavus döneminde inşa ettirilmiş olup; günümüze kadar önemini korumayı başarmış olan İnce Minareli Medrese, turistler tarafından sık sık ziyaret edilen bir yapıdır. Medresenin yakınında birçok otel bulunmakla birlikte, diğer tarihi alanlara da kolaylıkla ulaşım sağlanmaktadır. İnce Minareli Medrese yakınındaki otelleri internet üzerinden araştırıp rezervasyonunuzu yaptırabilirsiniz. Medresenin çevresindeki otellerin birinde konaklayarak diğer gezi alanlarına da kolaylıkla ulaşabilirsiniz.

Muhteşem bir taş işçiliğine sahip olan medrese, her detayıyla görenlerin hayranlığını kazanmaktadır. Konya gezinize dahil etmenizi önerdiğimiz İnce Minareli Medrese'nin yanı sıra Sırçalı Medrese, Mevlana Türbesi ve Eflatunpınar Anıtı da gezebileceğiniz yerler arasında.