Iğdır uçak bileti için en uygun fiyatlar.

Iğdır Uçak Bileti

Dünyanın her yerinden Iğdır için en yakın yere uçuşlar, en uygun uçak bileti fiyatlarıyla...

Iğdır Uçak Bileti

İhtişamlı Ağrı Dağı'nın yüzde üçünü sınırları içerisinde barındıran, kaleleri ve mağaralarıyla ülkemizin en doğu ili olan Iğdır'ı keşfe doğru yola koyulmak, indirimli Iğdır uçak bileti seçenekleriyle artık daha kolay.

Ülkemizin en doğusunda yer alan Iğdır, karasal iklimin etkisi altındadır. Önemli geçim kaynağını Karasal iklim nedeniyle kış aylarının çetin geçtiği şehre ziyaret için en uygun dönem bahar aylarıdır. Ermenistan, İran ve Azerbaycan ile sınır komşusu olan Iğdır'da tarih boyunca insanlar ve kültürler arası pek çok etkileşim olmuştur.

Bölgede Aras Nehri kıyısında her yıl Nevruz bayramında yöre halkının buluşup bayramlaştığı bilinmektedir. Iğdır'da son dönemlerde en çok dikkat çeken ve merak edilen yerlerden biri Melekli Köyü'nde yer alan Koç Başlı Mezar Taşları'dır. Bu mezar taşlarının yapımı Karakoyunlu ve Selçuklu dönemine dayanmaktadır. Iğdır il merkezine 42 km uzaklıkta Korhan Yaylası'ndaki Iğdır Meteor Çukuru ise, dünyanın 2. büyük meteor çukuru olarak bilinmektedir ve burası da Iğdır'ı ziyaret eden gezginlerin oldukça dikkatini çekmektedir. Ağrı Dağı ise, dağcılık sporuyla ilgilenenlerin uğrak noktalarından biridir.

Iğdır'a en çok tercih edilen ulaşım yollarından biri havayolu ulaşımıdır. Havayolu şirketlerinin Iğdır uçak bileti fırsatlarıyla merak uyandıran bu şehri keşfetmek mümkün. Merkeze uzaklığı 16 km olan Iğdır Havalimanı, tüm yıl hizmet vermektedir. En uygun Iğdır uçak bileti fiyatlarına internet üzerinden ulaşabileceğiniz gibi Iğdır uçak bileti satan acentelerden de edinebilirsiniz.

Şimdiden keyifli yolculuklar.