Otelleri Göster

Idyros Antik Kenti Yakınındaki Oteller

Kelime ile arama yap
Temizle x

Bu alandan kelime araması yapabilirsiniz.

Puana göre listele

Görüntülemek istediğiniz puan aralığını seçin.

Gecelik fiyat aralığı

Türü
Konaklama Tipi
Tesis Özellikleri
Oda Özellikleri
Aktiviteler
Yakınındaki oteller

Toplam 308 adet sonuç listelendi.

Sıralama Kriterleri Akıllı Listeleme
  • Akıllı Listeleme Akıllı Listeleme
  • Popülerliğe göre listele Popülerliğe göre listele
  • Yakınlığa göre listele Yakınlığa göre listele
  • Puana göre listele Puana göre listele
  • Fiyata göre (önce en düşük) Fiyata göre (önce en düşük)
  • Fiyata göre (önce en yüksek) Fiyata göre (önce en yüksek)

Idyros Antik Kenti Yakınındaki Oteller

Şelaleleriyle, mağaralarıyla ve tarihi eserlerinin yanı sıra birbirinden güzel plajlarıyla yerli ve yabancı turistler tarafından yoğun ilgi görmektedir Antalya. Tabii, günümüze sağlam kalıntılarla gelebilmiş antik kentleriyle de… Bu sayfamızda sizlere şehrin en çok merak edilen eski yerleşim alanları arasındaki Idyros Antik Kenti'nden bahsedeceğiz.

Idyros Antik Kenti, Phaselis Antik Kenti'in kuzeyinde bulunmaktadır. Bu bölgede arkeolojik kazılar sonucunda birçok kalıntı gün yüzüne çıkarılmıştır. En çok göze çarpan kalıntısı ise Bizans'a ait bir kilisedir. Kilisenin tabanı turuncu, kiremit rengi, beyaz ve gri taşlarla, mozaiklerle süslenmiştir.

Kemer'de bulunan Ayışığı Koyu'na oldukça yakın bir konumda yer alan Idyros Antik Kenti, çevresinde birçok otelle çevrilidir. Idyros Antik Kenti civarındaki otellerin birinde konaklayarak farklı bir zaman dilimine kolaylıkla yolculuk yapabilirsiniz. Buradaki oteller genellikle deniz kıyısında toplanmış olup, bazı oteller iç kısımlarda konuşlanmıştır. Bu tarihi gezinizden sonra Kemer'in doğal güzellikleri arasındaki Göynük Kanyonu'nu da ziyaret edebilirsiniz.