Otelleri Göster

Hurkan Köprüsü Yakınındaki Oteller

Hurkan Köprüsü Yakınındaki Oteller

Van'ın tarihi yapıları arasında yerini alan Hurkan Köprüsü, şehre gelen yerli ve yabancı turistlerin ziyaret ettiği ilk yerlerden biridir. Van tatilinizde Hurkan Köprüsü'nü ziyaret etmenizi ve çevresinde keşifler yapmanızı öneririz. Köprüye ulaşımı oldukça kolaydır.

Çatak ilçesinin yakınından geçen Çatak suyu üzerinde bulunur. Köprü günümüze kadar gelmeyi başarmış olup; hala kullanılmaktadır. Yapımı sırasında moloz taş ve kesme taş kullanılmıştır. Kim ve ne zaman yapıldığı kesin olarak bilinmese de XVII-XVIII. yüzyıllar arasında Osmanlılar tarafından yaptırıldığı tahmin edilmektedir.

Hurkan Köprüsü yakınında çok fazla otel bulunmasa da çevre bölgelerde konaklayabileceğiniz tesisler bulabilirsiniz. Van tatilinizde gezi listenize eklemenizi önerdiğimiz yerler arasında; Halime Hatun Kümbeti, Şeytan Köprüsü ve Muradiye Şelalesi de bulunmaktadır. Doğunun en güzel şehirlerinden biri olan Van, sizleri unutamayacağınız bir yolculuğa çıkaracak. Elinizden fotoğraf makinenizi bir an olsun ayırmamanızı tavsiye ederiz.